Zeeland WCT-enquête blijft het doel Stukje welvaart brengen waar 't ontbreekt Reorganisatie leidt tot onrust bij rechtbank Siaaphuisjes staan keurig in het gelid te wachten pzc Zaterdag 14 april 2007 I 39 GroenLinks in Staten wil onderste steen boven in WCT-dossier door Ben Jansen MIDDELBURG - Een provinciale en quêtecommissie moet duidelijk heid verschaffen over het beleid van het dagelijks provinciebestuur in de kwestie Westerschelde Con tainer Terminal (WCT). Groen Links in de Zeeuwse Staten heeft een voorstel in deze richting eer der ingeslikt, maar is mede door de publicatie van de briefwisseling tussen havenschap Zeeland Seaports en havenbedrijf Verbrug- ge Terminal in deze krant gesterkt in de opvatting dat het er toch van moet komen. Een provinciale enquêtecommis sie kan net als een zelfde door de Tweede Kamer ingesteld orgaan huidige en voormalige bestuurders en ambtenaren horen, eventueel onder ede. GroenLinks-fractievoor- zitter Marten Wiersma: „Na wat ik heb gelezen over de vijandige daad die Verbrugge jegens het ha venschap zou verrichten als het be drijf met zijn terminalplannen naar buiten zou komen, lijkt het me best aardig om oud-gedepu teerde Gert de Kok daar eens over te horen. En ik kan me voorstellen dat een gesprek met diens voorgan ger Daan Bruinooge ook aardig is." Wiersma is evenwel geduldig. Om te beginnen wil hij een debat in de Staten over de notulen van de vergaderingen waarin het dagelijks 1^ GroenLinks wil in een provinciale enquête (oud-)bestuurders en ambtenaren horen over het be leid rond de Westerschelde Con tainer Terminal. provinciebestuur het over de WCT heeft gehad. Hij heeft zich daar voor verzekerd van de steun van Christenunie en SP. Maandag prikt het presidium van de Staten een datum voor een extra vergade ring. Het wordt waarschijnlijk maandag 23 of dinsdag 24 april. Dat debat komt er dus wel, maar het steekt Wiersma dat het dage lijks provinciebestuur of de in GS vertegenwoordigde partijen (CDA, PvdA, WD en SGP) niet zelf het initiatief ervoor heeft genomen. „GS hebben wel wat uit te leggen. Ze hebben zelf inzage verstrekt in hun notulen, maar ze willen blijk baar niet dat er goed over gedebat teerd kan worden." Voor de extra Statenvergadering heeft Wiersma al een motie van af keuring in de mouw. „Vier jaar ge leden heb ik gezegd: vergeet die WCT nu even en kijk naar de mo gelijkheden voor containeroverslag binnen het havengebied. Toen kreeg ik te horen dat dit absoluut niet kon en nu ligt er een plan van Verbrugge. Ik voel me in het pak genaaid." Die motie wordt zeker verworpen, maar de hoop op een enquête geeft Wiersma niet op. Vier tot zes banen weg bij ondersteunende diensten Middelburg. door Emile Calon middelburg - Onder het perso neel van de Middelburgse recht bank is onrust ontstaan over een voorgenomen reorganisatie. Daarbij verdwijnen door ontslag vier tot zes banen bij de onder steunende diensten. Ook zou het administratief personeel van het kantongerecht van Terneuzen naar Middelburg moeten verhui zen. Deze week heeft het bestuur van de rechtbank het plan goed gekeurd. Daarna is de onderne mingsraad (OR) bijgepraat. Leden van die raad hebben echter een spreekverbod gekregen, omdat nog niet al het personeel is inge licht. Ook coördinerend vice-president H. Witsiers wilde gisteren niet inhoudelijk ingaan op de reorgani satieplannen. Volgens hem wordt aanstaande woensdag het perso neel op de hoogte gesteld. Volgens bronnen binnen de recht bank zouden er aanvankelijk ook ontslagen vallen bij andere afdelin gen van de rechtbank. De verschil lende afdelingsvoorzitters hebben VLISSINGEN - De siaaphuisjes op het Nollestrand terzijde en de terrassen keurig in het gelid aan de strand bevolken, mensen die voorzichtig de tem- zich daar echter met succes tegen zijn nog niet zo lang helemaal klaar voor het na- voorzijde. peratuur van het zeewater testen en handenwrij- verzet. Zij hebben onder andere derende toeristenseizoen dat zich deze week met Vandaag bieden ze ongetwijfeld een heel ander vende uitbaters van strandtenten, voor wie het gewezen op de toch al grote werk- stralende zon aankondigde. beeld en dat terwijl het nog niet eens half april seizoen niet vroeg genoeg kan beginnen. druk waarmee ze te kampen heb- En er moest heel wat gebeuren. Riolering aan ach- is. Het beeld van uitgelaten kinderen die het foto Lex de Meester ben. Nieuwe spullenbank spring bij voor mensen met een krappe beurs. door Claudia Sondervan middelburg - Ingrid de Vries uit Oost-Souburg en Sylvia van Doorn uit Middelburg hebben een stuk herverdeling van de welvaart op hun schouders genomen. Sinds enkele dagen hebben ze ook een plaats om die welvaart te ver zamelen: de oude brandweerkazer ne aan de Looijerssingel in Middel burg. Daar heeft tot eind dit jaar de Stichting Goed voor Elkaar een Zeeuws depot voor kleding, speel goed, kindermeubelen, kinderfiet sen en allerhande bruikbare spul len. Die goederen worden ver deeld onder gezinnen die moeten leven van een bijstandsinkomen of hooguit tien procent meer. Van Doorn en De Vries weten bei den hoe het is om kinderen op te voeden met een minimaal budget. „Ik ben een alleenstaande moeder met vier kinderen," lacht Sylvia. Ingrid heeft het nu iets breder, maar de levendige herinnering aan de schaarste bracht haar tot op richting van de stichting. Zij hel pen met een tiental vrijwilligers zwangere vrouwen aan een ba by-uitzet, gezinnen aan kinderkle ding, asielzoekers en Blijf van mijn Lijfvrouwen die in een kaal huis opnieuw beginnen aan huisraad. Van enkele kledingbeurzen krijgen ze al geregeld zakken vol tweede- handskleding, die geduldig wordt gesorteerd. Ze azen ook op men sen die dezer lentedagen hun huis ontdoen van ongebruikte spullen. „De truc is er zo snel mogelijk bij te zijn," weet Sylvia. Ze hopen op Koninginnedag op 'Kinderen mogen geen weet hebben van armoede in een gezin' de diverse vrijmarkten hun tele foonnummer te kunnen versprei den. Afhakende verkopers kunnen hun overtollige koopwaar bij hen inleveren. „Anders gaat het naar de stort. We hebben twee doelen: armoedebestrijding en een beter gebruik van gebruiksgoederen. Er gaat te veel de vuilcontainer in," weet Ingrid. Kinderen mogen geen weet heb ben van armoede in een gezin, vindt het duo. „Vaak is er geen geld voor speelgoed. Soms is zelfs de rommelmarkt geen optie. Dan is die twintig cent nodig voor een brood." Ze weten van veel gezinnen met een te laag inkomen, zelfs als er werk is. „De kloof tussen rijk en arm is toegenomen de laatste ja ren," merkt Ingrid. Inmiddels zijn er inzameldepots in Terneuzen, Middelburg en Goes. Mensen die spullen zoeken moeten in principe naar Middel burg komen, tenzij die reis onmo gelijk is. De stichting verwacht eenzelfde hoge vlucht te maken als de voed- selbanken. „Als andere regio's in Nederland zich aansluiten en ook een spullenbank oprichten, pri ma!," vindt Sylvia. Goed voor Elkaar presenteert zich zaterdag 28 april met zelfgebakken taarten op de nachtmarkt in Wis- senkerke en vrijdag 18 mei tijdens de Vrouwenpolderse Dagen. IP| Op www.stichtinggoedvoorelkaar.nl staat wat de stichting zoekt t aan spullen en vrijwilligers en staat een hulpvraagformulier; telefoon: 06 - 10191631.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41