Ajax koploper zonder glans Afellay moet vrezen voor zijn plaats 48 Hiddink blijft coach Rusland 48 en 49 Benoit Z blanke favo riet tussen Kenianen in marathon Rotterdam Zaterdag 14 april 2007Tip? sport@pzc.nl Edgar Davids probeert na een tackle van Edwin de Graaf (links) vallend toch nog de bal te spelen in de wedstrijd tegen NAC. foto Hans van Weel/GPD Thuiszege op NAC (2-0) komt tot stand met bloed, zweet en tranen. door Jop van Kempen AMSTERDAM - De spanning in de eredivisie neemt de laatste wed strijden nog verder toe. Dankzij een 2-0-zege op NAC heeft Ajax de koppositie van PSV overgeno men. Als de ploeg van Ronald Koe man vanavond echter de thuiswed strijd tegen FC TWente wint, zijn de Eindhovenaren weer eerste. Het kostte bloed, zweet en tranen, maar met zelf nog twee duels te spelen is Ajax weer de trotse koplo per. Waar het team van trainer Henk ten Cate vorige week in DEN HAAG - Bondscoach Guus Hid dink van Rusland ontkent dat hij deze zomer de overstap maakt naar Chelsea. Dat doet hij in een interview met de BBC, dat van daag (zaterdag) wordt uitgezon den. Volgens Hiddink, geciteerd op de internetsite van de Engelse staatsomroep, heeft hij het naar zijn zin in Rusland. „Ik hoop dat we ons voor Euro 2008 kwalifice ren en dat ik met het Russische team kan deelnemen." Waalwijk de kansen op de koppo sitie nog verknoeide, hield het de zenuwen gisteravond wel in be dwang. In een kolkende Arena wa ren de Amsterdammers sterker dan NAC. De overwinning was zwaarbevoch ten. Pas op het moment dat Ryan Babel in de tweede helft 2-0 maak te, haalde het enthousiaste publiek opgelucht adem. Vlak voor de tweede Amsterdamse treffer kreeg NAC nog een grote kans op de ge lijkmaker. John Heitinga verdedigde verkeerd uit en schonk Edwin de Graaf een levensgrote kans. Oog in oog met doelman Stekelenburg treuzelde de middenvelder van NAC te lang, waardoor de uitstekend spelende PSV staat vanavond in duel met FC Twente weer voor krachtproef. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Ibrahim Afellay moet vrezen voor zijn plaats in het elftal van PSV. De international is fit voor de wedstrijd van vanavond te gen FC TWente, maar trainer Ro nald Koemen maakte hem giste ren duidelijk dat hij meer eist van de middenvelder. „Hij speelt nu in het Nederlands Thomas Vermaelen de kans kreeg de fout van Heitinga te herstellen. In de eerste helft stichtte De Graaf voor NAC bij counters ook al ge vaar. Ajax speelde als een ploeg die zin had om kampioen te worden. Aan gemoedigd door het hoopvol ge stemde publiek begonnen Amster dammers op de prachtige grasmat fel en agressief aan de wedstrijd. Op de onwennige vrijdagavond (een commerciële verplichting voor televisiezender RTL) had Voor tenminste één dag is Ajax koploper in de eredivisie na de 2-0-winst op NAC. PSV kan van avond met een zege op FC Twen te de rangorde weer herstellen. elftal. Daar hoort een zekere ver antwoordelijkheid bij", aldus Koe man. „Hij begrijpt gelukkig goed wat ik bedoel." Duidelijk is dat de blessuregevoelig heid van de speler een rol speelt in de keuze van Koeman. Afellay werd gisteren tijdens het partijspel ingedeeld bij de reserves. Mika Vayrynen maakte deel uit van de A-keus. „Ik vind dat Afellay fit is", zei Koe man. „Maar hij is als voetballer nog niet compleet. Daar horen al lerlei facetten bij. Hij is niet meer Ajax via Tom de Mul al na twee minuten een grote kans. Een cor ner kwam na gerommel in het doelgebied pardoes voor zijn voe ten, maar de jonge Belg tikte de bal twee meter naast. Een kwartier later was het wel raak. Op een corner van Kenneth Perez sloeg Sander van Gessel met de hand naar de bal, waarop scheidsrechter Blom resoluut naar de stip wees. Perez schoot feilloos in: 1-0. Bij afwezigheid van de geschorste Wesley Sneijder speelde Perez in de basis. Omdat ook captain jaap Stam ontbrak, droeg Perez de aan voerdersband. Bij aanvang van het seizoen was immers afgesproken dat Perez tweede aanvoerder is. de jongen die met zijn tasje in de hand naar De Herdgang kwam." Voor PSV begint vanavond de fina le van het seizoen. Drie overwin ningen staan garant voor een der de landstitel op rij. Koeman vertrouwt op een goede afloop. „We hebben weer enkele frisse spelers terug, beschikken over meer mogelijkheden en heb ben voldoende kwaliteit Maar het is duidelijk dat we een overwin ning hard nodig hebben om het vertrouwen helemaal terug te krij gen." Grieken vrezen finale tussen Engelse clubs ATHENE - De Griekse politie heeft uit angst voor een geheel Engelse finale in de Champions League nu al intensief contact met de Britse autoriteiten om mogelijke herrie schoppers te kunnen traceren. Met de wedstrijd Chelsea-Liver pool als halve eindstrijd krijgt Athene op 23 mei in elk geval te maken met een invasie van Engel se voetbalsupporters. Die kan nog aanzienlijk groter worden als Man chester United zich plaatst ten kos te van AC Milan. Jong Oranje tegen Marokko en Polen ZEIST - Jong Oranje zal in de voor bereiding op de Europese titel strijd onder 21 jaar oefenduels af werken tegen Marokko en Polen. Op dinsdag 22 mei speelt het elftal van Foppe de Haan in Tilburg te gen Marokko (19.30 uur), op vrij dag 1 juni wordt in Deventer geoe fend tegen Polen (20.45 uur). De voorbereiding van Jong Oranje op het toernooi, dat van 10 tot en met 23 juni in Nederland plaats vindt, begint op 20 mei in Hoen- derloo. Maradona weer in allerijl naar hospitaal BUENOS AIRES - De Argentijnse voetballegende Diego Maradona is twee dagen na zijn ontslag alweer terug in het ziekenhuis. De 46-jarige ex-ster werd gisteroch tend in allerijl met buikpijn opge nomen in een hospitaal nabij Bue nos Aires. Zijn lijfarts Alfredo Ca- he benadrukte dat hij niet in le vensgevaar verkeert. Maradona was nog maar net uit het ziekenhuis. Hij mocht dinsdag avond laat de Guernes-kliniek in de Argentijnse hoofdstad verlaten. Ronaldo blijft nog vijf jaar bij Manchester MANCHESTER - De Portugese voet baller Cristiano Ronaldo heeft zijn contract bij Manchester United met vijfjaar verlengd. Met de nieu we verbintenis komt er een eind aan de speculaties over de toe komst van de 22-jarige aanvaller. Al weken ging het gerucht dat Ro naldo na dit seizoen zou vertrek ken naar het Spaanse Real Madrid. Ronaldo toonde zich verheugd: „Ik wil met deze club prijzen win nen, zo snel mogelijk." Sparta en FC Utrecht gelijk op Kasteel: 1-1 ROTTERDAM - Fc Utrecht is er gis teravond tegen Sparta niet in ge slaagd om zijn tweede uitzege van het seizoen te behalen. Het were op het Kasteel 1-1. Voor rust zette Darryl Roberts de thuisclub op een voorsprong. In de tweede helft tekende Leroy Ge orge voor FC Utrecht voor de ge lijkmaker. De Spartaan Danny Schenkel kreeg vlak voor tijd rood na een forse c\ ertreding op Tom Caluwé Ferrari snel; Renault kan maar niet wennen Bridgestonebanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49