Sport Minderhoud kan alleen nog maar toekijken Weer veel animo voor bowlingtoernooi Middelburg KNVB wil binnenkort eigen voetbalschool oprichten in Zeeland Doornbos dertiende in tweede race Waterreus valt ziek uit, doelpunt Van den Bergh De ene dag in Ahoy, de andere dag in Goes BW PZC Dinsdag 17 april 2007 3 7 Been van vaste waarde VC Vlissingen zit een week in het gips. door Koen de Vries WESTKAPELLE - Voor degenen die gisterochtend schrokken bij het be richt dat voetballer Mark Minder houd zijn been zou hebben gebro ken: dat is niet zo. Wat de aanval lende middenvelder van VC Vlis singen wel mankeert is niet be kend. Wat wel zeker is, is dat zijn seizoen voorbij is. De bijna 25-jarige inwoner van Westkapelle werd gisteren na 44 minuten wedstrijd tegen Madese Boys naar het ziekenhuis van Bre da gebracht. Minderhoud prikte bij de tweede paal de bal in het doel nadat die door Peter de Jong was doorgekopt. De keeper was te laat, maar torpedeerde wel zijn been. „Ze zeggen dat ik enorme schreeuw gaf, maar daar weet ik niets vanaf', zegt de doelpunten maker terwijl hij met zijn gipsen been om de bank in het ouderlijk huis zit. „Ik had meteen ontzet tend veel pijn en denk dat ik een blackout heb gehad." In de polikliniek van het zieken huis werd eerst gedacht dat Min derhoud zijn enkel gebroken had. Bij nader inzien bleek dat niet het geval. Toen werd gedacht aan een breuk in het kuitbeen. Uit een fo to bleek dat dat ook niet zo was. Om toch duidelijkheid te krijgen werd ook een foto van het andere been genomen en werden beide opnamen naast elkaar gelegd. De heren medici konden geen afwij kingen constateren. Maar omdat er een enorm ei op de enkel kwam, werd toch gips om het onderbeen aangebracht. „Ze denken nu dat ik mijn enkel banden heb opgerekt of dat er wat scheurtjes inzetten. Volgende week gaat het gips eraf en gaan ze opnieuw foto's maken. Ik hoop dat het meevalt." Zeker is wel dat Mark Minderhoud, ambtenaar bij de gemeente Veere, de laatste twee wedstrijden van zijn ploeg zal mis sen. En dat komt trainer Ruud Pen- nings niet goed uit. VC Vlissingen verkeert in hevige degradatienood en kan iedere speler goed gebrui ken. Juist een te smalle basis is een van de oorzaken van de sportieve malheur van Vlissingen, denkt Minderhoud. Sinds de winterstop is het snel bergafwaarts gegaan met de tweedeklasser, juist omdat er spelers wegvielen en capabele vervangers niet in rijen van drie aan het warmlopen waren. „We moesten door blessures en schor singen het elftal steeds aanpassen. Daar ga je niet beter van spelen." Vlissingen is afhankelijk van de concurrentie. Ook al wint de ploeg de laatste twee wedstrijden, zeker van behoud is het dan nog niet. Vandaag wordt Mark Minderhoud 25. Hij had zich zijn feestje heel an ders voorgesteld. De doktoren heb ben hem bezworen niet te lopen, maar zijn been omhoog te hou den. „Een dansje zal ik zeker niet maken", zegt Minderhoud met un derstatement. ,„Maar ik hoop wel de laatste wedstrijden te kunnen zien. Dan kan ik de ploeg aanmoe digen. Dat is het enige dat ik nog kan doen." top klasse goals factor totaal 1 Robin de Pagter GPC Vlissingen 2E 24 1,5 36 2 Marinus Baas Arnemuiden 2E 23 1,5 34,5 3 Jan Huygens Hoek HB 16 2 32 4 Rene-Michel Gerritsen Veere 3A 19 1,5 28,5 5 Ewout de Graaf SVD 4A 26 1 26 6 Evert Eikenhout Zeelandia Middelburg 3A 17 1,5 25,5 7 Frank Allaart Serooskerke 3A 16 1,5 24 Erik van Haaften Smerdiek 4B 24 1 24 Levi Waisapy Jong Ambon 5B 24 1 24 10 Dennis de Nooijer RCS 2E 15 1,5 22,5 11 Tom Nieuwelink Veere 3A 14 1,5 21 Christoph Praet HW'24 3A 14 1,5 21 Dave Bout Colijnsplaatse Boys 4A 21 1 21 door Martijn de Koning middelburg - Met zo'n zeventig deelnemende duo's is de 23e editie van het Kruitmolen Dubbel Bow lingtoernooi net als elk jaar goed bezet. De voorronden van het toer nooi in Bowlingcentrum de Kruit molen beginnen vanavond. „Vorig jaar hadden we tachtig kop- long beach - Autocoureur Robert Doornbos heeft zijn flitsende debuut in de Champ Car World Series geen vervolg kunnen geven in de tweede race van het seizoen. De Rotterdammer, vorig jaar nog actiefin de Formule 1, eindigde in Long Beach als dertiende. In de eerste race vorig weekeinde in Las Vegas was hij nog verrassend tweede in de prestigieuze raceklas se. Doornbos begon vanaf de zesde startplek goed aan de race en kon aanvankelijk het tempo vooraan bijbenen. Problemen met de kop peling en de versnellingsbak wier pen de coureur uit het Minardi Team USA echter ver terug. De Fransman Sebastien Bourdais won de race. in de stand heeft de Australiër Will Power de leiding met 59 punten. Robert Doornbos is vijfde met 35 punten. pels", vertelt Dini Bustraan van de organiserende Bowlingvereniging Middelburg. „Er zijn nog een paar plaatsen vrij, dus nu komen we daar weer in de buurt." De duo's spelen in de voorronde elk één se rie van vijf games. Deze voorron den worden tot zondag dagelijks gehouden. De beste acht koppels TERNEUZEN - De KNVB district Zuid 1 werkt aan de oprichting van één of meerdere voetbalscho- len in Zeeland. Districtmanager Wim Jagt spreekt over een 'pilot' die onlangs is opgestart. Vertegen woordigers van de bond bezoeken momenteel jeugdwedstrijden waar talentjes beneden de elf jaar wor den gescout. Doel op langere termijn is de bete re voetballertjes, die er via de scho- spelen zondagavond de eindstrijd. Dat de deelnemende teams uit twee personen bestaan, is redelijk apart. In competities spelen er drie of vijf mensen in een team. Van de koppels die in Middelburg mee doen, komt ruwweg de helft uit Zeeland. De rest is een allegaartje uit omliggende provincies. len 'uit zullen rollen', onder te brengen in het Jeugdplan Neder land van de voetbalbond. Jagt heeft het over drie plaatsen in Zeeland waar voetbalscholen opge start kunnen worden. Waar dat zal zijn, is nog niet bekend. Roy Hen- driksen, momenteel nog onder contract bij Helmond Sport, maar volgend seizoen oefenmeester van Zeelandia Middelburg, wordt één van de trainers. Van de Zeeuwen is een groot aan tal afkomstig van de organise rende vereniging. Dat is niet zo ver wonderlijk, want Bowlingvereni ging Middelburg is een grote club. „We hebben bijna driehonderd le den en zijn daarmee de derde grootste vereniging van het land", aldus Bustraan. Eerste overwinning voor voetballers New York Red Bulls. NEW YORK - Ronald Waterreus en Dave van den Bergh hebben hun eerste overwinning in dienst van de New York Red Bulls geboekt. Het thuisduel met FC Dallas ein digde in 3-0. Doelman Waterreus werd na 45 minuten gewisseld, omdat hij tij dens het duel ziek was geworden. Van den Bergh liet in het Giants Stadium vooral voor rust enkele goede kansen liggen. Voor bijna 9000 toeschouwers leidde Red Bulls na één helft wel met 2-0. Diep in de blessuretijd van het duel bepaalde Van den Bergh ver volgens de eindstand op 3-0. Een week eerder was de seizoensope ning tegen Colombus Crew in 0-0 geëindigd. uit ATLETIEK Marathon van Rotterdam. 199. Adriaan Coppoolse (Vlissingen) 3.06.02, 319. Fer Bouwens (Delta Sport) 3.15.03. BRIDGE District Zeeland. Toekomstdrive, voor beginnende spelers: 1. mevr. Brouwer/ dhr. Blok 69,94, 2. mevr. Dhont/dhr. Dhont 69,05, 3. mevr. Ennik/mevr. He- ijers 61,31, 4. mevr. Rijk/dhr. Van Lange- velde 60,42, 5. mevr. Van Damme/ dhr. Potappel 58,93%. SCHIETINGEN Ovezande Wip 1: 1e hoofdvogel: F.Rentmeester (Willem Teil), 2e hoofdvogel: R.Klippel (Doel naar Hoger), 1e zijvogel: J.Bongers (Zeelandia), 2e zijvogel: J.Bongers (Zeelan dia), 3e zijvogel: R.Klippel (Doel naar Ho ger), 1e kal: P.W.Oosthoek (Vrije Schut ters), 2e kal: J.Rentmeester (Willem Teil), 3e kal: J.Bongers (Zeelandia), 4e kal: A.Kopmels (Victoria). Wip 2: 1e hoofdvogel: P.J.Oosthoek (Vrije Schutters), 1e zijvogel: P.J.Oost hoek (Vrije Schutters), 2e zijvogel: R.Klip pel (Doel naar Hoger), 3e zijvogel: B.de jonge (Spes Nostra), 1e kal: P.J.Oosthoek (Vrije Schutters), 2e kal: L.Rentmeester (Willem Teil), 3e kal: J.Oosthoek (Vrije Schutters). 's-Heerenhoek Wip 1: 1e hoofdvogel: R. van Eijkeren (Vrije Schutters), 2e hoofdvogel: Leo (Schelle), 1e zijvogel: J. Kopmels (Victo ria), 2e zijvogel: P. Nagelkerke (Eenheid), 3e zijvogel: A. Rijk (ADLM), 4e zijvogel: R. van Eijkeren (Vrije Schutters), 1e kal: P.W. Oosthoek (Vrije Schutters), 2e kal: W. Voet (Gilze Rijen), 3e kal: M. Eestermans (Edele Handboog), 4e kal: J. Rijk (Vrije Schutters). Wip 2: 1e hoofdvogel: J. Rentmeester (Willem Teil), 1e zijvogel: Ronny (Schel le), 2e zijvogel: M. Joosse (Edele Hand boog), 3e zijvogel: Willy (Schelle), 4e zij vogel: P. Repkes (Victoria), 1 e kal: Sj. Raas (Victoria), 2e kal: J. Kopmels (Victoria), 3e kal: P. Oosthoek (Vrije Schutters), 4e kal: H.v.d. Dries(Eenheid). AGENDA DINSDAG BILJARTEN Zeeuws Kampioenschap driebanden klein. Kwalificatie. Poule A. Locatie: Tap perij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aanvang: 19.00 uur. Gust Boonen driebandentoernooi. Der de ronde. Locatie: Café Juliana, Colijns- plaat. Aanvang: 19.00 uur. Pool. Regionale tweede klasse. The Roadhouse Roadies-Jeto 3 (20.00 uur). DAMMEN PZDB-competitie. Hoofdklasse: BDV- Lammerenburg. Aanvang 19.30 uur. TENNIS Districtscompetitie. Vrouwen. Hoofd klasse: De Boskreek 2-Sjef, De Schel- de-De Boskreek, DOS-Souburg. goes - Topkorfballer Leon Simons (rechts) stond zaterdag nog in Ahoy, waar hij met PKC de zaalfinale verloor van DOS'46. Gisteravond gaf hij in Goes een clinic bij Togo. Het uurtje met de 59-voudig international, die wel vaker naar Zeeuwse verenigingen komt gasttrainingen, had als thema 'schie ten uit beweging'. Simons scoorde zaterdag twee keer, tamelijk weinig voor hem. Gisteren liet hij zien toch nog altijd zeer doelgericht te zijn. foto Dirk-Jan Gjeltema De blessure voor Mark Minderhoud komt voor VC Vlissingen niet goed uit. De zondag-tweedeklasser is nog altijd in degradatiegevaar, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39