Buitenland Positie Wolfowitz wankelt F Zoektocht Noordzee gestaakt China zucht onder structureel tekort aan drinkwater APK anders Af< Open dag Al Qaeda eist aanslag op Bosch Car Service Abortuswetgeving Polen wordt geen onderdeel van grondwet Menstruatie Europese Unie krijgt uniforme taaltest voor scholieren 8 Zaterdag 14 april 2007 PZC v I cj t- Je vindt de auto die ie zoekt Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl Na kapseizen Noorse sleper worden nog vijf mensen vermist. LONDEN - Reddingsploegen heb ben gisteravond de zoektocht naar vijf vermiste bemanningsleden van de in de noordelijke Noordzee gekapseisde Noorse sleepboot Bourbon Dolphin gestaakt. Het vermoeden bestaat dat de vijf zijn ingesloten in het onderstebo ven liggende schip. Mogelijk bevin den zij zich in een luchtbel met ge noeg zuurstof Door verslechterde weersomstandigheden wetd het te gevaarlijk voor de duikers, aldus een woordvoerder van de Britse kustwacht. Bij het ongeluk donderdagavond kwamen zeker drie Noorse beman ningsleden om het leven. Zeven opvarenden konden worden ge red. Een vader en zijn vijftienjari ge zoon behoren tot de vermisten. Terreuractie in Iraaks parlement eist minder levens dan gedacht. BAGDAD - Een groepering die ban den zou onderhouden met de radi- caalislamitische terreurbeweging Al Qaeda heeft de verantwoorde lijkheid opgeëist voor de zelf moordaanslag donderdag op het Iraakse parlement in Bagdad. De schimmige alliantie van soenni tische moslims noemt zich de 'Isla mitische Staat in Irak'. In een ver klaring eert de beweging de dader als een held en martelaar. „God heeft via hem de ongelovigen en afvalligen vernietigd", aldus de tekst op een internetsite die gere geld door islamitische extremisten wordt gebruikt. Volgens de Amerikanen kwamen bij de terreuractie minder mensen om het leven dan aanvankelijk ge meld. In plaats van acht doden is er sprake van een omgekomen per soon, de aanslagpleger niet meege rekend, en 22 gewonden. De president van de Wereldbank bezorgde vriendin forse opslag. DEN HAAG - De positie van Paul Wolfowitz als president van de Wereldbank komt steeds verder onder druk te staan. De raad van bestuur van de Wereldbank liet gis teren weten dat Wolfowitz nooit toestemming heeft gekregen voor een forse loonsverhoging van zijn vriendin die hij op eigen houtje zou hebben geregeld. De Amerikaan zou zijn vriendin Shaha Riza de salarisverhoging na een promotie hebben bezorgd en daarbij de regels van het internatio nale instituut hebben overtreden. In een verklaring schrijven de 24 leden van de raad dat zij buiten de procedure zijn gehouden en plaat sen daarom grote vraagtekens bij de handelwijze van Wolfowitz. „Deze zaak tast de geloofwaardig heid van de Wereldbank aan", zei minister Koenders voor Ontwikke lingssamenwerking gisteren na af loop van de ministerraad. De be windsman, die volgende week de voorjaarsvergadering van de We reldbank bijwoont, wil precies we ten wat er is gebeurd voordat hij conclusies trekt. Een interne, ethische commissie onder leiding van H. Wijffels onderzoekt de kwestie momenteel. Minister Bos van Financiën hield zich op de vlakte. De vicepremier wil het interne onderzoek afwach ten. Mogelijk is er daarna een rol weggelegd voor ministers of de lid staten, zei hij. 14 miljoen Chinezen en 12 miljoen stuks vee ge troffen door schaarste. door onze correspondent Erwin Tuil PEKING - De aanhoudende droogte in China baart de regering grote zorgen nu in delen van het land ernstige tekorten aan drinkwater zijn ontstaan. Ruim veertien mil joen Chinezen en twaalf miljoen stuks vee hebben onvoldoende wa ter, meldden de staatsmedia giste ren. Het zwaarst getroffen zijn de drie zuidelijke provincies Sichuan, Yunnan en Guizhou, en de stad Chong-qing. De oogst in de pro vincies lijkt compleet verloren. In totaal is 18 miljoen hectare land bouwgrond getroffen. De schade wordt op één miljard euro ge raamd. Ook provincies in het noor den van China kampen met een te kort aan drinkwater. Deskundigen waarschuwen dat het Chinese watertekort een struc tureel probleem dreigt te worden. Vorig jaar was een van de droogste in decennia. Afgelopen winter was relatief warm en droog, waardoor het grondwater niet werd aange vuld. Experts verwachten dat ko mende zomer warmer en droger zal zijn dan afgelopen jaren. China heeft een vijfde van de we- reldbevoiking binnen haar gren zen en slechts 7 procent van de watervoorraad. De schaarste zal alleen maar toenemen. In het NOS-Journaal noemde Wijf fels gisteravond de handelwijze van Wolfowitz 'onvoorzichtig en onverstandig'. De personeelsvereniging van de Wereldbank in Washington vroeg donderdag al om het vertrek van Wolfowitz. In een brief staat dat de president van de bank moet er kennen dat 'zijn handelwijze de in tegriteit en doelmatigheid van de Wereldbank heeft geschaad en dat hij het vertrouwen van het perso neel in zijn autoriteit heeft ver woest'. Wolfowitz erkende eerder dat het een vergissing is geweest PJRj Bankpresident Wolfowitz heeft met zijn handelwijze de geloof waardigheid van de Wereldbank geschaad. Het personeel roept om zijn vertrek. de promotie te eisen van een vrouw bij de bank met wie hij per soonlijk banden heeft gehad. Onlangs kwam aan het licht dat Ri za, een voormalige communicatie functionaris van de Wereldbank, in september 2005 haar baan bij de Wereldbank verliet voor een post bij het ministerie van Buiten landse Zaken. Dat gebeurde een half jaar nadat Wolfowitz de topman van de We reldbank was geworden. Haar loon bleef zij echter van de Wereldbank ontvangen. Volgens de Amerikaan se pers is haar loon sinds haar ver trek steeds toegenomen tot het na verloop van tijd bijna 200.000 dol lar bedroeg. Dat is meer dan de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Rice, verdient. Bel voor onze scherpe prijzen! Het ministerie van Landbouw maakte gisteren bekend dat vorig jaar door droogte ruim 3000 vier kante kilometer landbouwgrond verloren is gegaan. Het gevaar be staat dat China op termijn te wei nig landbouwgrond overhoudt. Het peil van grote rivieren als de Yangtze en de Parel is structureel laag. Regent het een keer veel, dan wordt het overtollige regenwater niet meer door de te droge grond opgenomen, met overstromingen en aardverschuivingen als gevolg. Maar droogte is niet de enige oor zaak van het watertekort. China beschikt met een vijfde van de to tale wereldbevolking slechts over 7 procent van de totale voorraad zoet water in de wereld. Ondertus sen zijn bevolkingscentra razend snel gegroeid, zonder dat extra wa tervoorzieningen werden aange legd. Projecten om water uit ande re delen van het land te halen zijn inmiddels gestart, maar nog niet klaar. Peking, volgend jaar gastheer van de Olympische Zomerspelen, eist nu al water op uit de provincies Hebei en Shandong, die hierdoor met ernstige tekorten te kampen hebben. De provincies zijn boos maar verzet is zinloos, omdat het om de hoofdstad gaat. Ook de industriële ontwikkeling en toenemende welvaart hebben de vraag naar water fors doen toe nemen. De watervoorraden die wel be schikbaar zijn, worden vaak ver vuild door industrie en steden. Autocenter Snoodijk Drleschouwen-Zuid 18 <"0115 - 56 20 45 Autobedrijf de Muynck Quistenburg8 <"0113 - 35 15 51 Bosch Car Service Goes Dirk Dronkeersweg 15 <"0113 - 27 36 65 Garage Hoogesteger Dij kwelstraat 59 <*0113 - 34 13 15 Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 <"0118 - 55 19 91 Auto Service Van Liere bv Voltaweg 33 <*0118 -62 76 80 Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 <*0118 - 46 46 44 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 <*0118 - 59 15 24 ZIERIKZEE Autobedrijf Legemaate Boerenweg 4 <*0111 - 41 26 86 Compleet, goed, betaalbaar AXEL BORSSELE GOES KAPELLE KOUDEKERKE MIDDELBURG VLISSINGEN Huidige wet biedt volgens parlementariërs voldoende waarborgen. WARSCHAU - Het zeer strenge Pool se antiabortusbeleid zal geen deel uitmaken van de grondwet van dit EU-land. Een poging van onder meer de kleine rechtse katholieke coalitiepartij Liga van Poolse Fami lies om de constitutie te wijzigen, kreeg gisteren onvoldoende parle mentaire steun. Ook voorstellen om toekomstige regeringen de facto te verbieden de abortuswet te liberaliseren, kre gen geen politieke steun. In het streng katholieke land geldt een NEW DELHI - Vrouwelijke ambtena ren in India hoeven hun werkge ver toch geen informatie te ver schaffen over hun menstruatiecy- clus. Het plan was omstreden. zeer strikte abortuswetgeving. Overtreders kunnen drie jaar cel straf krijgen. Alleen als moeder of kind in levensgevaar zijn of bij een zwangerschap na een verkrachting mag de ingreep worden uitge voerd. De coalitie bleek uiteindelijk te ver deeld over de vraag of een verdere wettelijke verankering wel echt zin heeft. Veel parlementsleden stel den dat de huidige wet voldoende waarborgen biedt, ook om de wet geving verder aan te scherpen. De voorzitter van het Poolse lager huis, Marek Jurek, kondigde giste ren zijn ontslag aan. De uiterst strenge katholiek was een van de voorvechters van de voorstellen. als je echt wilt studeren ,avans hogeschool Wat is de beste woonwinkel? En het beste tuincentrum? Wat is het beste Woon/Tuin-programma op tv? Geef uw mening. 11 'r GA NAAR DE WEBSITE VAN DEZE KRANT EN KLIK OP WONEN BRUSSEL - De Europese Unie krijgt een taaltest voor scholieren. De Eu ropese Commissie wil een unifor me toets instellen voor leerlingen van 14 tot 16 jaar. De scholieren worden getest op hun beheersing van de vijf belang rijkste talen in de unie. Het gaat om Engels, Frans, Duits, Spaans en Italiaans. Over twee jaar is de eerste taaltest voorzien. Per land worden vier- tot vijfduizend leerlingen geselec teerd. Met de test wil de commis sie vooral dat lidstaten van elkaar leren hoe vreemdetalenkennis het beste kan worden overgedragen. De test vloeit voort uit een over eenkomst van vijf jaar geleden. Toen werd afgesproken dat in elke lidstaat kinderen minstens twee vreemde talen zouden leren. V-W l 21 april 10.00 - 15.00 uur Meer informatie op www.avans.nl Breda 's-Hertogenbosch Tilburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8