PZC Oosterland wil snel aanpak Markt 3 SCHOUWEN DUiVEI 30 en 21 27 Piet Paulusma in Zonnemaire Wij geven u de helft cadeau! Bezwaar tegen opspuiten strand Bad hotel Burghse perenbomen in bloei Liever grazen dan maaien Dinsdag 17 april 2007 Triniteit is armste wijk van Zeeland, Noordgouwe de rijkste Tip? redzzee@pzc.nl Centrum dorp volgens dorpsraad ongezellig en verkeersonveilig. door Piet Kleemans oosterland - De dorpsraad Oos terland wil dat er haast gemaakt wordt met de herstructurering van het centrum van het dorp. Dat blijkt uit een brief van de dorpsraad aan burgemeester en wethouders van Schouwen-Duive- land. De gemeente wil in 2008 geld uittrekken voor het (laten) op stellen van een totaalplan voor het dorp. De dorpsraad wil liever eer der al aan de gang met het ontwik kelen van plannen voor een oppep per van het hart van Oosterland. Dat is hard nodig, vindt de dorps raad. Met name de omgeving van de Markt wordt als ongezellig en verkeersonveilig gezien. Wie nu met de auto naar de Markt in Oos terland wil, moet eerst de Lange Achterweg helemaal uitrijden, ver volgens om de kerk heen en dan via de Groene Poort en Korte Ach terweg naar de Markt. Dat is omslachtig, onduidelijk en daarmee verkeersonveilig, in de vi sie van de dorpsraad. Die vindt de Markt - het hart van het dorp - bo vendien niet bijster gezellig. De dorpsraad bepleit onder meer het verplaatsen van leilindes tot vlak bij het plaatselijk café Neffen d'Heule, een muziektent op de plaats waar nu nog de glascontai ner staat en woningbouw. Ook vraagt de dorpsraad aandacht voor de toegankelijkheid van de wijk Oostkenshil. De weg bij het pand van groente- en fruithandel De dorpsraad van Oosterland be- pleit een oppepper voor het dorpshart, verbetering van de verkeersstructuur en meer par keerruimte. Piet Pieper is de enige toegangs weg tot de wijk en dat blijkt in de praktijk absoluut onvoldoende. De toegang is smal en wordt vaak ge blokkeerd door fout geparkeerde auto's. Ook voor het Groenendaal pleit de dorpsraad voor herinrichting. Om de parkeerproblemen in de Margrietstraat te ondervangen, wil de dorpsraad daar meer parkeer ruimte. Dat zou kunnen door een stuk groenstrook om te vormen tot parkeerplaatsen. Om deze en andere suggesties te verwerken in een totaalplan voor het centrum van Oosterland nam de dorpsraad eerder al adviesbureau Composi- tie5stedenbouw in de arm. Dat bu reau heeft aangegeven voor 1500 euro het gewenste plan te willen ontwikkelen. De dorpsraad vraagt B en W voor het in de arm nemen van het ad viesbureau aan de dorpsraad een subsidie toe te kennen. „Op deze wijze kunnen wij sneller de idee ën laten uitvoeren en deze in com binatie met eerder gepresenteerde plannen van bouwbedrijf Boogert BV aan de inwoners voorleggen." De brief staat op de lijst van inge komen stukken van de raadsverga dering van donderdag 26 april. zonnemaire - Televisieweerman Piet Paulusma is zondagmiddag in Zonnemaire. Een ploeg van SBS6 maakt dan opnames voor het pro gramma Het Leukste Gat van Ne derland. De filmploeg maakt met Digna van den Broek, die haar dorp aan meldde voor de wedstrijd, een rondje door het dorp. Daarna maakt Paulusma een kort item over een van de onderwerpen die in Zonnemaire spelen. Dat alles leidt tot een uitzending van vijf minuten op SBS6. Hoofdprijs in de wedstrijd is een bedrag van 5000 euro, te besteden aan een dorpsfeest. Zonnemaire staat tussen de ongeveer 1000 ge nomineerde dorpen en gehuchten met 140 nominaties op de achten twintigste plaats. Bruinisse staat met 118 nominaties op plaats vie rendertig. Ook St. Philipsland, Kerkwerve, Hulst, Boeren hol en Waterland kerkje staan op de lijst. Stemmen kan nog steeds op www.hetleukstegatvannederland.nl BURGH-HAAMSTEDE - Zal het een goede oogst worden of valt het dit jaar een beetje tegen? De perenbomen aan de Burghse Ring bloeien dit voorjaar iets minder uitbundig dan andere jaren. Het is nog afwachten hoeveel bloemen uit groeien tot een vrucht. De interesse geldt vooral de stichting de Burghse Dag. Want veel vruchten aan de boom betekent meer geld in het laatje van de Burghse Dag. Traditiegetrouw organiseert deze stichting in september een openbare veiling van de peren. De opbrengst gaat naar een goed doel in het dorp. foto Marijke Foikertsma Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. v;- Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. w het alfabet van Zeeland door Ton van den Nouweland utrecht - Stichting De Noordzee uit Utrecht gaat de zandsuppleties voor de Schouwse kust aanvech ten voor de Raad van State in Den Haag. Volgens woordvoerder Th. Ram melt van stichting De Noordzee heeft Rijkswaterstaat de inspraak procedure niet afgerond alvorens een besluit te nemen. Verder is in de vergunning geen rekening ge houden met een uitloop van de werkzaamheden tot 2008. Ook is geen rekening gehouden met het effect van andere zandwinningen. De Noordzee vreest aantasting van zeeflora en fauna door het op zuigen van zand vijftien kilometer uit de kust van Schouwen. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Het Vlissingse gezin kreeg be zoek vanuit de Verenigde Staten. Voor het eerst zou hun dochter samen met de nieuwe schoon zoon, een geboren en getogen Amerikaan, na jaren weer over komen. Om het weerzien te vieren, beslo ten de Vlissingers er een gezellig dagje uit van te maken. Ze troon den dochter en schoonzoon mee naar Domburg en beloofden hen dat ze ergens heerlijk zouden lun chen. Met name hij was be nieuwd. Zeker toen ze hem naar het beste hotel van het dorp mee namen. Tijdens de hele lunch zat hij wat vreemd rond zich te kij ken en ook proefde hij telkens zeer voorzichtig. Zo voorzichtig dat zijn vrouw hem vroeg of er iets was. Hij wees haar op de kaart en stelde dat hij niet ver wacht had dat een bad (slecht) hotel toch zoiets lekkers kan ser-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45