Zeeland PZC Commissie rekent af met Vlissingen WALCHEREN 30 en 21 27 Krakers voor de rechter Goese Lyceum wint debatwedstrijd Bad hotel Liever grazen dan maaien Triniteit is armste wijk van Zeeland, Noordgouwe de rijkste Dinsdag 17 april 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Rekenkamercommissie: Gemeente kent te weinig structuur. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Om financieel weer wat te kunnen ademen, kijkt de ge meente Vlissingen meer naar wat eraf kan dan wat erbij kan. Haast krampachtig, concludeert de reken kamercommissie. Bovendien wer ken ambtenaren langs elkaar heen. Subsidies vormen een zesde van al le inkomsten van de gemeente Vlissingen, maar die blinkt niet uit in het binnenhalen ervan. Links en rechts laat ze geld slingeren. Twee jaar geleden.greep ze naast drie ton aan monumentensubsi die, omdat ze geen aanvraagformu lier had opgestuurd. Toen vervlo gen een paar Europese miljoenen voor arbeidsprojecten, omdat het loket eerder dichtging dan Vlissin gen doorhad. Vervolgens bleef 150.000 euro op het onderwijsmi- nisterie liggen, omdat Vlissingen de administratiekosten te hoog vond en daarna klopte ze te laat aan bij de provincie voor daklozen- subsidie. Slordig, oordeelden raadsleden, en ze vroegen de rekenkamercommis sie de subsidiecultuur te onderzoe ken. Dat is gebeurd, en het rapport is klaar. De conclusies zijn tussen de regels door keihard. Op het stadhuis ontbreken duide lijke kaders voor de werving van subsidies, stellen de onafhankelij ke adviseurs. Elke afdeling doet dat De gemeente Vlissingen kan veel meer subsidies binnenhalen, als ze maar harder haar best doet. De rekenkamercommissie heeft geadviseerd hoe dat kan. anders, en van elkaar weten ze niet waar ze mee bezig zijn. Boven dien zijn ambtenaren gefocust op inhoud en niet op tijdigheid en verantwoording, waardoor subsi dies wel eens worden misgelopen. Hoe het beter kan? Leg ambities, maatregelen, taken, verantwoorde lijkheden en bevoegdheden vast, luidt het advies. Werk samen met buurgemeenten als dat voordeliger is, neem een abonnement op een subsidiedatabank en zorg dat er ie mand in huis is die daar alles van weet. Een subsidieambtenaar, die voor iedereen geldt als aanspreek- VLISSINGEN - „Ik doe volgend jaar weer mee", ver telt Christa (10). Ze heeft samen met Robin (ook 10) de eerste ronde van de zwemvierdaagse ach ter de rug. Voor de ervaring, maar ook voor het goede doel - Unicef voor kinderen in Zambia. „We hebben samen gezwommen. Ik heb twintig euro opgehaald aan sponsors." Robin zegt dat ze wel aan de vijftig euro komt. Het deelnemersaan tal is met vijftig fors minder dan bij de laatste edi tie uit 2003, toen er nog zeshonderd zwemmers meededen.. „Dat moeten we opnieuw opbou wen", zegt Lenie Pleijte, hoofd zwemzaken van Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland door Lilian Dominicus DEN BOSCH - Drie havo-leerlingen van het Goese Lyceum hebben gis teren in Den Bosch de Europa-de- batwedstrijd gewonnen. Cloë Nieuwdorp (16), Meriel Jaco- busse (16) en Nikki van Meel (17) moesten in de eerste ronde de stel ling verdedigen dat nieuwe Europe se verdragen niet altijd ter referen- punt. Dat zou de gemeente een stuk minder kwetsbaar maken. Alsjeblieft, klonk het gisteravond aan de raad, aan u de taak het col lege aan te sporen. Dat college heeft zijn waardering al geuit. De bevindingen zijn herkenbaar en nuttig, schreef het college aan de commissie. In de kadernota, wat vroeger de voorjaarsnota was, heeft commissielid Mirjam Wisse al aanbevelingen teruggevonden. „Ik ben niet pessimistisch ge stemd." Het rapport is te downloa den via www. vlissi ngen.n l/rekenkamercom m issie. MIDDELBURG - De vier studenten die sinds begin maart het huisje aan de Koningstraat 12 in Middel burg kraken, moeten volgende week woensdag voor de rechter verschijnen. De gemeente Middel burg vindt dat de rechter moet be palen of de studenten uit het huis bij de schouwburgbouwput moe ten vertrekken. Eerder al heeft de gemeente de kra kers een brief gestuurd waarin stond dat ze uiterlijk 6 april weg moesten zijn. De studenten heb ben daaraan geen gehoor gegeven en wonen nog steeds in het huis. Ze beraden zich nu op wat ze gaan doen. Mogelijk wachten ze de zit ting op de rechtbank niet af, maar vertrekken ze al voor volgende week woensdag. Ook J. de Wolf van de gemeente spreekt over die mogelijkheid. „We zijn in gesprek met de kra kers en er is kans dat ze het niet tot een rechtszaak laten komen. Maar als ze dat wel doen, kunnen ze, als ze echt willen, de zaak nog met een jaar rekken." het Vrijburgbad. „Het is een paar jaar niet in Vlis singen gehouden, dus men moet de weg naar het zwembad weer gaan vinden." Als de kinderen vol gend jaar ook weer de badmeester in het water mogen gooien, zullen ze best weer willen mee doen. foto Ruben Oreel dum aan de bevolking moeten worden aangeboden. In de tweede ronde wisten ze de jury te overtui gen dat Europa wordt gedefinieerd door geografische grenzen en niet door culturele, zoals tegenstander het Sint lanslyceum uit Den Bosch stelde. Cloë Nieuwdorp vond Den Bosch vooral verbaal 'heel sterk'. „Inhoudelijk waren wij beter." Tip? redactie@pzc.nl Het Vlissingse gezin kreeg be zoek vanuit de Verenigde Staten. Voor het eerst zou hun dochter samen met de nieuwe schoon zoon, een geboren en getogen Amerikaan, na jaren weer over komen. Om het weerzien te vieren beslo ten de Vlissingers er een gezellig dagje uit van te maken. Ze troon den dochter en schoonzoon mee naar Domburg en beloofden hen dat ze ergens heerlijk zouden lun chen. Met name hij was be nieuwd. Zeker toen ze hem naar het beste hotel van het dorp mee namen. Tijdens de hele lunch zat hij wat vreemd rond zich te kij ken en ook proefde hij telkens zeer voorzichtig. Zo voorzichtig dat zijn vrouw hem vroeg of er iets was. Hij wees haar op de kaart en stelde dat hij niet ver wacht had dat een bad (slecht) hotel toch zoiets lekkers kan ser-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23