Budget voor nieuw Haestinge is te klein Geld Goes voor voetgangersbrug ✓TIGK Reimerswaal vestigt slechts zeer bescheiden Zeeuws dansrecord Met wachttijd voor gazonmaaier www.stiga.nl nu vanaf £269,00 ind, BTW 30 Zaterdag 14 april 2007 PZC Vraag is nog of Middelburg monument mag afstaan. door Harmen van der Werf GOES - De antieke voetgangersbrug die tot 2000 over de spoorlijn in Middelburg heeft gestaan, lijkt de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) in Goes bijna niet meer te kunnen ontgaan. Een besluit over het verkassen van de brug naar Goes moet nog wor den genomen door de gemeente Middelburg, maar het college van B en W van Goes geeft alvast een schot voor de boeg. B en W stellen de Goese gemeenteraad voor om 40.000 euro voor het opknappen van de voetgangersbrug uit te trek ken. Het herbouwen van de brug is in Middelburg is vele malen duurder. Middelburg hikt daar enorm tegenaan. Het wachten is nu, liet wethouder H. Kool-Blokland van Middelburg gisteren weten, op een advies van de Rijksdienst voor de Monumen tenzorg. De Rijksdienst kan aange ven dat de voetgangersbrug niet naar Goes mag, maar thuishoort in Middelburg. „We zullen daar dan over praten", aldus Kool-Blok land, „zowel met de gemeenteraad als met onder meer de Vrienden van Middelburg." De laatste club wil de brug in Middelburg hou den. Wanneer het advies komt, is niet duidelijk. Een oude goederenloods en een seinhuisje uit Middelburg zijn al in Goes herrezen. De brug moet over het SGB-spoor naar de Agrimarkt komen. Het SGB-par- keerterrein wordt in mei geasfal teerd. Dankzij de brug kan dat dan als overloopterrein voor langpar- keerders gaan dienen die in de bin nenstad willen zijn. Volwaardig gebouw kost tonnen meer dan 4,8 miljoen euro. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - De 4,8 mil joen euro die de Thoolse gemeen teraad onlangs uittrok voor nieuw bouw van sport- en gemeenschaps centrum Haestinge in Sint-Maar tensdijk blijkt veel te weinig te zijn. De politiek moet nu een keu ze maken: of een kleiner Haestin ge of nog eens extra in de buidel tasten. In het raadsvoorstel zegt het colle ge de gang van zaken te betreuren. Nadat de raad het genoemde kre diet beschikbaar had gesteld, is het plan samen met externe deskundi gen nog eens bekeken. Toen bleek dat 4,8 miljoen euro niet genoeg is om een nieuw centrum te bou wen dat qua ruimte vergelijkbaar is met het huidige Haestinge. Het college legt de partijen nu drie Tholenaar vervolgd voor poging tot moord THOLEN - De man die begin janua ri brand zou hebben gesticht in het trappenhuis van een apparte mentencomplex aan de Thoolse Hoogstraat wordt door het open baar ministerie vervolgd voor po ging tot moord. De verdachte, die beneden woonde, zou hebben ge weten dat in de appartementen bo ven hem mensen lagen te slapen toen hij het vuurtje veroorzaakte. De zaak dient donderdag. 's-Heerenhoekse Comedie treedt op 's-HEERENHOEK - De 's-Heerenhoek- se Comedie zet vanavond de pro ductie Liefdesgeur of varkenslucht op de planken in verenigingsge bouw De Jeugdhoeve in 's-Heeren- hoek. Alles draait om het vinden van een leuke vrouw voor de knor rige varkensboer Tinus. Frits Criens schreef de 'plattelandscome- die'. De voorstelling begint om 19.30 uur. Entree: vijf euro. varianten voor. In de eerste is spra ke van een beperkt gebouw met enkel een foyer, een sportzaal die twintig vierkante meter kleiner is dan de huidige, een kleine zaal en een muziekruimte, die tevens als grote zaal moet dienen. Dat kan al lemaal gebouwd worden voor 4,8 miljoen euro. De tweede variant kost bijna twee ton meer. Hij lijkt erg op variant één, zij het dat er een eigen ruimte voor de jeugd is. In het derde voor stel is wel sprake van een volwaar dig sport- en gemeenschapscen trum. Dat betekent: een aparte mu ziekruimte plus een grote zaal en ook een ruimte voor de jeugd. Bo vendien is in deze variant de sport zaal wel even groot als dat hij op het moment is (470 vierkante me- 4,8 miljoen euro is te weinig om een volwaardig nieuw sport- en gemeenschapscentrum te bou wen in Sint-Maartensdijk. De raad moet nu keuzes maken. Geen vestiging 't Rijks in gemeente Tholen BERGEN OP ZOOM - Scholengemeen schap 't Rijks uit Bergen op Zoom opent voorlopig geen nevenvesti ging in de gemeente Tholen. Die plannen waren er, omdat de populaire school de afgelopen ja ren een explosieve groei doormaak te. De situatie is nu echter genor maliseerd. De school sluit niet uit dat het in de toekomst alsnog ne venvestigingen in Tholen, Woens- drecht of Steenbergen opent. Fins kamerorkest treedt op in Grote Kerk GOES - Het kamerorkest van het conservatorium in het Finse Tur ku geeft morgen een concert in de Grote of Maria Magdalenakerk aan de Singelstraat in Goes. Het orkest - onder leiding van diri gent Jukka Perksalo - bestaat uit 30 gevorderde studenten van het conservatorium, die vaker optre dens verzorgen in het buitenland. Het concert begint om 17.00 uur. ter). De kosten voor deze duurste optie bedragen ruim 5,4 miljoen euro, 620.000 euro meer dan de ge meenteraad in februari voor de bouw heeft uitgetrokken. Het college wijst erop dat in de toe komst waarschijnlijk ook nog kos ten gemaakt moeten worden om de kunstwerken van Peter Alma en Lex Horn van het te slopen Markiezaat College over te plaat sen naar het nieuwe Haestinge. Ondanks deze in het verschiet lig gende kosten, adviseert het college de raad om toch te kiezen voor de duurste variant als het gaat om de nieuwbouw van Haestinge. Burge meester en wethouders achten het gezien de toekomstige ontwikke lingen in het dorp niet slim om nu een klein gebouw neer te zetten met het risico dat later alsnog ruimtes moeten worden bijge bouwd. Dat kost dan veel meer. Het onderwerp wordt besproken door de commissie samenleving op dinsdag 17 april. Twee gewonden bij aanrijding Kerkwerve KERKWERVE - Een man en een vrouw uit Veere zijn donderdag avond lichtgewond geraakt bij een aanrijding op de N59 ter hoogte van de Verseputweg in kerkwerve. De 22-jarige Veerenaar wilde links af slaan op de kruising. Om langs een tractor te kijken, begaf hij zich op de andere weghelft, maar door die manoeuvre kwam hij in botsing kwam met een tegenlig ger. Avondvierdaagse in Heinkenszand HEINKENSZANO - In Heinkenszand wordt volgende week de avond vierdaagse gelopen. Maandag is de eerste dag. De tien kilometer start om 18.00 uur en de vijf kilometer start om 18.30 uur. Op woensdag lopen bewoners van zorgcentrum Koriander mee met de avondvierdaagse. Inschrijven kan bij De Stenge in Heinkenszand. Tramper Aagtekerke 0118-581618 Vd Berg Machines Goes 0113-212820 Teleurstellende opkomst bij record grootste dansklas. door Luc Oggel YERSEKE - De poging van de ge meente Reimerswaal om het eer ste Zeeuwse record 'grootste dans klas' te vestigen, is uitgelopen op een teleurstelling. Slechts een handjevol mensen, voor het over grote deel kinderen, had gisteren de moeite genomen voor de re cordpoging naar het plein voor par tycentrum De Zaete in Yerseke te komen. De organisatie had hoge verwach tingen van het evenement, dat de aftrap markeerde van de (nationa le) sportweek. Met dranghekken was op het plein een hele grote cir kel gemaakt, waarbinnen simul taan gedanst moest worden. Die was echter bij lange na niet ge vuld. Een record werd er desalniet temin wel gevestigd, omdat het de eerste keer was. Maar met een to taal van 83 deelnemers zal dat niet moeilijk te breken zijn. Ellen Jansen, die de recordpoging en de hele sportweek in Reimers- Reimerswaal wilde een record vestigen door zoveel mogelijk mensen een dans te laten uitvoe ren, maar de belangstelling daar voor bleek gering. waal samen met enkele anderen als stageproject heeft opgezet, rea geerde gisteren teleurgesteld op de lage opkomst. „Echt heel jammer, ik heb geen idee waar het aan ligt. Misschien vonden mensen het te warm. We hebben er alles aan ge daan om de recordpoging te pro moten. Maar we laten ons niet uit het veld slaan en hopen dat de rest van de week wel een succes wordt." Komende week staan er nog tal van activiteiten op sportief gebied op stapel. Zo zijn er onder meer proeflessen, open trainingen, cli nics en sportdagen. De nationale sportweek valt in Reimerswaal bin nen het breedtesport-project. Meeste autorijscholen vinden oplossingen voor drukte afrijden. door Gertjan Vis GOES - Rijschoolhouders in de re gio's Goes en Tholen zien, net als collega's in de rest van Nederland, de wachttijd voor het rijexamen oplopen. Toch leeft de gedachte dat het in de regio wel meevalt. Een wachttijd van twaalf weken of langer komt zo hier en daar voor. Normaal is het een week of zes. M. Hoogesteger van de gelijknami ge verkeersopleidingen uit Yerseke denkt de toename van het aantal rijscholen één van de oorzaken van de drukte is. Zelf zegt hij nog niet veel last te hebben, wel is hij volgepland tot aan september. „Een rijschoolhouder kan van tevo ren zien hoe druk hij het krijgt en daar op inspelen." De aantrekkende economie speelt een rol bij de toename van de wachttijd. Er zijn meer jongeren die hun rijbewijs kunnen betalen. Daarnaast is het normaal dat be paalde periodes in het jaar druk ker zijn. K. Dek, van rijschool Dek: „Er is een golfbeweging. In het vroege voorjaar trekt het aan, veel mensen willen in de zomer hun rijbewijs halen." A. Aarnoudse uit Oud-Vossemeer heeft een kleine autorijschool. „Ik neem tien leerlingen per jaar aan. ik hoef er niet van te leven." Wel ziet hij de wachttijd voor het rij examen flink toenemen. „Ik heb De antieke voetgangersbrug over het spoor langs het Kanaal door Walche ren in Middelburg in betere tijden, zeven jaar geleden. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70