Cheruiyot trotseert de regen Van de Wege met bredere auto vierde in eerste NK-wedstrijd l&Mm wmmm 36 Dinsdag 17 april 2007 pzc Keniaan loopt in marathon van Boston 'slechts' 2.14.13. door onze sportredactie boston - De ene marathon is de andere niet. De Keniaan Robert Cheruiyot won gisteren een kille, verregende marathon van Boston. Hij kwam in moeilijke omstandig heden in de Oost-Amerikaanse stad tot een tijd van 2.14.13 uur, de slechte tijd sinds 1977. Het was de derde keer dat Cheruiyot de als zeer zwaar te boek staande marathon van Boston winnend afsloot. Hij greep de overwinning ook in 2003 en vo rig jaar, toen hij met een tijd van 2.07.14 uur het parkoersrecord ves tigde. Cheruiyots landgenoot Ja mes Kwambai eindigde als tweede en moest twintig seconden toege ven op de winnaar. De weersomstandigheden waren in Boston iets beter dan de meest voorzichtige weersvoorspellers hadden aangegeven. Het weerbe richt van zondagavond sprak nog van sneeuwstormen en een tempe ratuur rond het vriespunt. Maar uiteindelijk steeg het kwik in Boston gisteren tot 11 graden Cel sius en hadden de lopers 'slechts' te kampen met veertien kilometer stevige tegenwind. Vorig jaar maakte Cheruiyot een smak toen hij juichend de finish lijn passeerde. Hij klapte met zijn hoofd tegen het asfalt. Sinds die dag heeft de Keniaan moeite om in slaap te komen, ziet hij regelma tig onscherp en had hij lange tijd last van zijn rug. Met zijn overwinning in Boston kan de hoofdprijs uit de 'Big Five', de competitie van vijf grote mara thons (Boston, Chicago, New York, Berlijn en Londen) hem niet meer ontgaan. De eindoverwin ning levert hem na het WK atle tiek in Osaka een leuke cheque op van 500.000 dollar (bijna 400.000 euro). Net als zondag in Rotterdam kwam een groot deel van de inge schreven atleten gisteren in Boston niet opdagen, in verband met de weersomstandigheden. Bijna 2.500 met de 24.000 deelne mers zagen van de marathon af In Rotterdam waren ruim 9000 men sen ingeschreven voor de klassieke afstand, 7700 startten, terwijl 4300 deelnemers de marathon uitlie pen. Overigens waren gisteren niet al leen atleten actief in de straten van Boston. De Amerikaanse atle te Sunita Williams liep op een loopband in het ruimtestation ISS eveneens de klassieke afstand. Dat deed ze op 338 kilometer hoogte in een station, dat met een snel heid van 28.000 kilometer rond de aarde draait. Voor haar loopband waren twee laptopcomputers bevestigd, waar op ze de live-televisiebeelden van de marathon in Boston kon zien. Williams had zich in Houston gekwalificeerd voor deelname in De marathon van Boston kent to- taal andere omstandigheden dan in Rotterdam. Het is nat en koud tijdens de race. De Keniaan Ro bert Cheruiyot wint. Boston met een tijd van bijna 3,5 uur, maar verkoos haar reis in de ruimte boven deelname aan de marathon van Boston, die gisteren voor de 111e keer werd gehouden. Bij de vrouwen won de Russin Lidija Grigorjeva in 2.29.18. Zij liep drie kilometer voor het einde weg bij de overgebleven concurrentes en bouwde uiteindelijk nog een voorsprong van 40 seconden op op haar Letse rivale Jelena Pro- kopcuka, de leidster in World Ma rathon Major Series. De Mexi caanse Madai Perez (2.30.16) fi nishte tot eigen verrassing als der de. Het was haar beste klassering ooit. De Keniaanse Rita leptoo, die het evenement vorig jaar won, kon het tempo niet volgen. Ze eindig de geheel verkleumd als vierde in 2.33.08, nog ruim voor Deena Kas tor. Deze had zich een kans toege dicht de eerste Amerikaanse win nares in 22 jaar te worden, maar slaagde lang niet. Haar achterstand op Grigorjeva in de oudste stads- marathon ter wereld was bijna zes minuten. voor de derde keer in zijn carriere passeerde de Keniaan Robbert Cheruiyot als eerste de finish van de marathon van Boston. Zijn tijd was, vanwege de moeilijke weersomstandigheden, matig: 2.14.13. foto CJ Cunthe/epa Zeeuws-Vlaming hoopt op betere wegligging met andere bolide. door Henk de Winter valkenswaard - Het was een gok die rallycrosser Peter van de Wege uit Zuiddorpe nam. „Je moet dat af en toe durven doen", zei Van de Wege. Hij verscheen aan de start van de eerste race voor het Neder lands kampioenschap rallyracing op het Eurocircuit in Valkens waard met een 'extra large' Toyota Yaris. „De auto is een centimeter- tje of tien breder dan verleden jaar. Dat zou een betere wegligging moeten opleveren." Van de Wege behoorde met een tweede snelste tijd in de eerste van de drie te rijden manches tot de top in de Super 1600 klasse. Na de tweede heat (vierde tijd) zat Van de Wege in twijfel. Moest hij er in de derde manche vol voor gaan of tactisch racen en proberen een zo gunstig mogelijke startposi tie te verzilveren? „Als ik vol er voor ga, pak ik mis schien de derde plek op de start lijn in de finalerace en dan sta ik aan de buitenkant", zei hij voor de derde heat. „Met een vierde startplek kom ik aan de binnenkant achter de num mer één te staan." Een paar minuten laten kon Van de Wege een klein glimlachje niet onderdrukken toen hij de startop stelling zag. De gewenste startplek, de vierde, was binnen. „Nu nog kij ken of ik daar van kan profiteren in de finalerace." Maar daar slaagde hij niet in. De Zeeuws-Vlaming eindigde de wed strijd als vierde. „Mijn banden zijn te zacht en bijna versleten. Een kwestie van budget. In het begin kon ik het tempo nog redelijk vol gen, maar ik verloor steeds meer meters op de top drie. Vierde in het eindklassement. Ik ben tevre den." Krajicek stijgt veertien plaatsen op ranglijst Rijswijk - Tennisster Michaëlla Krajicek heeft met het bereiken van de kwartfinales in het toer nooi van Charleston goede zaken gedaan op de wereldranglijst. De achttienjarige Almeerse klom giste ren van de 54e naar de 40e positie. Daarmee nadert ze haar beste klas sering uit september vorig jaar. Toen stond Krajicek 34e. De Belgische Justine Henin be hield de eerste plaats. Enrico Melis eindigt als dertiende in Assen goes - De Vlissingse motorracer Enrico Melis is zaterdag bij de eer ste wedstrijd in de NK Supercup 600 in Assen als dertiende geëin digd. De rijder van het M-Racing- team behaalde met deze klassering drie punten voor het algemeen klassement. Melis kwalificeerde zich als zestiende voor de race. De volgende wedstrijd zal gereden worden op 18 mei in Eemshaven. Tafeltennisster Timina naar Bundesliga den haag - Na negen jaar bij NAK/Den Helder te hebben ge speeld, vertrekt tafeltennisinterna- tional Elena Timina naar de Duit se Bundesliga. De 37-jarige verde digster tekent bij Bad Driburg een contract voor een jaar als speler/ trainer met een optie voor een tweede seizoen. „Na al die jaren waren Den Helder en ik op elkaar uitgekeken", verklaart ze. „Ik was toe aan een nieuwe uitdaging." Otten en Ecdes derde in Noorse Open oostkapelle - Darter Pieter Otten uit Oostkapelle is zondag met de Engelsman Tony Eccles, zijn vaste dartpartner, derde geworden tij dens het Noorse Open. De twee bereikten in Tonsberg knap de halve eindstrijd, maar daarin werd verloren van de Fin nen larko Komula en Marko Kante- le. De eindstand in die wedstrijd was 3-1. Federer speelt weer in Davis Cup bern - Roger Federer keert in sep tember terug in het Zwitserse Da- vis Cupteam. 's Werelds nummer één maakt in september zijn op wachting in het duel met Tsjechië in de strijd om een plaats in de we- reldgroep. Federer ontbrak de afge lopen drie jaar in de eerste ronde omdat hij zich wilde concentreren op zijn eigen carrière. Hij kwam daarna steeds terug om zijn land op het hoogste niveau te houden. Staal verbetert Zeeuws record op 1000 meter steenbergen - Tommie Staal heeft in Steenbergen een zestien jaar oud Zeeuws record op de tooo me ter verbeterd. De twaalfjarige at leet van Delta Sport realiseerde een tijd van 2.56,08 minuten. Het oude record stond sinds 1991 op naam van Jurgen de Lang, even eens van Delta Sport. De Lang kwam zestien jaar geleden tot een tijd van 2.57,50 minuten. ipf#

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38