r4 Gevaar natuurbrand groeit snel Scholieren metselen bloembak PZCI29 45 42 en 43 Vragen over d'Aillystraat Van de kaart Boei op rotonde Bruinisse weer beklad t Weekendagenda met de Canadese sopraan Barbara Hannigan Grote verschillen in gemeentelijke lasten voor ondernemers Zaterdag 14 april 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Natuur in Kop van Schouwen droogt in rap tempo. door Melita Lanting burgh-haamstede - Brandweer en natuurbeheerders in de Kop van Schouwen zijn extra paraat omdat het risico op bos- en duinbranden groot is. De natuurgebieden drogen mo menteel in hoog tempo door het uitblijven van regen, de droge lucht en de hoge temperaturen. „We zijn extra scherp", zegt J. de Roon van Natuurmonumenten. „Zeker de duingebieden zijn erg droog en dat betekent dat het op passen is met open vuur." Natuur monumenten is daarom extra alert in de gebieden. Datzelfde geldt voor Staatsbosbe heer, eigenaar van het bos bij Burgh, maar ook van grote stuk ken duin en de vroongronden tus sen Haamstede en Renesse. Bos wachter D. Fluijt heeft inmiddels overleg gehad met de brandweer van Schouwen-Duiveland. „We hebben de roosters naast el kaar gelegd, zodat we weten wie wanneer dienst heeft en dat we el kaar snel kunnen waarschuwen." De brandweer op het eiland heeft sinds gisteren ook extra maatrege len genomen om beginnende na- tuurbranden snel de baas te kun nen worden. „Dat betekent dat we anders uit rukken dan normaal bij een mel ding van een buitenbrand", zegt J. Juffermans van de brandweer Schouwen-Duiveland. „Normaal rukken we uit met een wagen. Nu De natuur in de Kop van Schou wen droogt in hoog tempo. Daar door zijn de brandweer en na tuurbeheerders extra attent op beginnende brandjes. rukken we standaard uit met twee wagens en we nemen een grote watertank mee." De beslissing om extra paraat te zijn wordt genomen aan de hand van een landelijke geldende index. Hoe droger de natuur, hoe hoger het cijfer. „We zitten nu boven 45. Als dat het geval is, krijgen we via de meldkamer een seintje en kun nen we extra maatregelen ne men." Om branden en schade aan de na tuur te voorkomen, is er het ko mende weekend verscherpt toe zicht. Niet alleen de boswachters zijn extra attent, ook de dienst con trole en handhaving van de ge meente Schouwen-Duiveland zal de natuurgebieden extra in de ga ten houden. Hoewel er sprake is van droogte en extra waakzaamheid, is de situa tie nog niet alarmerend, volgens Fluijt. „Drie week geleden was het nog behoorlijk nat. Ie ziet het nu heel snel opdrogen en dat is op de vroongronden gunstig." Ook is er volgens de gemeente nog geen reden om een algeheel stookverbod af te kondigen en kunnen campinggasten - mits ze het veilig doen - gewoon de barbe cue aansteken. ZIERIKZEE - De PvdA-fractie van de gemeente Schouwen-Duiveland wil dat de verkeerssituatie in de d'Aillystraat in Zierikzee wordt aangepakt. De fractie heeft hier over vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders. De d'Aillystraat ligt aan de rand van het centrum van Zierikzee en is een smalle straat, met aan een kant parkeerhavens. Aan de ande re kant van de weg mag gewoon langs het trottoir geparkeerd wor den. De straat staat volgens de fraaie re gelmatig vol met geparkeerde wa gens. Daardoor is het niet meer mogelijk dat auto's elkaar passe ren. Dat heeft als gevolg dat een au to achteruit de straat moet verla ten. Dit leidt tot gevaarlijke situa ties, met name als kinderen in de straat spelen of fietsen. Volgens de PvdA-fractie is de on overzichtelijkheid het grootst op de hoek van de d'Aillystraat-Zeven- getij straat en Hofferstraat. De sociaaldemocraten willen van het college weten of de mening over de gevaarlijke situatie wordt gedeeld en of het college bereid is hier wat aan te doen door bijvoor beeld een gedeeltelijk parkeerver bod in te stellen. BRUINISSE - De boei op de rotonde bij Bruinisse is wederom geheel voorzien van graffiti. Opval lend in het geklad zijn de letters ENNA. Ook in het dorp Bruinisse staat de lettercombinatie her en der op de muren. De betekenis ervan is onbe kend. Ook van de daders ontbreekt elk spoor. In 2004 werd de boei enkele keren uit een soort van dorpsrivaliteit bespoten met het woord 'Oos- terland'. Maar de vermoedens gaan ditmaal uit naar baldadige toeristen. Bij gemeentewerken dis- tricht Oost was gisteren nog niets bekend van graffiti in Bruinisse. foto Marijke Folkertsma Werkstuk voor project 'Zo wil ik wonen' komt in nieuwe wijk. door Piet Kleemans zierikzee - Ruim 70 leerlingen van de Zierikzeese basisscholen St. Willibrordus, Binnen de Veste en 't Kofschip gaan dinsdag 17 april in het kader van scholenproject 'Zo wil ik wonen' leren metselen. De kinderen werpen zich geza menlijk op het vervaardigen van een bloembak in de nog te bou wen wijk Poortambacht 11. De bloembak wordt geïntegreerd in het daadwerkelijke plan van pro ject Lagune van woningbouwver eniging Zeeuwland. Het project La gune behelst de bouw van 11 exclu sieve luxe appartementen. Esselink bouwmaterialen en Heij- mans IBC Servicebouw zorgen dinsdag voor de begeleiding van de metselaars in spé en zorgen ook dat de benodigde materialen voorhanden zijn. Aan het scholingsproject 'Zo wil ik wonen', doen in totaal zeven ba sisscholen op Schouwen-Duive land aan mee. Woningbouwvereniging Zeeuw- land biedt de scholen een breed lespakket aan. Rioolinspectie wordt aanschouwelijk gemaakt, de schoolkinderen leren wat groen onderhoud in de praktijk betekent en een architect en een makelaar in opleiding verzorgen gastlessen. Het is de bedoeling dat de kinde ren maquettes maken van hun droomhuis en 'enge plekken' in hun buurt fotograferen. Het project wordt woensdag 25 april afgesloten met een manifesta tie in de Nieuwe Kerk in Zierik zee. Zeeuwland wil daar de door de kinderen gemaakte gemaakte werkstukken, foto's en maquettes tentoonstellen. Belangstellenden kunnen dan zien hoe de kinderen op Schouwen-Duiveland denken over wonen en leven in de toe komst. ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl De oudste collega op het Terneu- zense kantoor kan niet zoveel meer hebben. De jaren beginnen te tellen, het gezeur neemt met de minuut toe en als de tempera tuur dan ook nog eens in april al tot zomerse hoogte stijgt... tja, dan wil het niet meer zo vlotten met onze vijftiger. Neem gister middag, toen hij zich ontzettend stoorde aan bijgeluiden. De Ter- neuzenaar griste de televisieaf standsbediening van zijn bureau, zodat met een paar drukjes het geluid zou afnemen. Logisch ge dacht, alleen hielp het niet. Na een paar keer venijnig drukken richtte hij dan toch op de televi sie in plaats van op de computer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61