Fruittelers in spagaat Nepagenten lopen tegen de lamp ^Hablar espanol? Zie www.ebc.nl Bel 0164-265679 Venster op de wereld Alexander is een ^beetje dom' met Triple A Belgische plukkers zijn in Nederland in overtreding. door Wout Bareman NIEUW-NAMEN - Fruitkwekers in de grensstreek hebben de Vlaamse premier Leterme ingeschakeld om een oplossing te zoeken voor hun problemen met plukkers. Leterme moet, vinden ze, bij zijn collega Balkenende pleiten voor versoepe ling van de regels. Leterme was gisteren op werkbe zoek bij fruitkweker Van Haelst in Kieldrecht. Het familiebedrijf be- Fortis mengt zich in strijd om ABN Amro AMSTERDAM - De Belgisch-Neder- landse bankverzekeraar Fortis heeft zich samen met Royal Bank of Scotland (RBS) en het Spaanse Banco Santander gemengd in de strijd om ABN Amro. Dit consor tium van banken heeft ABN Amro benaderd om te praten over een overname. De groep banken maak te gisteren bekend dat het een bod wil uitbrengen op ABN Amro. De drie banken willen net als Bar clays, waarmee ABN Amro al praat over een fusie, de gelegen heid krijgen om een boekenonder zoek uit te voeren. schikt over 250 hectare boom gaard, waarvan twee derde op Ne derlands grondgebied ligt, in de Koningskieldrecht- en Saeftinge- polder. En daar wringt hem de schoen. De plukkers, die Van Haelst in zijn boomgaard wil inzet ten, voldoen op Belgisch grondge bied aan alle wettelijke regels, maar zijn iets verderop - in Neder land - in overtreding. De plukkers zijn studenten uit Midden-Affika, die stage lopen op Belgische scholen en met de fruit- pluk bijverdienen. Vorige zomer waren het er ruim honderd. Hilde Van Haelst benadrukt dat het niet om illegalen gaat. Alleen plukkers met een paspoort mogen in de boomgaarden van de familie aan de slag. Ze verzekert dat nie mand dat met tegenzin doet, inte gendeel. De tientallen bedankbrief jes, voornamelijk uit Kameroen, zijn daarvan het bewijs. De mees ten blijven twee weken op het be drijf; bovendien slapen ze daar ook. „Vorig jaar kookte ik dagelijks 1^ Fruitkwekers in de grensstreek hebben Vlaams premier Leterme ingeschakeld. Hij moet bij zijn collega Balkenende pleiten voor versoepeling van de regels. voor tachtig man en dat was een gezellige boel. Ze voelen zich hier echt thuis." Maar de familie - en dat geldt logi scherwijze ook voor collega's in de grensstreek - moet de Afrikaanse plukkers voortaan afwijzen als de Nederlandse regels niet worden versoepeld. Vandaar het verzoek aan Leterme zijn collega Balkenen de te bellen met het verzoek de kwestie op te lossen en de regelge ving meer op elkaar af te stem men. Het liefst voor september, want dan begint het nieuwe pluksei- zoen. Mannen in uniform en met auto met zwaailicht delen bonnen uit. door René Schrier TERNEUZEN - De politie heeft giste ren twee mannen van respectieve lijk 19 en 22 jaar, afkomstig uit Sas van Gent, aangehouden omdat zij zich voordeden als agenten. De afgelopen weken 'surveilleer den' beide mannen regelmatig in een auto over de wegen rond Ter- neuzen, voornamelijk op de Trac- taatweg en langs het kanaal. De au to waarin zij reden was voorzien van een blauw zwaailicht en blau we knipperlichten. Zij droegen ook kleding voorzien van het poli- tielogo en hadden beiden een 'oor tje' in. Als zij tijdens hun missie za gen dat andere weggebruikers een verkeersovertreding maakten, dan werden deze aan de kant gezet. Bij het aanspreken deden zij zich voor als agenten en deelden zelfs boetes uit die zij uitschreven op pa pier voorzien van het politielogo. Nederlanders kregen een 'bon' uit gereikt en hen werd gezegd dat zij de acceptgiro binnenkort thuis Willem-Alexander moet zich meer verdiepen in de Argentijnse cultuur eageer op www.pzc.nl Golf is niets voor kinderen konden verwachten. Enkele Bel gische bestuurders moesten hun 'boete' gelijk betalen. Als zij niet genoeg contant geld bij zich had den, dan gingen de 'agenten' mee naar een pinautomaat. Bij huiszoeking in de woning van een van de verdachten werd alles wat betrekking heeft op het valse lijk uitgeven als agent in beslagge nomen. De beide mannen zijn na verhoor en opmaken van pro ces-verbaal weer in vrijheid ge steld. De politie wil graag in con tact komen met mensen die ook 'bekeurd' zijn door dit duo. EN Zeeland: 2 en 3, 29 t/m 39, 42 en 43; Binnenland: 4, 5 en 7; Buiten land: 8, 9 en 10; Meningen: 11,12 en 13; Economie: 16 en 17; Buiten gebied: 19 t/m 21; Weer: 26; Strips: 27; Cultuur: 40 en 41; Agen da: 45; Sport: 47 t/m 53. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Zaterdag 14 april 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 88 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl door Hans Jacobs DEN HAAG - Prins Willem-Alexan der had de verwijzing naar 'Triple A' - drie keer een A - bij de aangif te van zijn dochtertje Ariane beter achterwege kunnen laten. De prins bedoelde gisteren onge twijfeld de term die de (hoogste) kredietwaardigheid van een bank aangeeft. Maar in Argentinië wordt bij Triple A meteen gedacht aan het doodseskader 'Allianza An- ticomunista Argentina', dat in de jaren voor het aantreden van de junta actief was. De uitspraak van prins Willem-Alexander werd gis teren dan ook een 'beetje dom' ge noemd. Het extreem-rechtse Allianza Anti- comunista Argentina wordt verant woordelijk gehouden voor zeker vijftienhonderd moorden in Ar gentinië in de jaren zeventig van de vorige eeuw. Het doodseskader vormde de opmaat naar de militai re dictatuur, waarbij Maxima's va der een rol speelde in de regering. De Allianza Anticomunista Argen tina was vooral actief voor en tij dens het bewind van president Isa bel Perón tussen 1974 en 1976. HANOVER - Een vrouw schildert de stand van het reidingen van de Hanover Messe in de gelijknami- week open is, zijn 6400 ondernemingen uit zestig pagina 23: Alexander en Maxima kie- Russische gasbedrijf Gazprom tijdens de voorbe- ge Duitse stad. Op de handelsbeurs, die volgende landen vertegenwoordigd, foto Jochen Lübke/EPA zen zelf namen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1