Bewoners van Duinoord worden geprikkeld om meer te bewegen Geen verder oponthoud buitengebied Omega Combi Q10 Omega Combi Q10: 3 halen 2 betalen! de bijzondere combinatie van Q10, pure visolie en vitamine E in 1 capsule Drooistenj Kruiderij DE RODE PILAREN SPZC Dinsdag 17 april 2QQ7 23 Klucht als inleiding van Oranjefeest Bruinisse bruinisse - De klucht Eddie gaat op babbelbox, uitgevoerd door to neelvereniging ZSC'62 uit Scharen- dijke, is zaterdagavond de inlei ding van de jaarlijkse Oranjefees ten in Bruinisse. Het spel wordt gespeeld in het Durps'uus en begint om 19.30 uur. In de pauze is er muzikaal ver maak en voor de loterij heeft de Bruse middenstand prijzen ter be schikking gesteld. De organisatie is in handen van het Oranjecomité. Caravans Vakantiepark doorstaan Tüv-keuring renesse - De huurcaravans van Va kantiepark Schouwen in Renesse zijn goedgekeurd volgens de nor men van het Duitse keuringsinsti tuut Tüv. Het park onderwierp de eigen caravans dit jaar voor het eerst aan deze keuring. De certifica ten worden volgende week uitge reikt. Later dit jaar komen ook de stacaravans van de diverse eigena ren aan de beurt. Vakantiepark Schouwen is sinds twee jaar in handen van de zussen Claire en Chantal van der Reijnst. Zij zetten in op veiligheid en vernieuwing. Duinoord-bewoonster A. Jonker is in de weer met één van de COPD-testmachines. foto Marijke Folkertsma Derde editie van de Beweegweek staat in het teken van lucht. door Esme Soesman burgh-haamstede - Het raam open, eigenhandig een klusje doen en wekelijks op pad met de wan delclub. Het is 0 zo belangrijk voor ouderen om in beweging te zijn en frisse lucht op te snuiven, stel len activiteitenbegeleider Marion Seinen en fysiotherapeut Geert van Poppel van Duinoord eensge zind vast. De gisteren begonnen Beweegweek in dit zorgcentrum in Burgh-Haamstede staat in het teken van lucht. In een hoek van de recreatiezaal staat testapparatuur van het Ast mafonds opgesteld. Mensen kun nen onderzoeken of ze te kampen Ontwikkeling nieuw beleid heeft niet elke ontwikkeling stilgelegd. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het nieuwe beleid bui tengebied wacht geen langer oponthoud dan de drie maanden vertraging die eerder al door de ge meente Schouwen-Duiveland is hebben met COPD, wat staat voor chronische obstructieve longaan doeningen. De derde Beweegweek in Duinoord is zojuist officieel van start gegaan, maar dat is voor de bewoners - zo blijkt - absoluut geen reden om zich en masse op de testen en informatiepanelen te storten. Ouderen vormen een moeilijke doelgroep, vertellen organisatoren Seinen en Van Poppel. „Als je oud bent, doet bewegen soms pijn. Het kost allemaal veel moeite. Mensen moeten continu worden gemoti veerd. We proberen ze ook bewus ter te maken. Uit te leggen waar om. Want hoe vaker je beweegt, hoe beter je gezondheid en condi tie worden", aldus Seinen. Dat be wustwordingsproces geldt niet al leen de bewoners maar ook het verpleegkundig personeel van het aangekondigd. Dat geeft het ge meentebestuur aan in een schrifte lijke reactie op vragen die de WD eerder heeft gesteld. Deze fractie maakt zich ernstig zor gen over de lange tijd die gemoeid is met de behandeling van plan nen in het buitengebied. De ge meente heeft met Buitengebied in Beweging nieuw beleid in de maak. In de afgelopen anderhalf zorgcentrum. „Het is belangrijk ie dereen te prikkelen. Multidiscipli nair te werken", licht Van Poppel aanvullend toe. Want personeel moet niet betuttelen, maar men sen juist stimuleren de handen uit de mouwen te steken voor zover ze dat nog kunnen. Bewegen wordt op verschillende manieren aan de man gebracht. Onder meer door met enige rege ntaat - het streven is drie, vier keer per jaar - een Beweegweek op po ten te zetten. Van belang is boven dien de manier waarop aandacht aan het thema wordt besteed. Ge zocht wordt naar een aantrekkelijk afwisselend programma, want - zo als Seinen aangeeft - bewegen is voor een hoop mensen leuker als het in spelvorm is gegoten. In dit geval wordt het onderwerp lucht op vele manieren belicht. jaar is daardoor niet alles in de ijs kast gezet, laat de gemeente de WD weten. Met behulp van arti kel 19-procedures zijn 7 agrarische bouwplannen (nieuwbouw, ver bouw), 13 bouwplannen-burgerwo ningen (omzetting naar burgerwo ningen) en 6 economische dragers (of vergelijkbare functies) gereali seerd. Ook is een aantal keer het agrarisch bouwblok vergroot. Naast de aan COPD gewijde expo sitie is er de workshop Lucht Longen - waarbij fysiotherapeut Van Poppel de conditie test en een beweegprogramma op maat maakt voor belangstellenden. Er is een lezing van het Astmafonds en een gespreksmiddag, gewijd aan het onderwerp luchtvervuiling - vroeger en nu. Ook wordt Al Go- re's film Unconvient Truth gedraaid en wordt er natuurlijk ook bewo gen. Onder meervia de onlangs op gerichte wandelclub van Duin oord. Elke woensdag gaat deze club op stap. Het is, verwijst Seinen naar de deelname van bewoners en ouderen, tot nu toe een 'waar suc ces'. Ook de duofiets wordt gepro moot. Vrijwilligers trekken er met bewoners op uit. Er wordt nog naar vrijwilligers gezocht. Overige plannen wachten op vast stelling van het nieuwe beleid. Plannen die onder het bestem mingsplan buitengebied vallen, kunnen nog dit jaar worden opge pakt. Kleinschalige ontwikkelin gen (op en rond 1 hectare) wach ten een partiële herziening of arti kel 19-procedure. Grootschalige ontwikkelingen vragen om een ge- biedsaanpak. KNRM rukt uit voor Antwerpse vissers neeltje jans - De bemanning van het KNRM-station Noordland heeft gisterochtend een visboot met vijf opvarenden uit Antwer pen in veiligheid gebracht. De vis sers voeren 30 mijl uit de kust toen de motor uitviel. Ze waren op de terugweg naar de Roompots- luis in de Oosterscheldekering. De KNRM-bemanning was op zee be zig met een oefening en kon met een in actie komen. Zij sleepten de vissers naar de Roompotsluis. Festival jonge musici Concordia in Tholen tholen - Harmonie Concordia uit Tholen houdt zaterdag vanaf 13.00 uur in de Thoolse Gasthuiskapel een festival. Talentvolle jonge muzikanten la ten zich individueel en in groepjes horen wat ze in hun mars hebben. Hun prestaties worden beoordeeld door de Zeeuwse dirigent Cathy Kotoun. Concordia houdt zo'n festival voor de derde keer. Buitengebied in Beweging De gemeente Schouwen-Duive land maakt met het nieuwe be leid de overstap van toelatings naar ontwikkelingsplanologie. Landschappelijke kwaliteit ver vult voortaan een sleutelrol in de beoordeling. Het beleid ligt tot en met 10 mei ter inzage. Maandag 23 april wordt (20.00 uur) een informatieavond ge houden in het gemeentehuis. Nü 120 capsules van 74,85 VOOr 49,90! normale prijs 24,95 per stuk www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47