Ieder kind kan Zeeland Budget voor wegen Middelburg krap Domburger smult van Honderd gevangen wilde zalm morgana Vroeg op voor vogelexcursie in Middelburg Onderhoud aan keersluizen in Vlissingen Compleet slapen in Zeeland GOES Piet Paulusma in Zonnemaire 22 Dinsdag 17 april 2007 PZCW Geen aanpassing Ramsburg voor aanleg nieuwe N57. door Nadia Berkelder middelburg - De Oostperkweg op bedrijventerrein Ramsburg wordt voor de aanleg van de N57 niet grondig aangepakt. Als de weg klaar is, wordt dat de nieuwe toe gangsroute naar de binnenstad. Voorlopig wordt de bocht in de weg iets ruimer en komt er een verbod op laden en lossen. Fiet sers mogen er blijven rijden, op een fietsstrook. Dat bleek gisteravond tijdens de commissie ruimte. Volgens wethouder F. Streng (ver keer, WD) is er geen tijd meer voor een ingrijpende aanpassing van de Oostperkweg. „Dit zijn plannen waar we verder mee moe ten. We moeten nu procedures vol gen, want we moeten wel klaar zijn in 2010." De aanleg van de nieuwe N57 be- middelburg - Wie meer wil weten over stadsvogels in Middelburg kan zondag 22 april en 13 mei mee op een stadswandeling met een gids. De wandeling gaat door de binnen stad, over de bolwerken en door park Toorenvliedt. De gids geeft uitleg over de zang, het gedrag, de verspreiding, toe- en afname van soorten. De wandeling begint om zes uur 's morgens bij het stadhuis op de Markt. TVvee uur later is er een ontbijt bij vogelopvang de Mik- ke. Deelname is gratis. Op 23 mei is er een fietsexcursie. Die begint om 19.30 uur op de hoek van de Seisweg en de Olmen laan. Wie mee wil, moet zich opge ven via micmec@zeelandnet.nl Walchenaar vangt voor het eerst in tijden weer zalm aan Zeeuwse kust. door Emile Calon DOMBURG - Wim Vreeke en zijn vrouw Mattie genoten gisteren van een waar koningsmaal: wilde zalm. 's Ochtends trof de Dombur ger tot zijn grote verrassing deze vis aan in zijn fuik op het strand ter hoogte van kasteel Westhove. Een zeer ongewone vangst, aldus Vreeke (63) die al sinds zijn jonge jaren vist met fuik en sleepnet. Zo'n veertig jaar terug ving hij nog wel eens een wilde zalm. Daarna was dat afgelopen. Tot gisteroch tend dan, toen hij een mooi exem plaar van een goede kilo aantrof in zijn fuik op de eblijn. Erwin Winter van het Nederlands Instituut voor Visserijonderzoek Imares bevestigt dat de vangst zeer gint vermoedelijk na de zomer. Duidelijk werd ook dat de gemeen te vermoedelijk niet genoeg geld heeft om de toegangswegen naar de N57 aan te leggen. De weg zelf wordt door Rijkswaterstaat aange legd. Voor het werk dat de gemeen te moet doen is ruim tien miljoen euro beschikbaar. Streng gaf toe dat het bedrag aan de krappe kant is. Hij sloot niet uit dat er extra geld bij moet of dat er moet wor den bezuinigd. De gemeente houdt rekening met een kostenstijging tussen de twee en drie miljoen euro. Er is nog een potje van zes miljoen euro voor te genvallers bij grote projecten. Ver der hoopt de gemeente dat de aan leg van de weg goedkoper kan dan oorspronkelijk is begroot. Wie de weg mag aanleggen en voor welk De gemeente heeft geen tijd meer om de Oostperkweg op te knappen voor de N57 klaar is. Bovendien is het budget erg krap. zonnemaire - Televisieweerman Piet Paulusma is zondagmiddag in Zonnemaire. Een ploeg van SBS6 maakt dan opnames voor het pro gramma Het Leukste Gat van Ne derland. Hoofdprijs in de wed strijd is een bedrag van 5000 euro, te besteden aan een dorpsfeest. Zonnemaire staat tussen de onge- bijzonder is. „Niet uniek, want er worden wel meer wilde zalmen ge vangen." In eerste instantie ver moedde hij dat Vreeke een zeefo rel had gevangen. „Gezien het tijd stip van het jaar en het gewicht van dat dier, is dat logischer." Vreeke en zijn maat Ad Roelse heb ben na de vangst alle denkbare na slagwerken onderzocht om te we ten of ze wel degelijk een wilde zalm hadden. )a, zo bleek onder andere bij telling van de schubben bij de staart en de kleur van het vetlipje op de rug. Winter blijft het vreemd vinden dat zo vroeg in het jaar er al zo'n zalm onder de Zeeuwse kust zit. Zolang het om een enkel exem plaar gaat kan hij geen conclusies trekken uit de vangst van de Dom burger. Zelf hoopt Vreeke dat die zalm in de Zeeuwse wateren zit omdat de kwaliteit van het water weer wat beter wordt. bedrag, wordt in juni bekend. De aanbesteding loopt inmiddels. De gemeenteraad maakt zich zor gen over het project. De zorg van P. de Doelder (PvdA) richt zich op het toekomstig verkeer bij de Oost perkweg en de Punt. „Ik vraag me af of de tijdelijke maatregelen voldoende zijn om het verkeer de stad in te leiden", zei hij. „Ik heb het idee dat daar te eenvou dig over wordt gedacht." J. Kodde (CDA) zei de indruk te hebben dat er geld naar Arnestein gaat ten koste van Ramsburg. In juni krijgt de raad de resultaten te zien van de onderzoeken naar de mogelijkheden om Ramsburg op te knappen en de brug voor fietsers en voetgangers bij de Punt. Verder loopt er nog een onder zoek naar extra parkeerruimte aan de oostkant van de stad. Pas als dat klaar is, wordt duidelijk waar de automobilisten die via de Oostperkweg de stad inrijden hun auto moeten zetten. veer 1000 genomineerde dorpen en gehuchten met 140 nominaties op plaats 28. Bruinisse staat met 118 nominaties op plaats 34. Ook Sint-Philipsland, Kerkwerve, Hulst, Boerenhol en Waterland kerkje staan op de lijst. Stemmen kan nog steeds op www.hetleukstegatuannederland.nl De Ravensteinschool in Vlissingen zit vol met kampioenen. door Miriam van den Broek vlissingen - Ieder kind is uniek en ieder kind is uniek in iets. Daar van zijn ze overtuigd bij basis school Ravenstein in Vlissingen. Deze week mogen alle kinderen van de school op een podium la ten zien waarin zij de beste zijn. Als hoogtepunt worden ze daarna gefotografeerd met een enorme kampioensbeker in de hand. Van de foto's wordt later een tentoon stelling gemaakt. De kinderen mogen zelf beslissen wat ze willen laten zien. Dat kan van alles zijn, vertelt directeur Yvonne van Dijk. „De ene wil la ten zien dat hij goed op één been kan staan en de ander laat bijvoor beeld zien dat die goed is in het strikken van veters." De actie staat niet op zichzelf „Wij werken op school met de PAD-methode: Programma Alter natieve Denkstrategie. Kinderen le ren met die methode hun emoties te verwoorden. Ze leren dat ze niet alleen woedend kunnen zijn, maar ook geïrriteerd, geprikkeld of verdrietig. Op die manier kunnen ze bewust kiezen voor een genuan ceerde emotie." Een ander belangrijk onderdeel van de lessen, is het geven van complimenten. Eén keer per week wordt een kind aangewezen waar over alle andere klasgenootjes iets positiefs moeten zeggen. „In de eerste groepen mag dat nog zijn dat iemand mooie schoenen aan heeft. Maar in de hoogste groe pen moet het echt met hun karak ter te maken hebben", zegt Van Dijk. Behalve de klasgenoten, geeft ook de leerkracht een compliment en thuis moeten ze ook iets positiefs te horen krijgen. De kinderen van groep 7/8 moch ten gistermiddag de themaweek Teder kind is uniek' openen. Om beurten betreden ze het podium op het schoolplein. Een meisje laat zien dat ze heel mooi kan schrij ven op het schoolbord, een jongen blijkt korfbalkampioen te zijn en anderen zijn goed in het hooghou den van een voetbal, badminton nen of met de vingers op tafel het Michiel de Ruyterlied trommelen. Hoewel alle optredens kort zijn, blijkt het voor de tien-, elf- en twaalfjarige kinderen zenuwslo pend te zijn. Het valt ook niet mee om onder het toeziend oog van al le klasgenoten en wat ouders, de bal in één keer in de korf te mik- 'De ene kan goed op één been staan, de ander toont dat hij veters kan strikken' ken of de voetbal hoog te houden. Bij de demonstratie badminton krijgt de wind vat op het shuttle- tje en door de grote concentratie op het mooie schrijven, wordt een letter vergeten. Maar dat maakt niks uit. Het belangrijkste is dat ie dereen zich eventjes kampioen mag voelen. En dat gevoel werd ook echt bereikt. „Ik was heel erg nerveus", zegt het meisje van het schoonschrift na af loop van de actie. „Ik had er spe ciaal voor geoefend. Want zo vaak schrijf ik niet op het schoolbord. Maar toen ik die beker in mijn handen had, was ik heel trots en voelde ik me echt even een kam pioen." vlissingen - Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat de deuren van de keersluizen in Vlissingen en Zierik- zee opknappen. Om de vijftien jaar is het nodig de ze sluisdeuren een onder houdsbeurt te geven. Ze krijgen dan een nieuwe beschermlaag. Het werk aan de Vlissingse deuren begon gisteren. De Zierikzeese worden al enkele weken onder handen genomen. Het herstellen van de deuren kost 650.000 euro. De deuren van de Vlissingse keer sluis bij de Koopmanshaven zijn ongeveer zes bij tien meter en wor den deze week uit het water getild met een drijvende hijskraan. Daarnaast laat het waterschap aan deze sluis mechanisch onderhoud uitvoeren. Op de bruggen komt ook een nieuwe leuning. Tijdens de werkzaamheden zullen de sluizen soms deels gestremd zijn voor het scheepvaartverkeer. «Sr MEER DAN SLAPEN DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 Programma themaweek leder kind is uniek Dinsdag 17 april, 13.15 uur: Groep 6 Woensdag 18 april, 10.30 uur: Groep 2/3 Donderdag 19 april, 8.45 uur: Peuters; Donderdag 19 april, 10.30 uur: Groep 4/5; Donderdag 19 april, 13.15 uur groep 1 /2 Vrijdag 20 april, 10.30 uur: Groep 1 Alle optredens zijn te zien voor familie en andere belangstellenden MIDDELBURG - Alle reden voor een feestje in Grand Café Buitenrust te Mid delburg. Gisteren vierde Magdalena Wilhelmina de Rijke er haar honderd ste verjaardag. Medebewoners van verzorgingstehuis Buitenrust, familiele den en burgemeester Schouwenaar kwamen voor gebak, koffie en een praatje. „Ik moet bij sommigen wel even goed kijken voor ik weet wie het precies is, maar het is natuurlijk geweldig dat dit allemaal voor me georgani seerd wordt", vertelde de jarige, die nog steeds in goede gezondheid ver keert. Onlangs kreeg ze een lintje van de koningin voor haar werk in de gezondheidszorg, dat ze 44 jaar lang gedaan heeft. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24