Media Sophie Kinsella schrijft zich naar Hollywood 11 ra PZC Dinsdag 17 april 2007 1 5 Sophie Kinsella is een van de meest succesvolle chicklit-auteurs. member me bijvoorbeeld, haar nieuwste boek dat dit jaar het le venslicht moet zien. Ook komt er een zesde Shopaholic-boek. Auteur Madeleine Wickham is even in de ijskast gezet. „Het maken van een 'Sophie' voelt intiemer dan het ma ken van een Madeleine", vertelt So phie. „Ik ben meer betrokken bij het hoofdpersonage, beleef iedere ademhaling samen met haar. En ik beleef er veel lol aan." De Nederlandse vertaling van Shopa holic Baby ligt sinds eind februari in de winkels voor 17,50 euro. Wie is Sophie Kinsella? Naam: Madeleine Wickham. Pseudoniem Sophie Kinsella is een combinatie van Madelei ne's tweede naam en de meis jesnaam van haar moeder. Opleiding: studeerde klassieke muziek, maar stapte halverwe ge over en rondde de studie politiek, filosofie en economie af. Madeleine begon haar loop baan als financieel journaliste. Ze schreef haar eerste roman tijdens haar lunchpauzes. Haar chicklit-boeken, vlot geschre ven lectuur over en voor mo derne, jonge vrouwen, worden wereldwijd verkocht en verslon den. Status: getrouwd met Henry Wickham, leraar Latijn op een middelbare school, en moeder van zoontjes Freddy (10), Hugo (9) en Oscar (18 maanden). Favoriete winkel: Anthropolo gic in New York. „Ze verkopen daar alles waarvan je nooit wist dat je het zo erg nodig had." Grootste miskoop: „Een fluo rescerende blauwe overall en mooie schoenen die niet lek ker lopen." Monetaire uitspatting: de schrijfster plaatste ooit zo'n enorme lading kerstinkopen in haar kinderwagen dat er geen ruimte meer overbleef voor haar kind. Het 'incident' komt terug in Shopaholic Baby. ALLEMENSEN 'Onze wereld is zo fijn', kirt Britney Het afkicken lijkt Britney Spears geen goed te hebben gedaan. Op roddelsite X17 is een duidelijk verwarde Britney te zien die met een kinderlijk stemmetje meldt: „Onze wereld is zo fijn. Ik ga er bijna van huilen, want onze wereld is echt zo fijn!" De kale zangeres ratelt in de camera, terwijl zij een restaurant be zoekt. „Ik wil gewoon echt iets zeggen", verkondigt ze. „Laatst las ik in een blad dat ik zwanger ben, en dat is gewoon zo ontzet tend waar. Geloof altijd wat de media beweren, altijd." Het Ame rikaanse publiek lijkt weinig zin meer te hebben in de voormali ge popprinses. Onlangs werd zij verkozen tot domste en meest ongezonde Amerikaanse ster. Mel B vermeldt Eddy op akte van geboorte De dochter van de voormalige Spice Girl Mel B heeft nog steeds geen naam, maar wel een vader. Melanie Brown heeft be vestigd dat ze filmster Eddy Mur phy als biologische vader heeft vermeld op het aangifteformu lier. Het meisje werd op 3 april geboren. Brown en Murphy had den vorig jaar zes maanden een relatie. De acteur ontkent dat hij de vader is. In RTL Boulevard stelde hij: „Ik weet niet wiens kind dit is tot het ter wereld komt en er een bloedtest is ge daan." Nog onduidelijk is of die bloedtest er daadwerkelijk komt. Madonna met zoon David in Malawi Madonna is gisteren aangeko men in Malawi. Samen met haar zoontje David Banda, die ze in oktober adopteerde, is ze in het Zuid-Afrikaanse land om haar liefdadigheidswerk voort te zet ten. De popster komt onder meer een kijkje nemen bij de bouw van een medisch centrum voor kinderen. Alle weeshuizen en zorgcentra waarmee haar or ganisatie Raising Malawi samen werkt, zijn opgeknapt. Designcarrière Moss lijkt niet lang te duren De collectie die Kate Moss heeft ontworpen voor de Britse win kelketen Topshop is in New York genadeloos de grond in ge boord. 'Om van te snurken', oor deelt het tijdschrift New York Magazine. „Tenzij Topshop graag kleding wilde die goed staat bij mensen die zichzelf uithongeren en lekker chagrijnig zijn", schrijft de moderecensent, doe lend op de wel heel korte broek jes en andere kleding die alleen een maatje 34 leuk staan. De New York Post kopte met 'Dupli- Kate' en schrijft dat de ontwer pen behoorlijk bekend aandoen. Miljoenen vrouwen verlustigen zich aan haar Shopaholic-reeks die nu is uitgebreid met een vijfde boek. Bovendien staat Hollywood te trappelen de boeken te verfilmen. door Thalia Brandt Het voelde eerst nogal schizofreen, maar ik ben er eindelijk aan gewend dat mensen me op straat met Sophie aanspreken", zegt Sophie Kinsella (37), die eigen lijk Madeleine Wickham heet. De Britse levert sinds haar vierentwin tigste romans af onder haar eigen naam, maar nam een pseudoniem aan toen ze besloot haar serieuze re werken af te wisselen met lichte re, meer humoristische kost. Haar eerste boek als Sophie Kinsel la was The Secret Dreamworld of a Shopaholic, in 2000 uitgebracht en in het Nederlands vertaald als Shopaholic!. Hoofdpersoon Becky Bloomwood, een financieel journa liste met een gapend gat in haar hand, was geboren. Het boek werd een bestseller en kreeg drie vervolgen, waarin Becky 'personal shop per' werd, in het huwe lijk trad met haar grote liefde Luke en ontdekte dat ze een zus heeft. „Toen Becky trouwde, leek me dat in eerste instantie een mooi, afgerond einde", zegt Sophie. „Maar ik begon haar te missen. Ik ben haar inmiddels gaan zien als mijn beste vriendin." Er zijn de nodige overeenkomsten tussen Becky en haar geestelijke moeder. Zo heeft de shopverslaaf- de in Shopaholic t) Baby maar liefst vijf kinderwagens op het oog voor haar toekomstige spruit, varië rend van een louter mooi ogend exemplaar tot eentje die voorzien is van NASA-technologie. Ook So phie's teller kwam op vijf te staan. Waar Becky bij de aanschaf van I i n J0TY1 stukje modegeschiedenis aan mijn voeten heb." Een enorme Jimmy Choo-tas met zebraprint maakt het geheel af. De Shopaholic-boeken gingen we reldwijd al meer dan 7 miljoen keer over de toonbank en de rech ten ervan zijn verkocht aan film studio Disney. Fans van het eerste uur zullen steen en been klagen, want bekend is dat hun heldin zal worden omgetoverd tot Ameri kaanse. Sophie zelf kan hier niet mee zitten. „Voor mij staat voorop dat Becky's humor en innemend heid tot leven worden gebracht en dat ze straks niet overkomt als een shoppend leeghoofd." Ze hoopt dat een onbekend talent zich de rol eigen zal maken en opperde bij de makers zelfs een Idols-achtig te levisieprogramma rondom de zoektocht naar Becky. „Ik zag me zelf al achter een auditietafel zit- Sophie Kinsella schreef de 'Shopaholic'-reeks. foto Maartje Blijdenstein een nieuw huis een enorme in- loopkast voor haar schoenen op het oog heeft, is Sophie in het be zit van een speciaal vervaardigde pronkkast voor haar schoenen. Al puilt het ding nu uit, omdat ze in middels zeventig paar bezit. „Becky is veel extremer, maar tot op zekere hoogte ben ik haar", geeft Sophie toe. Hetgeen eens te meer duidelijk wordt als haar out fit ter sprake komt. „Ik draag een fantastisch wikkeljurkje van Diane von Furstenberg en mijn laarzen komen van Biba, een merk uit de jaren zestig dat zijn comeback heeft gemaakt. Ze zijn zó mooi en tegelijkertijd voelt het alsof ik een ten en tegen een actrice zeggen: 'Zou je nogmaals je creditcard uit je tas kunnen pakken?' Maar nie mand was erg enthousiast over mijn idee, haha." Ook de twee andere boeken die onder de naam Sophie Kinsella zijn verschenen, worden verfilmd. The undomestic goddess - in het Ne derlands bekend onder de titel Aanpakken! - en Can you keep a se cret?, in de vertaling Hou je mond!. „Het lijkt inmiddels wel een wed strijd", zegt Sophie. „Wel ke van de filmstudio's komt het eerst met een verfilming van mijn boek?" Can you keep a se cret?, over een marketing- assistente die in een vlieg tuig al haar geheimen aan een medepassagier vertelt en later ontdekt dat hij haar baas is, lijkt de race te gaan winnen. „Ik krijg binnenkort het definitieve script te lezen", al dus Sophie, die verheugd is over de hoofdrolspeelster van de film: Hollywood-ster Kate Hudson. „Ze is een actrice met een groot ko misch talent. En ze is mooi, maar niet zo perfect mooi dat het pu bliek afknapt." Sophie is niet meer actief betrok ken bij de film. „Ik heb het te druk met boeken schrijven." Aan Re-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15