HVV'24 krijgt een punt in mindering Kloetinge nog in race voor de derde periode Schaars schrikt niet meer van pijn Cees Houtepen blijft scherp tot het eind in afscheidstoernee bij Hoek Denneboom geeft clinic bij Volharding 50 Zaterdag 14 april 2007 pzc W Vertrekkende trainer concentreert zich vanaf nu alleen op voetbal. door Frits Bakker hoek - Hoe zwaar worden de laat ste weken van Cees Houtepen bij Hoek? Voor de gedrevenheid van zijn spelers is hij niet bang, maar de sfeer tussen de trainer en de club is natuurlijk niet meer opti maal. Het gedwongen vertrek heeft de Souburger emotioneel meer ge raakt dan hem lief is en zal in de nog resterende vijf wedstrijden van de competitie constant boven zijn hoofd hangen. „Ik probeer me ervoor af te sluiten en me alleen op het veld te concentreren." Kan hij nog steun verwachten uit een of andere hoek? Enkele sup porters hebben een oproep op de site van Hoek gedaan om vandaag spandoeken mee te nemen met teksten als: Houtepen moet blij ven. Dat is een achterhaalde kreet, omdat donderdagavond de opvol ger van de vertrekkende trainer al is gepresenteerd. Houtepen zelf liep er na de trai ning met zijn assistent Arthur van Huizen een beetje verloren bij en maakte dat hij weg was voordat de nieuwe man aan de spelers werd voorgesteld. Het contrast was voel baar. De ene trainer werd pontifi caal het sponsorhome binnenge haald, de andere verdween door de zijdeur. En Houtepen heeft toch nog vijf wedstrijden te gaan, te beginnen vandaag met de thuis wedstrijd tegen Geinoord. Taoufik Ameziane, Jeroen van de Broeke, Djamel Buyse (gebles seerd) en Stefan van Dender (ge schorst) zijn er zeker niet bij. Ra- mazan Kesikbas is wel hersteld van zijn blessure en is beschikbaar. Uit beter dan thuis In zijn voorgaande tien thuis wedstrijden heeft Hoek nog maar drie keer gewonnen. Dat was tegen Ajax, Huizen en SSV'65. In uitduels won de Zeeuws-Viaamse club al zes keer. Aiieen ijsselmeervogels doet het in uitwedstrijden be ter. Ook Hoeks tegenstander van vandaag, Ceinoord uit Nieuwe- gein doet het op vreemde bo dem beter dan op eigen veld. Van de 17 punten behaalde Ceinoord er 13 in uitwedstrij den. Thuis speelde het vier keer gelijk. SSV'65 wil sportieve plicht vervullen tegen Ijsselmeervogels door Jan Dagevos goes - De competitie in de hoofd klasse B van het zaterdagvoetbal loopt op zijn eind, maar toch is er voor Kloetinge nog het nodige te winnen. De Bevelandse hoofdklasser, die vandaag op bezoek gaat bij Spaken burg, heeft nog zeker drie punten nodig voor lijfsbehoud. Daarnaast is de equipe van oefenmeester Die- derik Hiensch in de race voor de derde-periodetitel. „En het leuke is dat in die derde periode Spaken burg een directe concurrent van ons is", zegt de Kloetinge-trainer. Spakenburg leidt in de strijd om de derde periode. De ploeg heeft na vier duels tien punten. Kloetin ge staat derde en heeft na vier wed strijden acht punten verzameld. De periodestrijd gaat over negen duels. Winst is dus noodzaak, beseft Hiensch. Probleem is alleen dat Spakenburg tot dusverre een niet te nemen hindernis is voor Kloe tinge. De Bevelanders wonnen nog nooit van de 'blauwen'. Kloetinge moet het vandaag doen zonder John Schot, Bésar Xhoxhaj en Jaap Esser. Alledrie zijn ge schorst. Verder is Joffrey Geldof nog altijd geblesseerd. Niels Kole is een vraagteken. De middenvelder moest donderdag de training verla ten met een rugblessure. Diederik Hiensch heeft hierdoor eerstejaars A-junior Wouter de Craene aan Zowel bij Kloetinge als SSV'65 is de spoeling dun. Beide clubs moeten in hun duels tegen res pectievelijk Spakenburg en Ijssel meervogels veel spelers missen. Uitspraak van de tuchtcommissie KNVB zware tegenvaller. door Karei Pleunis hulst - De tuchtcommissie van de voetbalbond heeft zowel Dosko als HW'24 een straf opgelegd. Dit vanwege de ongeregeldheden op 11 maart toen beide ploegen in Ber gen op Zoom tegenover elkaar stonden. Het duel werd acht minu ten voor het einde bij de stand 1-3 gestaakt. HW'24 krijgt driehonderd euro boete, is veroordeeld tot het beta len van de helft van de proceskos ten en krijgt bovendien een punt mindering. Toch werd de Hulster kampioens kandidaat ook twee punten 'rij ker'. De 1-3 van 15 maart komt als eindstand in de boeken waardoor HW'24 morgen met zeven pun ten voorsprong op Roosendaal aan het duel in Goes begint. Bij winst is het kampioen van de derde klas se A. Voor Dosko viel de straf hoger uit. De club kreeg vierhonderd euro boete en twee winstpunten in mindering. Daardoor zakt het naar de negende plaats, gelijk met stad genoot MOC'17, dat tiende staat. Die klassering betekent het spelen van nacompetitie die beslist over behoud en degradatie. De spelers Babat, Greveling, Knebel alsmede grensrechter Hopmans worden eveneens geschorst. Hoeveel wed strijden was gisteren nog niet dui delijk. De uitspraak van de tuchtcommis sie werd gisteren in Hulst als een koude douche ervaren. „Dit is een bijzonder teleurstellende uit spraak", zo reageerde voorzitter HW'24 krijgt een winstpunt in mindering als gevolg van het sta ken van het duel tegen Dosko op 11 maart. Het is zondag bij winst tegen Goes toch kampioen. Gerard van de Voorde. „Op geen enkele manier doet dit recht aan hetgeen zich in Bergen op Zoom afspeelde. De tuchtcommissie van de KNVB acht ons mede-schuldig aan het staken van het duel. Die conclusie is volkomen misplaatst." Secretaris Jos de Dijcker: „Dat ene punt aftrek verandert niet zo heel veel. Ook met drie punten hadden we zondag in Goes moeten win nen. Maar het is het onrecht dat ons aan wordt gedaan. Ik heb de rapporten van scheidsrechter, rap porteur en Dosko gelezen. Zowel de arbiter als waarnemer heeft dui delijk gemaakt dat HW'24 geen enkele blaam treft aan het staken van het duel. En de tuchtcommis sie legt nu wel een deel van de schuld bij ons." HW'24 weet nog niet of het in be roep gaat. De club laat dat afhan gen van de resultaten dit weekein de. HW laat de zaak zeer waar schijnlijk rusten als morgen de ti tel in Goes wordt behaald. de selectie toegevoegd. Bij SSV'65, dat vandaag in eigen huis koploper Ijsselmeervogels treft, is de spoeling ook al dun. Trainer Marco Groeneveld heeft zes spelers niet tot zijn beschik king. Mevlud Eryürük en Yuri Baart zijn geschorst. Verder verblij ven David den Hollander, Arjan Koopmans, Ronnie Hillebrand en Mansour Gader in de ziekenboeg. „Ik heb nog precies twaalf man over", stelt Groeneveld, die van daag wederom een beroep doet op de A-junioren Jaimy Tims en Pito Bernadina. SSV zou vandaag bij een goed re sultaat tegen koploper Ijsselmeer vogels de degradatie nog even uit kunnen stellen. „We zullen probe ren onze sportieve plicht te vervul len", zegt Groeneveld, „al moet ik toegeven dat op de trainingen het beste er vanaf is. Er wordt minder scherp getraind, maar dat is begrij pelijk gezien alle gebeurtenissen tij dens dit seizoen. De jongens zitter er een beetje doorheen. Het is mentaal heel zwaar geweest." Doelpunten goedkoop - Kloetinge heeft in de vier voor gaande onderlinge ontmoetin gen bij Spakenburg nog nooit gewonnen. Drie keer verloor de ploeg, één keer werd het gelijk. De drie nederlagen waren bo vendien met ruime cijfers. Kloetinge verloor met 4-2, 5-2 en op 27 november 1999 liefst met 8-1. Die 8-1 is nog altijd de groot ste competitienederlaag van Kloetinge in veertig jaar. In 1967 verloor Kloetinge ook al eens met 8-1. Van Hoek. ovezande - Profvoetballer Romanö Denneboom, die vo rige week bij NEC nog een van de grote uitblinkers was in de wedstrijd tegen PSV, gaf gisteren een clinic voor jeugdvoetballertjes bij Volharding. De voetbalclub uit Ovezande viert dit jaar het 75-jarig bestaan en betrekt ook de jeugd in de activiteiten, foto Ronald den Dekker Blessure aan enkel niet zo ernstig als zich donderdag liet aanzien. door Ruud Ramler alkmaar - Dat de glimlach terug is op het gezicht van Stijn Schaars, was gisteren het beste nieuws bij AZ. De middenvelder die bij zijn mislukte rentree tegen Werder Bre men vreesde voor het ergste, is morgen weer beschikbaar voor de Alkmaarse ploeg. De ploeg van coach Van Gaal wil tegen Vitesse de hoop op een landstitel levend houden. De gevoelens van Schaars werden de afgelopen week te vaak door el kaar geschud. Na een geslaagde rentree bij Jong AZ leek de aanja ger, die een enkeloperatie had on dergaan, weer klaar voor het grote werk. Toen AZ hem nodig had en Louis van Gaal hem bracht, stelde Schaars zijn ploeg en coach ook niet teleur. Toch moest hij binnen een half uur gedesillusioneerd uit stappen. En niets kreeg hem die donkere donderdagavond in Bremen meer op de been. Collega's legden een arm op zijn schouder, directeur voetbalzaken Marcel Brands aaide de diep ongelukkige voetballer over zijn bol. Maar Schaars was niet te troosten. Stijn Schaars is de schrik van de nieuwe blessure te boven. Nadat hij donderdag uitviel, blijkt de schade mee te vallen. Schaars kan spelen tegen Vitesse. Terug in Alkmaar stelde de mid denvelder na de uitlooptraining met een glimlach rond de lippen vast dat het allemaal misschien toch meeviel. De schrik na de plot selinge pijnsteken in zijn enkel zat er niet meer in. Hij weet nu dat het signalen zijn die horen bij het herstelproces van zijn geopereerde enkel. „De operatie is echt wel geslaagd. Ik zal de komende maanden al leen nog wel eens een vervelend gevoel hebben, veroorzaakt door scherpe randjes kraakbeen die moeten slijten." Zo lang de pijn te dragen is zal hij ook gewoon doorgaan. Donderdag avond was dat niet het geval. „Ik heb een minuut of vijf gespeeld met het gevoel alsof er een mes in mijn voet stak."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52