Zeeland PvdA houdt keuze GS-lid open Het zomergevoel zit er gelijk goed in P2C Dinsdag 17 april 2007 29 Of het Le Roy of Van Zandbrink wordt hangt af van takenpakket. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De Statenfractie van de PvdA wil Maria le Roy of Wou ter van Zandbrink als gedeputeer de. Een definitieve keus wordt ge maakt als de portefeuilleverdeling van het nieuwe dagelijks provincie bestuur vaststaat. Krijgt de PvdA een pakket met zorg, welzijn, cultuur en economie toebedeeld, dan heeft Le Roy de voorkeur. Wordt het echter de groen-blauwe sector (natuur, wa ter, landinrichting, kustbeleid), dan kiest de fractie voor Van Zand brink. In een brief aan het gewestelijk be stuur deelt de fractie haar stand punt mee. Daarin wordt ook op niet mis te verstane wijze duide lijk gemaakt dat de keus van een gedeputeerde de verantwoordelijk heid is van de fractie en niet van het gewestelijk bestuur of de ge westelijke vergadering. De statuten en huishoudelijk reglement van de partij geven dat ook aan. Met Le Roy als lijsttrekker leed de PvdA bij de Statenverkiezingen be gin maart een gevoelig zetelverlies: van acht naar zes. Door dit verlies en de verlaging van het aantal ge deputeerden van zes naar vijf, moet de partij een van de twee ze tels in het dagelijks provinciebe stuur prijsgeven. Omdat de demis sionaire gedeputeerden Le Roy als Van Zandbrink beiden kandidaat zijn voor een nieuwe zittingsperio de, is een keus noodzakelijk. Voor de Statenfractie is het geen vaststaand gegeven dat de lijsttrek ker ook automatisch gedeputeerde wordt. Binnen de partij is daar over geen verplichting vastgelegd. De fractie vindt dat het takenpak- De PvdA-zetel in het nieuwe da- gelijks provinciebestuur wordt door de Statenfractie pas defini tief ingevuld als de portefeuille verdeling bekend is. ket dat voor de PvdA beschikbaar is, het belangrijkste uitgangspunt dient te zijn. De persoon die over de beste kwaliteiten en meeste kennis voor die portefeuille be schikt, moet worden voorgedra gen, aldus de fractie. Deze week praten de beoogde col legepartijen CDA, PvdA, SGP en WD over de verdeling van de ta ken over vijf gedeputeerden en commissaris van de koningin Kar- la Peijs. Wanneer één gespreksron de volstaat, kan de PvdA-fractie de knoop doorhakken. Saillant detail is dat Le Roy na mens de PvdA aan de onderhande lingstafel zit, samen met fractielei der Peter Holtring. Die wil nog geen informatie geven over de me ningsvorming binnen de fractie. Hij zegt dat in de openbare gewes telijke vergadering van 21 april ver antwoording wordt afgelegd. De fractie ziet wel als eerste op dracht voor Le Roy het binnenha len van een portefeuille gericht op de taken zorg, welzijn, economie en cultuur. Het gaat om een standpunt van de grootst mogelijke meerderheid. Vijf van de zes fractieleden (met inbegrip van Van Zandbrink) staan erachter. Le Roy houdt on verkort vast aan haar opvatting dat zij alleen de enige kandidaat kan zijn voor de ene PvdA-portefeuil- le. i#A Een beregeningsmachine van loonbedrijf Van den Dries besproeit de akker met plantuien in Nieuwdorp. foto Dirk-Jan Gjeltema Het land is niet blij met de droogte, maar de mensen genieten volop. door Ondine van der Vleuten NIEUWDORP - Dorstig zuigt het dro ge land het water op dat de berege ningsmachine op de akker spuit. Bij loonbedrijf Van den Dries in 's-Heerenhoek werken dezer da gen negen man de klok rond om te voldoen aan de vraag naar bere gening. „Normaal staan de machines nu stil", vertelt Jan van den Dries. „Nu liggen er wel tien verzoeken om te komen beregenen. We kun nen gemiddeld drie klanten per dag aan, dus moeten ze op hun beurt wachten." Vandaag heeft Van den Dries de eigen plantuitjes bij Nieuwdorp van drinken voor zien. Niet alleen de droogte speelt de boeren parten, ook is de grond structuur niet goed, omdat er deze winter geen vorst overheen is ge weest. Intussen knijpen de fietsverhuur bedrijven zich in de handjes. Pa trick Brakman van Neptunus T\vee- wielers in Cadzand, gevestigd aan de boulevard, meldt dat er de afge lopen twee weken een derde tot de helft meer fietsen verhuurd zijn dan anders. „Een héél goede start!" Ook bij Intersport in Vlissingen was het feest. Zwemkleding, teenslippers, 'alles wat richting 'Normaal staan de machines stil, nu kunnen we de vraag naar beregening niet aan' strand gaat' vloog volgens Eigenaar Frank de Bie de deur uit. „De top per waren de T-shirts met korte mouw. Er zijn nogal wat Duitsers hierheen gekomen met te warme kleding in de koffer, die moesten even omschakelen." „Het is echt fantastisch hier", meldt Debby van der Vliet van dro gisterij Kik in Zierikzee opgetogen. Ze doelt daarbij zowel op het prachtige weer als op de verkopen. Zonnebrandmiddelen, after suns en middelen tegen zonne-allergie worden massaal ingeslagen. Bij DA in Renesse moet van de populair ste smeerseltjes zelfs de voorraad aangevuld worden. Autobedrijf Kluijfhout in Koude- kerke heeft vroeger dan andere ja ren werk aan winterhanden die vervangen moeten worden door zomerbanden. Ook zijn er nogal wat automobilisten die er achter komen dat de airco kapot is. Piet Michielsen, die als strandbe- heerder het stuk van Zwin tot de handelshaven in Breskens onder zich heeft, houdt het weerbericht goed in de gaten om te zien of hij voor de komende dagen ook weer extra containers en extra inzet moet verzorgen. Ook bij Perry's Be- achclub in Renesse zijn ze goed voorbereid op een eventuele nieu we 'hittegolf. „Halfapril en 27 gra den", zegt Perry den Broeder. „Het zomergevoel zit er gelijk goed in. Toch wel vreemd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31