iets bijzonders en is speciaal HZ wellicht ingezet bij studie zilte teelten Omega Combi Q10 Omega Combi Q10: 3 halen 2 betalen! de bijzondere combinatie van Q10, pure visolie en vitamine E in 1 capsule Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN w PZC Dinsdag 17 april 2007 23 Fifi uit groep 7/8 van de Ravensteinschool wordt gefotografeerd als kampioen in het badmintonnen. Van alle foto's wordt op de school een tentoonstel ling gemaakt. foto Ruben Oreel Invangen mosselzaad in Waterdunen bij Breskens kansrijk. door Frank van Cooten breskens - Studenten van de Ho geschool Zeeland in Vlissingen worden mogelijk ingeschakeld voor een onderzoek naar het ont wikkelen van diverse zilte teelten in het Zeeuws-Vlaamse kustge bied. De gebiedscommissie voor West-Zeeuws-Vlaanderen over weegt studenten de mogelijkhe den te laten inventariseren. Op ba sis van interviews met de betrok ken partijen (boeren, andere grondeigenaars, afnemers) komen ze dan tot een selectie van de kans rijkste ontwikkelingen. De inventarisatie door de studen ten kan het beste worden begeleid door deskundigen van onderzoeks instituut Imares in Yerseke en Landbouwuniversiteit Wagenin- gen. In de alternatieven voor na- tuur- en recreatieproject Waterdu nen bij Breskens is al ongeveer der tig hectare gereserveerd ten bate van verschillende zilte teelten. Om met deze ontwikkelingen in het in richtingsplan rekening te houden was al begonnen met een verken ning van de mogelijkheden. Daaruit blijkt dat een oppervlakte van maximaal enkele hectares vol doende is voor de teelt van zeegroenten. Het kweken van culi nair interessante Zeeuwse zilte lek kernijen is alleen mogelijk als re- creatiebedrijf Napoleonhoeve mee werkt door de zeegroenten in het eigen restaurant te serveren en in de winkel te verkopen. Een kansrijke ontwikkeling is bij voorbeeld, volgens de gebiedscom missie, het invangen van mossel zaad. Als het gebied geschikt is, hebben mosselkweekbedrijven gro te interesse. Zij willen dan ook lo kale bedrijven (bijvoorbeeld agra riërs) inschakelen voor de produc tie. Een haalbaarheidsanalyse van Ima res moet duidelijk maken of de kuststrook geschikt is voor de teelt van zilte groenten. Uit de verken ning blijkt dat er nog meer interes sante ontwikkelingsmogelijkhe den zijn. Daarbij kan worden ge dacht aan het kweken van kokkels, algen, mosselzaad in broedhuizen, het opkweken van dit mossel- broed in broedhuizen, de kweek van vis en wormen en het project 'Tong', waarbij de kweek van za gers, vis, kokkels en zeekraal in een gesloten systeem wordt gecom bineerd. De gebiedscommissie be spreekt donderdag de (studiemo gelijkheden voor zilte teelten. Bezwaar tegen opspuiten strand utrecht - Stichting De Noordzee gaat de zandsuppleties voor de Schouwse kust aanvechten voor de Raad van State. Volgens de stichting heeft Rijkswaterstaat de inspraakprocedure niet afgerond al vorens een besluit te nemen. Ook is geen rekening gehouden met het effect van andere zandwinnin gen. De Noordzee vreest aantas ting van zeeflora en fauna. Vlissings pianospel in atrium Ter Reede vlissingen - De Vlissingse pianist Marcel Simons geeft zondag een concert in het atrium van verzor gingshuis Ter Reede in Vlissingen. Het koffieconcert omvat muziek van de Noorse componist Edvard Grieg, die dit jaar honderd jaar ge leden overleed. Tijdens het con cert worden op een scherm beel den uit het leven van de oude mu sicus getoond. Het optreden be gint om 10.30 uur. Misty Basement en Houdoe's in Ellesdiek ellewoutsdijk - De Zeeuwse reg- gaeband Misty Basement geeft zon dagmiddag in 't Kerkje van Elles diek in Ellewoutsdijk een concert. Misty Basement bestaat uit tien muzikanten en zangeressen. In 't Kerkje spelen zij akoestisch. Na de pauze treden de uit Terneu- zen afkomstige zanger Bennie Hek en de band Houdoe's op. Zij brengen stevige muziek (Ze bra-rock) met melige teksten. Aanvang van de concerten in Elle woutsdijk is 14.30 uur. Ons Genoegen geeft concert in Vlissingen vlissingen - De Koninklijke Har monie Ons Genoegen uit Vlissin gen geeft komende zaterdag haar jaarlijkse uitvoering in sporthal Baskensburg. De zes onderdelen van de harmo nie verzorgen een optreden. Het gaat om het Harmonie-orkest, drumfanfare en showorkest de Del taband, het Leerlingenorkest, de )eugd-Deltaband, de blokfluit- groep en Music for Kids. Het con cert in Vlissingen begint om 19.30 uur en duurt tot 22.30 uur. Drietal mishandelt Vlissingse fietser vlissingen - Een 39-jarige fietser uit Vlissingen is in de nacht van za terdag op zondag op de Koudekerk- seweg in zijn woonplaats mishan deld. De fietser werd samen met zijn broer (42) rond half één op de kruising Sloeweg/ Koudekerkse- weg door een 20-jarige vrouw uit Oost-Souburg, een 48-jarige Oost-Souburger en een 35-jarige Vlissinger geschopt en geslagen. De 39-jarige fietser is met kneuzin gen en schaafwonden in het ge zicht naar het ziekenhuis gebracht. Nu 120 capsules van 74,85 VOOr 49,90! normale prijs 24,95 per stuk www.derodepilaren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25