Sluis vertraagt investeringen Rammelpunk, jonge honden en tombola op Terneuzen Speelt Tuus makelaar |s M2Makelaars.nl Geen voordeel mini-campings Doelenaars zijn woest over rol Vlaams kabinet Axelse boerenbruiloft trekt bekijks Onderhoudswerk aan Scheldekade in Breskens Palladio Zpzc Zaterdag 14 april 2007 33 T7Ï2 Bedrijven Cadzand-Bad zijn het wachten op onwikkelingsplan beu. door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Dat ondernemers in Cadzand-Bad met concrete in vesteringsplannen gefrustreerd zijn, is heel begrijpelijk. Dat vindt recreatie-ondernemer P. de Keu- ninck van Park Welgelegen in Cad- zand-Bad, tevens voorzitter van Stichting De Springer, een samen werkingsverband van een aantal campings in de streek. „De eige naar van het Strandhotel wacht al zes jaar, de eigenaar van het benzi nestation wil graag een nieuw sta tion bouwen, er is een panklaar plan voor het Duinhof en Sander de Putter wil een nieuwe parking aanleggen aan de Vlamingpolder weg. Ze mogen echter niet begin nen, omdat de gemeente Sluis eerst het ontwikkelingsplan Na tuurlijk Stijlvol rond wil hebben. Het wachten duurt echter te lang. Laat ondernemers beginnen. Dan ziet iedereen dat er wordt gewerkt aan de noodzakelijke kwaliteitsver betering van onze badplaats." De Keuninck plaatst ook vraagte kens bij het beeldkwaliteitsplan van Natuurlijk Stijlvol. Het nieu we Cadzand-Bad moet een Nor- mandische uitstraling krijgen met de architectuur van plaatsen als Honfleur en Trouville. Wachten op beeldkwaliteitsplan Cadzand duurt ondernemers te lang. Er is weinig enthousiasme voor kopie van iets anders, maar voorkeur voor eigen identiteit. „Waarom moet Cadzand-Bad een kopie worden van iets anders. Het beeldkwaliteitsplan van Arcade uit Knokke is antiek. Wij willen geen kopie van een oud kot, zoals dat aan de Normandische kust staat. Daar hebben we niets aan. Cad zand-Bad moet een eigen identi teit krijgen met een moderne en frisse architectuur. In Nederland zijn voldoende moderne architec ten." De Keuninck hoopt in ieder geval op een betere communicatie tus sen ondernemers en gemeente. SLUIS - Mini-campings worden bij een uitbreiding niet bevoordeeld ten opzichte van de grote recreatie- bedrijven die ook willen groeien. Dat stelt het dagelijks gemeentebe stuur van Sluis in de antwoordno ta op het ontwerp-beleid voor plat telandsontwikkeling. Volgens de Recron is de vereven- ingsbijdrage aan de gemeente (een vergoeding per uit te breiden standplaats) aanzienlijk minder dan de rood-voor-groenregeling voor een reguliere camping. Deze regeling houdt in dat een uitbrei ding (rood) gepaard moet gaan met een investering in natuur (groen). Het college vindt dit gerin ge verschil, gelet op de aard en de schaal van kleinschalig kamperen, gerechtvaardigd. Daarnaast blijft kamperen bij de boer volgens het college vooral een nevenactiviteit. door Wout Bareman doel - De strijd van de Doelenaars tegen de sloop van hun dorp op de linker Scheldeoever wakkert aan. Ze vinden het een schrale troost dat de Vlaamse regering het woonrecht met twee jaar heeft ver lengd, tot 2009. Want in die tussentijd worden nieuwe dorpsbewoners niet meer toegelaten en gaat de sloop van leegstaande huizen gewoon door. Het actiecomité Doel 2020 verwijt Vlaams minister Keulen (Wonen) tot nu toe geen enkel argument voor het verdwijnen van het dorp te hebben aangedragen. Woord voerder Creve: „Bovendien ont gaat het hem kennelijk dat voor het ruimen van Doel iedere wette lijke basis ontbreekt." Vlaamse par lementariërs sluiten zich daarbij aan. J. Stassen (Groen!): „Het is in middels duidelijk dat de container haven Het Deurganckdok en Doel heel goed samen kunnen gaan. Bo vendien is het geplande Saeftinge- dok, pal op Doel, verder af dan ooit." AXEL - Ella (in kruiwagen) en Jaspert Bakker (rechts er naast) uit Axel kregen gisteren van vrienden een grote boerenbruiloft aangeboden, ter gelegenheid van hun 25-jarig huwelijk. Het hele gezelschap maakte, gestoken in zelfgemaakte Axelse boerenkleding, vanaf de Axelse molen een wandeling door het centrum en trok daarbij veel bekijks. Maar eerst werd onder de molen het Zeeuws-Vlaamse volkslied gezongen, foto Peter Nicolai door Frank van Cooten BRESKENS - De provincie Zeeland voert van maandag tot en met vrij dag 27 april onderhoudswerk uit aan de N677 tussen de bebouwde kom van Breskens en de rondweg Breskens (Scheldekade). Het gaat om reparaties, nieuwe la gen asfalt en bestrepen van het wegdek. In deze periode is het weggedeelte tussen Deltahoek en de bebouwde kom van Breskens afgesloten voor al het wegverkeer, met uitzonde buitenmeubelen buitenverlichting Zaterdag 14 april: Ervaar het loungegevoel met vlechtwerk tuinmeubilair van Borek. U kunt onbeperkt loungen dankzij onze collectie terrasverwarming. Wij onthullen (exclusief voor Zeeland!) een nieuwe los aan te brengen parasolverwarming. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenuit.nl ring van (brom)fietsers. Het ver keer wordt omgeleid. Het bedrij venterrein Deltahoek blijft bereik baar vanuit de rondweg. Op dit weggedeelte tussen rondweg en Deltahoek rijdt het verkeer over één weghelft. Zesde editie van festival afgebeten door de jonge honden Needs Help op het affiche. Di Zesde editie van festival voor en door bands uit gemeente Terneuzen. door Raymond de Frel terneuzen - De muziekstijlen lo pen nogal uiteen, maar toch heb ben alle deelnemers iets gemeen: ze hebben allemaal hun roots in de gemeente Terneuzen. En dus mogen ze vanavond meedoen aan de zesde editie van het festival Ter neuzen Speelt Tuus in Porgy Bess. Van een hoofdact is geen sprake, Terneuzen Speelt Tuus gaat uit van 'gelijke monniken, gelijke kap pen'. Het spits wordt om 21.00 uur afgebeten door de jonge honden van gitaarrockband Endless Cycle. Daarna is het de beurt aan Lynn, die met een hoog showgehalte ui ting geven aan hun interpretatie van rock-'n-roll. Zanger Valentono neemt niet voor niets zijn eigen microfoonstandaard mee. Uiterlijk vertoon is Lynn immers niet vreemd. De band presenteert met een haar eerste demo-cd The Fall of the sparrows. Als derde band staat Dr Phil Bands die hun oorsprong in de gemeente Terneuzen hebben, krijgen vanavond de kans hun ta lenten te etaleren op het podium van Porgy Et Bess. Needs Help op het affiche. Deze Sasse groep bestaat nog geen jaar, maar de bandleden hebben al flin ke ervaring opgebouwd in forma ties als Smalltown Cynics, de Fra- neker Drolleknijpers en het Harde Sjankerkwartet. Dr Phil Needs Help heeft een voorkeur voor me lodieuze rammelpunk. Het festival wordt afgesloten door El Duderino, dat in 2005 werd op gericht. El Duderino zweert bij speed- én _stonerrock. De band speelt voornamelijk eigen num mers, maar spuwt ook covers van Peter Pan Speedrock en El Guapo Stuntteam de zaal in. Tijdens het festival is er ook not een tombola. GEOPEND VAN 12.00 TOT 17.00 UUR Intratirin Koude kerke, Galgewêg 5, tel.: 0118-551623 of kijk voor meer informatie op: www.lntratuin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 143