Van model tot mediadiva v10 I Zaterdag 14 april 2007 PZC Ooit waren er plannen om in de verre toekomst een worstmakerij te beginnen, of misschien wel een sla gerswinkel. Haar vroegere geliefde groeide immers op als slagers- (stief)zoon en was zelfs in het bezit van een heus diploma van het befaamde Ecole du Jambon Francais. Op hun landgoed in het Franse Doucy -150 hectare, raspaar den, honden, kippen, een kostbare kunst verzameling, drie zwembaden en een woud vol productiehout - maakte het paar graag z'n eigen andouilletes. Het liep anders. Zoals het gedroomde hu welijk in de zelfgebouwde kapel op het landgoed ook nooit gesloten werd. Na het zoveelste gesneuvelde servies vertrok Rosa lie van Breemen (1967), vijftien jaar lang de vriendin van filmlegende Alain Delon, naar hun huis in Nederland. Het nieuws dat ze, niet zo heel lang na de breuk, trouwde met zakenman en brillen- gigant Alain Afïlelou, maakt de reeds ver stoorde verhouding tussen de ex-geliefden er niet beter op. Vanwege de befaamde ex plosieve aard van haar ex had Van Bree men in die tijd dag en nacht bewaking. De toch al getroubleerde geest Delon schoot acuut weer in een langdurige depressie en overwoog zelfmoord, zo liet hij, niet ge speend van dramatiek, optekenen door het blad Paris Match, 'ik lijd aan dat deel van mijn wezen dat altijd al het gevoeligst was: mijn hart', klonk de smartelijke, pu door Monique Brandt foto Harmen de Jong Haar verleden bepaalt het heden. Haar ervaringen als topmodel komen van pas in het programma Holland's Next Top Model, waarin ze te zien is als coach van de kandidates. En haar verleden met haar ex, de Franse filmster Alain Delon, benut ze nu om vrouwen in scheiding vooruit te helpen in Ex Wives Club. Rosalie van Breemen: van rentmeesteres tot mediadiva. blieke noodkreet. Tussen die twee is het nooit meer goed ge komen. Het bestaan van hun kinderen Alain-Fabien en Anouschka maken per soonlijk contact soms onvermijdelijk, maar het blijft beperkt tot diploma-uitreikingen en verjaardagen. Het is duidelijk, Van Bree men is niet meer de rentmeesteres die met vallen en opstaan, teruggetrokken op het platteland, leerde de Delon-ranch in haar eentje te bestieren. De filmster woont er nu alleen en maakt, in het openbaar, nog immer een wat verloren indruk. In tegen stelling tot zijn vroegere vriendin. Anno 2007 woont ze pal tussen de sterren in een kast van een huis in een sjieke wijk van Parijs. Het voormalige model heeft zich ontpopt tot ware mediadiva. In Frank rijk produceert en presenteert ze de serie Rosalie et les collectionneurs, waarin ze ver zamelaars bezoekt, en schrijft ze regelma tig voor bladen als Paris Match. Bovendien werkt ze inmiddels aan haar eerste roman. In Nederland is ze bij RTL te zien als coach van de kersverse modellen in Holland's Next Top Model. Daarnaast fungeert ze als ervaringsdeskundige en 'scheidingsplan ner' naast Sylvana Simons en Esther Blin ker in het programma Ex Wives Club. Ge drieën bieden ze onder het oog van de ca mera hulp aan vrouwen die hun leven zon der man of vriend weer op de rails probe ren te krijgen. „Ik ben het levend bewijs dat er leven is na een scheiding", stelt ze opgewekt, terwijl ze aanschuift in de lobby van haar hotel in Amsterdam. Ondertus sen zoekt ze met haar personal assistent een garderobe uit en fluistert ze haar echt genoot Alain, thuis in Parijs, mobiel wat zoete woordjes toe. Moeiteloos schakelt ze over van het Neder lands naar het Frans, en weer terug. Laatst nog was ze in Frankrijk te gast in een tv-programma waarin de discussie - hoe ac tueel - ging over nationaliteiten. „Ik zat er samen met Dave, de zanger. Ze vroegen me of ik mezelf Frans voel of Nederlands, omdat ik hier al zo lang weg ben. Neder lands natuurlijk! Dave heeft hetzelfde, geen sprake van dat ik mijn Nederlandse nationaliteit ooit opgeef. Ik hang heel erg aan dat oranje. Zie ik een haringkar, krijg ik tranen in mijn ogen." Niet dat Van Breemen alleen maar de posi tieve kanten van haar vaderland bezingt. In deze zogenaamd vrije samenleving sterft het stiekem van de taboes, dat ziet zij ook wel. Terwijl Frankrijk op zich veel for meler is, kan er uiteindelijk veel meer, vindt ze. „Nederland is soms zo hypocriet! Maitresses, bijvoorbeeld, vrijwel elke Fran se man heeft er één, of had er één. Hij zal er niet over praten als zijn echtgenote erbij is, maar verder wordt er niet moeilijk over gedaan. Mannen genoeg die een tweede ap partement hebben voor hun vriendin, zo'n dubbel leven staat niet ter discussie. Het zal niet de eerste keer zijn dat ik bij een di- nertje wordt voorgesteld aan mijnheer en mevrouw huppeldepup, terwijl dan later

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 82