Fiscus richt vizier op vastgoed ADE Duitsland vakanties Prismal Daar moetje naar toe. Industriële productie omhoog Wij geven u de helft cadeau! Luchthaven Brussel plat door staking PZC Zaterdag 14 april 2007 17 Belastingdienst wil ook wokrestaurants extra controleren. door onze redactie economie DEN HAAG - De Belastingdienst gaat de vastgoedsector extra con troleren op witwaspraktijken. Ook wokrestaurants en opslagplaatsen worden dit jaar extra gecontro leerd. De fiscus wil zo laten zien dat be lastingontduiking niet wordt geto lereerd. De nieuwe aanpak staat beschre ven in het bedrijfsplan van de Be lastingdienst. Aanpakken van wit waspraktijken en zwartwerken is een prioriteit in het beleid. Het pu bliek kan dan zien dat belas tingontduiking hard wprdt be straft en dat is goed voor de belas- tingmoraal. Startende ondernemers krijgen dit jaar vaker de Belastingdienst over de vloer. Het aantal starters groeit snel, inmiddels zijn er al meer dan een miljoen ondernemers met een eigen zaak. De bedrijfsbezoeken zijn vooral bedoeld om voorlich ting te geven. De administratie wordt nagekeken op eventuele onvolkomenheden zodat de ondernemer de tijd heeft zijn zaakjes in orde te maken voor er aangifte moet worden gedaan. Ook zal de fiscus de ondernemer duidelijk maken waar hij allemaal op moet letten. Zodoende hoopt de Belasting dienst te voorkomen dat er achter af veel gecorrigeerd moet worden, doordat de ondernemers door on wetendheid fouten hebben ge maakt bij de aangifte. De FIOD-ECD, de fiscale opspo ringsdienst, richt zich vooral op de vastgoedsector. Speerpunten zijn het aanpakken van zwartwerk en beunhazerij en witwassen van cri mineel geld. Naast de bezitters van onroerend goed worden ook make laars en handelaren gecontroleerd. Eerder maakte de Belastingdienst al bekend dat ze bij particulieren extra zal controle ren op de bijleenregeling. Speciale aandacht heeft de fiscus ook voor wokrestaurants en op slagplaatsen. Opslagplaatsen zijn plekken waar producten worden omgepakt. „Dat is arbeidsintensief en laagge schoold werk. Daar controleren we samen met de opsporings dienst van Sociale Zaken en de vreemdelingenpolitie op zwart werk en illegale arbeid. Datzelfde geldt voor de wokrestaurants", al dus een woordvoerder van de Be lastingdienst. voor elk seizoen - voor elk wat wils! vakantieparken, vakantiehuizen en -woningen appartementen, hotels Meer info of gratis brochure? Kijk snel op www.ade.nl of bel 0547-380 945 Elke week in de zaterdagkrant Wessanen: snacks naar nieuw bedrijf UTRECHT - Het voedingsmiddelen bedrijf Wessanen brengt de pro ductie van zijn snacks, zoals frika dellen, kroketten en hamburgers, onder bij een nieuw bedrijf. Rabo Capital wordt de andere partner in deze nog op te richten onderne ming. De investeringstak van Rabobank is eigenaar van de snackproducent Habek. De samenvoeging betekent wel dat een snackfabriek van Wessanen in Tilburg dichtgaat, meldde Wessa nen gisteren. De activiteiten wor den verhuisd naar Deurne, waar Habek snacks produceert. Bij de fabriek in Tilburg zijn onge veer vijftig mensen werkzaam. Een aantal van hen kan een baan krijgen in Deurne, zei een woord voerster van Wessanen. Philips koopt iPod-leverancier AMSTERDAM - Philips neemt een Amerikaanse leverancier van acces soires voor mobiele apparatuur over. Digital Lifestyle Outfitters (DLO) maakt onder meer kabels en oplaadstations voor muziekspe lers, zoals de populaire iPod. De markt voor dergelijke accessoi res groeit volgens het Nederlandse elektronicaconcern fors, omdat steeds meer consumenten hun mp3-speler bijvoorbeeld op hun stereotoren of in de auto willen aansluiten. De wereldwijde markt is zo'n 4 miljard dollar waard en groeit jaarlijks meer dan 10 pro cent. Bovendien valt er veel geld mee te verdienen wegens de hoge marges, verklaarde Philips giste ren. DLO behaalde in 2006 een omzet van 100 miljoen dollar (74 miljoen euro). Banken ABN Amro en Barclays bakkeleien AMSTERDAM - ABN Amro en zijn Britse branchegenoot Barclays voe ren momenteel 'pittige gesprek ken' over de fusie die beide bedrij ven nastreven. Een heikel punt in de gesprekken is het bedrag dat Barclays wil betalen. Uiterlijk woensdag komt er meer duidelijk heid, zei een bron gisteren. Woensdag loopt de exclusiviteit van de gesprekken van de twee banken af. Volgens de bron willen de banken voor die datum meer bekendmaken om duidelijkheid te scheppen voor de markt. Het is niet zeker dat er volgende week een bod naar buiten wordt gebracht. Als beide banken woens dag nog geen overeenstemming hebben bereikt, maken ze een nieuwe streefdatum bekend, aldus de ingewijde. BRUSSEL - De industriële productie in de dertien eurolanden is in fe bruari met 0,6 procent gestegen ten opzichte van een maand eer der. Op jaarbasis nam de indus triële productie die maand met 4,1 procent toe. Dat maakte Eurostat gisteren bekend. Analisten gingen uit van een productiestijging met 0,4 procent op maandbasis en 4,2 procent vergeleken met een jaar eerder. De industriële productie in januari werd neerwaarts herzien van een eerder gemelde afname van 0,2 procent naar een daling met 0,5 procent. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland '"«•nu ''•••«in» u"u»», UI "tlttlttt 1'tllHIU "'«l Milt "MlllU Mlllu HlliM tan *M»m t«t Mill lil mm WSmiÊÊÈËÊ& BRUSSEL - Een reizigster houdt nauwlettend de aankomst- en vertrekborden in de gaten op Brussels Airport. Door een staking van brandweer en veiligheidspersoneel op de luchthaven werden gisteren veel vluchten geschrapt. Dat meldde een woordvoerder van het vliegveld, ook bekend onder de naam Zaventem. De normale passagiersvluchten werden geannuleerd of uitgesteld, omdat de veiligheid niet kon worden gegaran deerd. Vliegtuigen die op Brussel vlogen, weken uit naar andere luchthavens, waaronder Schiphol. De spontane actie van brandweer en veiligheidspersoneel brak gisterochtend rond 06.00 uur uit. Er heerst al lange tijd onvrede bij de diensten. Het management zou slecht met het personeel omgaan. foto Eric Vidal/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17