Binnenland Marechaussee 'bespioneerd' door Defensie J Horecawerknemer eist rookvrije plek Alcoholverbod voor Oost-Europeanen I» Verwarring rond kompasroos voor moslims in cel Hulp op wielen Man gooit eega van balkon Bos tegen hoge zorgpremies versluis willeboer 4 Zaterdag 14 april 2007 pzc Vakbondsman spreekt van 'onfrisse jacht met Stasi-kenmerken'. utrecht - Een luitenant van de Ko ninklijke Marechaussee die zijn lid maatschap van een motorclub moest opgeven en daartegen be zwaar maakte, is geschaduwd door een observatieteam van de mare chaussee. Ook heeft de Nationale Recherche zijn telefoon afgetapt. Dat stelt voorzitter J. Kleian van Acom, de CNV-bond voor militair personeel. Hij vindt dat de luite nant behandeld is als een zware crimineel, terwijl er geen sprake is van strafbare feiten. De luitenant onderging in 2002 het gebruikelijke veiligheidsonder zoek door de AIVD en maakte toen melding van lidmaatschap van de motorclub Black Sheep in Heerenveen. Dat werd toen niet als een bewaar gezien, maar in 2005 werd de luitenant toch ge sommeerd het lidmaatschap als nog op te zeggen. Hij verkocht zijn motor, zegde zijn lidmaatschap op, maar hij stapte wel naar de bestuursrechter om Een huisje aan het water in Friesland! Dan beleef je wat! www.vareninfriesland.nl PETER AN STRAATEN het besluit terug te laten draaien. Volgens Kleian is de man vervol gens 'bespioneerd'. De militaire vakbond vindt dat de marechaus see zich schuldig heeft gemaakt aan een 'onfrisse jacht met Sta si-kenmerken'. Secretaris-generaal van Defensie T. Annink zegt dat hij niet in kan gaan op de individuele zaak, om dat de luitenant in beroep gaat te gen een ambtsbericht. Wel zegt hij: „Ik wil wel benadrukken dat de gewekte indruk van een alom aanwezige en drukkende bemoeie nis van Defensie met privézaken van medewerkers, ver van de reali teit staat." Staatssecretaris van Defensie Van der Knaap vindt de aantijgingen van de vakbond 'een rare vorm van belangenbehartiging'. Hij zegt: „Ik vind het niet gepast dat de Acom, nota bene een vak bond, de marechaussee vergelijkt met de Stasi, een organisatie die mensonterende praktijken niet schuwde. Het is een valse beschul diging die de bond doet richting duizenden mensen die bij de mare chaussee hun belangrijke werk doen." utrecht - De Utrechtse afdeling van het Nederlandse Rode Kruis zet EHBO'ers op een mountainbi ke in bij grote evenementen. Die kunnen zo snel hulp bieden. Foto gaf idee dat moslims met billen naar Mekka baden. den haag - Een kompasroos in de cellen van een politiebureau in Den Haag heeft tot grote verwar ring geleid. De kompasroos is als service aan moslims op plafonds aangebracht omdat oriëntatie in de geblindeerde cellen vrijwel on mogelijk is. Praktiserende moslims moeten vijf keer per dag met hun hoofd naar Mekka bidden. Bij het aanbrengen van de kompas roos zouden het oosten en het westen echter verwisseld zijn, waardoor moslimarrestanten mo gelijk met hun billen naar Mekka zouden hebben gebeden. Een woordvoerster meldde aanvan kelijk dat er een menselijke vergis sing was gemaakt en dat die blun der in het politiebureau van het stadsdeel Segbroek zou worden hersteld. Later werd dit weer tegengespro- De kompasroos op het plafond van een politiecel in Den Haag. De roos is aangebracht als service aan biddende moslims. foto GPD ken. De bron van de verwarring is een foto in het korpsblad waarin oost en west ogenschijnlijk omge draaid zijn, maar dat blijkt slechts een optische vertekening. Om toch helemaal zeker te zijn heeft een agent met een kompas groningen - Een werknemer van Holland Casino in Groningen daagt zijn werkgever voor de rech ter. Hij wil dat de vestiging rook vrij wordt. Dat heeft de advocaat van de 45-jarige Fokko Meins giste ren gezegd. Volgens Meins is de rook op het werk hem letterlijk te veel geworden. Hij zegt ademha lingsproblemen en longklachten te hebben gekregen. Volgens de advocaat is het voor het eerst in Nederland dat een ho recawerknemer via de rechter zijn werkgever verzoekt het bedrijf he lemaal rookvrij .te maken door een algeheel rookverbod in te voeren. Holland Casino heeft volgens Meins nooit serieus gereageerd op zijn 'noodkreten, vandaar de uit eindelijke stap naar de rechter'. Het kort geding dient 24 april in Groningen. Volgens Meins, die al bijna negen tien jaar bij Holland Casino Gro ningen werkt, zijn zijn astmaklach ten door het werk met de jaren verergerd. Een andere werkplek is geen optie voor hem. „Het is niet meer van deze tijd dat je overal op de werkplek kunt roken. Ik werk hier met plezier en wil dit op een gezonde en rookvrije manier kun nen blijven doen." Bij Holland Casino mag, in tegen stelling tot bij veel andere bedrij ven, nog gerookt worden omdat de keten onder de categorie horeca valt. Over een rookvrije horeca wordt al lang gediscussieerd. De huidige minister van Volksgezondheid, Ab Klink (CDA), wil binnen een jaar een rookverbod in de horeca. Een woordvoerder van Holland Ca sino benadrukt dat het bedrijf zich volledig aan de landelijke wetge ving houdt en zegt dat zijn bedrijf niet eerder formele klachten van werknemers heeft gekregen. op zijn horloge alle cellen ge checkt. „En het blijkt gewoon te kloppen", aldus het korps. Ook in de cellen op de andere Haagse bureaus komen binnen kort aanduidingen van de wind richtingen. den haag - Een 58-jarige Hage naar heeft gisterochtend vroeg zijn 50-jarige vrouw van het balkon van hun woning gegooid. De vrouw is met zware verwondin gen overgebracht naar een zieken huis. De politie heeft de Hagenaar aan gehouden, zo heeft een woordvoer der gisteren gemeld. De politie kreeg gisterochtend een melding dat de man zich zeer agressief gedroeg in de woning aan de Steenhouwersgaarde. Hij wei gerde om de deur open te doen voor de agenten die poolshoogte kwamen nemen. De man bedreig de zijn vrouw en verscheen korte tijd later met haar op het balkon op de eerste etage. Het lukte de politie niet om de Ha genaar te kalmeren en dus beslo ten de politieagenten de deur open te breken. Op dat moment gooide de man zijn vrouw van het balkon en sprong er zelf achteraan. Als OOM. anoré en. 5traks is denk erom.... niet vloêreaj j er tr£.|< iets" anders aan. zundert - De Brabantse gemeente Zundert stelt een alcoholverbod in op plaatsen waar Polen en andere Oost-Europese werknemers sa menkomen om te drinken. Het gaat om plekken in de openba re ruimte waar dronken (sei- den haag - Bij het wegwerken van de tegenvaller van een miljard eu ro in de zorg denkt het kabinet niet in de eerste plaats aan hogere zorgpremies. „Zover laten we het liever niet ko men", zei minister Bos van Finan ciën. „Mensen zitten niet te wach ten op hogere premies." Minister Bos (PvdA) wilde overi gens geen enkele oplossing voor het dichten van het gat uitsluiten voordat de problemen in kaart zijn gebracht. zoen)arbeiders regelmatig voor overlast zorgen. Er komen bovendien extra politie controles op alcohol in het ver keer. Met de politie en de GGD wil het college overmatig alcohol gebruik door Oost-Europese arbei ders en de overlast die daarmee sa menhangt, aanpakken. Het alco holverbod geldt niet alleen voor buitenlanders, maar wordt wel na drukkelijk ingesteld om overlast van dronken Oost-Europeanen te bestrijden. Arnesteirweg 27 4338 Pb Middelburg tel 0118-629056 www versUisenwilIcboer nl Vfv Graag maken wij voor u een vrijblijvende offerte keur vlokglos- kunststof cn aluminium kozijn»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4