Moordmachine opgerold Afvallen lekker eten korting ^WeightWatchers Westelijke Sahara ver autonoom 1 de kijkkamer Aardbeving schrikt Acapuico op In 5 weken 4 kilo kwijt! Nu maar 40,- i.p.v. 50,- passie voor brillen Segeersstraat 35 Middelburg ZONNEBRILLEN ook op sterkte! Anne et Valentin - Blinde - Cutler and Gross l.a.Eyeworks - Oliver Peoples - Serengeti - Starck Eyes zondag en maandag gesloten PZC Zaterdag 14 april 2007 9 acapulco - Toeristen in de bij Amerikanen gewil de vakantiebestemming Acapuico hebben hun ho tel verlaten en staan buiten op straat. De vakan tiegangers werden gistermiddag opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 5,4 op de schaal van Richter. Het epicentrum lag zo'n zestig kilometer ten noordwesten van de Mexi caanse stad. Het bracht herinneringen boven aan de aardbeving van 1985, die negenduizend men sen het leven kostte. Of er gisteren slachtoffers vielen, was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. foto AP Braziliaanse bende ruimde duizend mensen uit de weg. door onze correspondent Frans Lindenkamp sao paulo - De Braziliaanse poli tie heeft een bende huurmoorde naars opgerold, die in de afgelo pen vijf jaar duizend mensen uit de weg heeft geruimd. Tijdens de operatie werden 29 criminelen ge arresteerd. Tegen ruim dertig men sen lopen nog arrestatiebevelen. Onder de arrestanten zijn (oud)po- litieagenten, zakenlui en midden standers die de 'doodvonnissen' voltrokken. De bende had als werkgebied het achterland van deelstaat Pernam- buco. Volgens politiecommissaris J. Pontes was de bende een geolie de moordmachine. Het criminele netwerk fungeerde als verhuurbe drijf waar geïnteresseerden tegen betaling de liquidatie konden be stellen van eenieder die hen voor de voeten liep. Gemiddeld werden elke week vier mensen omgelegd. De prijzen vari eerden tussen de 400 en 2000 eu ro, afhankelijk van het aanzien van het slachtoffer en de moeilijk heidsgraad van huurmoord. Het merendeel van de slachtoffers be stond uit gewone burgers. De mo tieven om uit de weg geruimd te worden waren uiteenlopend: ordi naire ruzies, overspel, asociaal ge drag en schuldenkwesties. Het 'moordverhuurbedrijf rekende on der haar beste klanten particuliere kredietverstrekkers, die moeite hadden met het innen van schul den. Ook middenstanders konden er terecht om lastige concurrenten het zwijgen op te leggen. Marokko wil over alles onderhandelen met verzetsbeweging. den haag - De Marokkaanse rege ring is bereid de Westelijke Sahara vergaande autonomie te geven. Het gebied zou onder meer een ei gen parlement, regering en staats hoofd kunnen krijgen, en ook zelf wetten moeten kunnen afkondi gen. Dat heeft minister Chakib Benmoussa van Binnenlandse Za ken bekendgemaakt. In de Weste lijke Sahara strijdt de verzetsbewe ging Polisario al sinds 1976 voor on afhankelijkheid. Behalve een eigen parlement, rege ring, staatshoofd en wetgeving zou de Westelijke Sahara ook een eigen juridisch systeem krijgen, ei gen politie en eigen onderwijs. De regering zou zelf belastingen kun nen heffen, huisvesting mogen re gelen net als investeringen in infra structuur. Ook zou het econo misch veel vrijheden krigen. Marokko zou wel verantwoorde lijk blijven voor de defensie, natio nale veiligheid, buitenlands beleid en religieuze zaken. Koning Has san zou wel als vorst over de Wes telijke Sahara moeten kunnen rege ren. Tot nu toe weigerde de Marokkaan se regering met Polisario om tafel te gaan zitten om over de toe komst van de regio te beslissen. Nu zei minister Benmoussa dat er over vrijwel alles te onderhande len valt en dat Marokko zijn zin niet zal doordrijven zonder instem ming van de VN en Polisario zelf Eerder deze week liet Polisario nog weten een nationaal referen dum over onafhankelijkheid te wil len. Maar de beweging stelde ook een speciale band met Marokko voor op weg naar een soevereine Saharawi staat. De Westelijke Sahara was ooit Spaans gebied. In 1975 verdeelden Marokko en Mauretanië het onder elkaar. Een jaar later begon Polisa rio de onafhankelijkheidsstrijd. Weer menselijke resten op Ground Zero new york - Bij werkzaamheden aan een weg bij Ground Zero in New York zijn negen vermoedelij ke resten aangetroffen van slachtof fers van de aanslagen op het World Trade Center van ir septem ber 2001. Dat is gisteren bekendge maakt. Een dag eerder werden op hetzelfde terrein 27 menselijke res ten gevonden. Zes personen zijn geïdentificeerd. Rwanda-Tribunaal hevelt verdachte over arusha - Het Rwanda-Tribunaal in Arusha draagt Michel Bagaraga- za over aan Nederland voor be rechting. Omdat het tribunaal niet alle za ken in de afgesproken tijd kan be handelen, hevelt het verdachten over naar nationale rechters. Ne derland ondertekende het genoci deverdrag, waardoor een Neder landse rechter de zaak zou mogen behandelen. Hamas-leider Haniyah komt naar Nederland rotterdam - De Palestijnse pre mier en Hamas-voorman Ismail Haniyah komt volgende maand naar Nederland. Hij is de hoofd gast op de vijfde Palestijns-Europe- se Conferentie die op 5 mei in De Doelen in Rotterdam wordt gehou den. Onduidelijk is of Haniyah Ne derland wordt binnengelaten om dat Harnas op de EU-Iijst van ter- reurorganisties staat. China vernietigt 110 miljoen illegale cd's peking - De Chinese autoriteiten hebben in 2006 circa 110 miljoen il legale cd's en dvd's in beslag geno men en vernietigd. Het bericht komt op een moment dat de Vere nigde Staten een klacht hebben in gediend bij de Wereldhandelsorga nisatie (WTO). De VS willen dat China de piraterij veel harder aan pakt. De schade door de Chinese kopieerdrift loopt in de miljarden, zo klagen de VS en andere landen. Militair geschorst na inzet menselijk schild nabloes - Het Israëlische leger heeft een commandant geschorst omdat twee van zijn militairen Pa lestijnse jongeren gebruikt hebben als menselijk schild tegen stenen gooiende Palestijnen. Van de actie werden videobeelden gemaakt. Ge vangenen gebruiken als schild is een misdaad. Volgens mensenrech tenorganisaties maakt het leger hier steeds vaker gebruik van. Man opent vuur in hotel in Baden baden - Een met een automatisch geweer gewapende man heeft don derdagavond in een hotel in het Noord-Zwitserse Baden het vuur geopend op daar aanwezige gas ten. Een 71-jarige man werd ge dood en vier mensen, onder wie twee tieners, raakten gewond. De dader werd na de schietpartij in hotel La Capella door de politie overmeesterd. Het motief voor zijn daad is onbekend. Er is altijd een cursus bij jou in de buurt! Kom gerust eens vrijblijvend kijken en neem deze bon mee. Voor adressen en tijden bel je 0900-2026060 (€0,10 p.m.) of ga naar www.weightwatchers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9