MKB houdt vast aan onderzoek Fonteyne Omweg N57 duurder dan A4 met tolheffing Proefwerkweken en introductie moeten wijken voor meer lesuren KL'/LL: IS/OSLEUEh makelaar Palladio bin n9n uit M2Makelaars.nl Doelenaars zijn woest over rol Vlaams kabinet Crawford Normstahl doet je kleur bekennen WPZC Zaterdag 14 april 2007 33 Wethouder Seijbel geneigd ondernemers tegemoet te komen. door Maurits Sep vlissingen - Er komt mogelijk toch een onderzoek naar de scha de die ondernemers in het cen trum van Vlissingen hebben gele den door de bouw van het Fontey- ne-complex. Vice-voorzitter J. Meerman van MKB Nederland en een aantal Vlis- singse ondernemers hebben dat gisteren afgesproken met verant woordelijk wethouder C. Seijbel. Zij zal de mogelijkheid van zo'n onderzoek bespreken met haar col lega-wethouders. „Ze heeft niet toegezegd dat het onderzoek er komt, maar ik heb wel een positie ve indruk overgehouden aan haar toezegging het in ieder geval te be spreken." Seijbel voelde aanvankelijk niks voor zo'n onderzoek. „Maar lopen de het gesprek merkte ik dat de on dernemers daar toch erg aan hech ten. Ik wil voorkomen dat we in een juridische strijd belanden." Dat gevaar bestaat nog steeds. Mocht het college besluiten toch geen onafhankelijk schade-onder- zoek te laten uitvoeren, dan zullen ondernemers inderdaad naar de rechter stappen, verwacht Meer man. „Ik kan ze dan niet meer bij elkaar houden. En ik denk dat ze sterk staan als ze een zaak aanspan nen tegen de gemeente. Ik wil dit echter graag voorkomen en ik denk dat de wethouder dat ook wil." Meerman vindt het dringend ge wenst dat in beeld wordt gebracht hoeveel schade de twintig onder nemers in de omgeving van de Fonteyne werkelijk hebben gele den. „Tien procent schade behoort tot het eigen risico, maar alles wat daar bovenop komt, is onevenre dig veel. En er zijn ondernemers die meer dan de helft van hun om zet hebben verloren." Meerman voorspelt dat twee of drie ondernemers de zomer finan cieel niet zullen halen; tien ande ren houden het maximaal een half jaar vol. „Of ze zijn vertrokken. Er Volgens MKB Nederland dreigt binnen een half jaar een faillisse ment voor ruim tien onderne mers door de bouw van het Fon- teyne-complex. zitten franchisenemers bij. Denk aan een computerwinkel en Prena tal. Wellicht kunnen zij met hulp van het moederbedrijf weg uit Vlissingen en in een andere plaats opnieuw beginnen." Gisteren is ook gesproken over twee andere voorstellen van de on dernemers. Zij hebben gevraagd om maatregleen waar zij direct iets aan hebben, zoals matiging van de lokale lasten (onroerende- zaakbelasting, precarioheffing), hulp bij criminaliteitsbestrijding en beter schoonhouden van de binnenstad. Het andere voorstel betrof het opzetten van extra pro motie-activiteiten om de koop stroom van het winkelend publiek weer naar de Fonteyne en omge ving te sturen. Seijbel gaat onderzoeken of deze ideeën uitvoerbaar zijn. Wel merk te zij na afloop op dat 'extra pro motie' wel erg veel lijkt op de po gingen die zijn ondernomen via de stichting Fonteyne Activiteiten. En die zijn mislukt. Meerman hield ondanks de afspra ken een dubbel gevoel over aan het gesprek. „Ik ben blij dat we pra ten, maar teleurgesteld over de traagheid waarmee alles gaat." door Maurits Sep SEROOSKERKE - Tolheffing op de A4 zal absoluut niet leiden tot ver plaatsing van vrachtverkeer naar de Dammenroute op Walcheren. Dat stelt H. van Zwam, projectdi recteur van de Mainport Corridor Zuid (A4). „De A4 moet de grote doorstroomroute worden voor vrachtverkeer tussen Rotterdam en Antwerpen. Dan gaan we toch geen tol heffen waardoor iedereen naar een andere weg uitwijkt. Dat is ondenkbaar." Zodra tolheffing serieus wordt, zal gekeken worden naar de effecten voor paralelle wegen. Van Zwam: „Ik ken de discussie over de N57 niet. Maar wel de argumenten van transporteurs en die zijn overtui gend. Zij staan nu te vaak stil op de A16. Vervoerders maken een heel zakelijke afweging. De A4 zal mét tol natuurlijk goedkoper blij ven dan omrijden via andere rou tes. Het is dus een irrelevenate dis cussie. Omrijden doen ze niet." Overigens geldt tol niet voor de A4 in West-Brabant maar voor het stuk ten zuiden van Rotterdam. INZIEN Amerikaanse staffords, Argentijnse doggen en rottweilers zijn alleen legaal mét stamboom, stond donderdag in het verhaal over de toena me van het aantal vechthonden in Vlissingen. Dat klopt niet helemaal. Aan het houden van rottweilers zijn geen eisen verbonden, laat de politie Zeeland weten. Ook Argentijnse dog gen mag je gewoon hebben, tenzij ze gekruist zijn met een pitbull. Voor staffords is een stam boom wel noodzakelijk. Pitbulls zijn helemaal verboden in Nederland. Tholenaar vervolgd voor poging tot moord tholen - De man die ervan ver dacht wordt begin januari brand te hebben gesticht in het trappen huis van zijn appartementencom plex aan de Thoolse Hoogstraat, wordt door het openbaar ministe rie vervolgd voor poging tot moord. De zaak dient donderdag. Fins kamerorkest in Grote Kerk van Goes goes - Het kamerorkest van het conservatorium in het Finse Tur ku geeft morgen een concert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Het orkest bestaat uit dertig gevorderde studenten van het con servatorium. Het concert begint om 17.00 uur. Genieten van het buitenleven buitenmeubelen buitenverlichting Zaterdag 14 april: Ervaar het loungegevoel met vlechtwerk tuinmeubilair van Borek. U kunt onbeperkt loungen dankzij onze collectie terrasverwarming. Wij onthullen (exclusief voor Zeeland!) een nieuwe los aan te brengen parasolverwarming. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenuit.nl doel - De strijd van de Doelenaars tegen de sloop van hun dorp op de linker Scheldeoever wakkert aan. Ze vinden het een schrale troost dat de regering het woon- recht heeft verlengd tot 2009. Want in die tussentijd worden nieuwe dorpsbewoners niet meer toegelaten en gaat de sloop van leegstaande huizen gewoon door. Het actiecomité Doel 2020 verwijt Vlaams minister Keulen (wonen) tot nu toe geen enkel argument voor het verdwijnen van het dorp te hebben aangedragen. Woord voerder Creve: „Bovendien ont gaat het hem kennelijk dat voor het ruimen van Doel iedere wette lijke basis ontbreekt." AM8IANCE Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.:0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl La ban Schelde Rijnweg 6 4691 RW Tholen tel.: 0166-60 28 23 tholen@ambiance-zonwering.nl www.tebazónwering.nl Middelbare scholen in Goes halen norm voor aantal lesuren niet. GOES - Middelbare scholen in Goes moeten alle zeilen bijzetten om te komen aan het verplichte aantal lesuren dat door het Rijk wordt opgelegd. Op het Goese Lyceum worden de proefwerkweken - waarin leer lingen enkel toetsen maakten - af geschaft om meer les te kunnen geven. De proefwerken worden nu over het hele schooljaar ver spreid. Op het Calvijn College vin den de rapportvergaderingen van de leraren nu meestal in de avond uren plaats. Dat geeft extra druk voor de leraren. Ook de kennis makingsdag voor nieuwe leer lingen schiet er in de toekomst bij in. De situatie op het Willibrord Col lege is niet anders. Ook daar wordt het aantal verplichte uren voor de onderbouw niet gehaald. Volgens rector Brand overweegt ook zijn school om vergaderingen naar de avonduren te verplaatsen en intro ductiedagen voör nieuwe leerlin gen te schrappen om meteen met lessen te beginnen. Rector A. Wevers van het Goese Lyceum geeft toe dat zijn school de leerlingen niet altijd het ver plichte aantal uren biedt. Voor scholieren in de onderbouw is de landelijke norm 1040 klokuren per jaar. De voorexamenklas- sen dienen duizend uur les te krijgen, terwijl de norm voor exa menleerlingen op zevenhonderd uur ligt. Volgens Wevers zit het Goese Lyceum meestal niet ver onder het verplichte aantal les uren, maar het ministerie is heel erg streng. „Het gaat nu om kwan titeit, terwijl het over kwali teit zou moeten gaan", treurt We vers. Collega A. Vogel van het Calvijn College deelt die kritiek: „We had den twee O's: opleiden en opvoe den. Daar is er nu één bijgekomen: opbergen." GEOPEND VAN 12.00 TOT 17.00 UUR Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5, tel.: 0118-551623 of kijk voor meer informatie op: www.intratuin.nl 4 maart t/m 27 april 50% KORTING OP ALLE NIET STANDAARD KLEUREN Crawford Normstahl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35