eeland hebben ze nog tijd voor elkaar Gasstoring in Hulst en omstreken vraagt om betere crisisbeheersing Dorpsplein van Eede aangepakt PZC Zaterdag 14 april 2007 31 www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle Plaquette in Hulst voor burgerslachtoffers HULST - De woningen van het com plex Onder de Toren in Hulst wor den donderdag officieel opgele verd. Woningcorporatie Lauren- tius en projectontwikkelaar Nova- form bieden bij die gelegenheid een plaquette aan ter herinnering aan de burgers die omkwamen bij de beschieting van de basiliekto ren in de nadagen van de Tweede Wereldoorlog. Burgemeester Mul der onthult het geschenk. Showband 't Kloortje gedupeerd door brand KLOOSTERZANDE - Een felle binnen- brand heeft gisteravond zware schade aangericht aan het vereni gingsgebouw van Stichting Show band 't Kloortje aan de Em- mastraat in Kloosterzande. Brand weercommandant J. Rijk sluit niet uit dat het pand als verloren moet worden beschouwd. De oorzaak was nog niet bekend, 't Kloortje is zwaar gedupeerd door de brand. Niet alleen is ze haar repetitieruim te kwijt, ook stonden er muziekin strumenten in het gebouw. Expo glassculpturen in bibliotheek Oostburg OOSTBURC - De vitrinekasten van de openbare bibliotheek in Oost burg staan in het teken van glas sculpturen. Ze zijn gemaakt door kunstenaar Arie Vinke uit Bres- kens. Hij heeft ook de tentoonstel ling samengesteld. De sculpturen zijn tot 5 mei te bekijken op de openingsuren van de bibliotheek. Adriënne Bakker: „Als mensen hun leven inrichten zoals de Bijbel het zegt, worden hun problemen minder. Als je bijvoorbeeld geen seks voor het huwelijk hebt, raak je ook niet zwanger en los je al een deel van het aidsprobleem op." foto Peter Nicolai Grootschalige inzet van diensten was echter wel goed geregeld. door Eugène Verstraeten HULST - De grootschalige inzet van een fors aantal diensten en organi saties tijdens de stroomstoring in Oost-Zeeuws-Vlaanderen op 24 no vember vorig jaar is naar wens ver lopen. Dat blijkt uit het nu ver schenen evaluatierapport over de gebeurtenissen. Bij de storing kwamen 9800 gezin nen zonder gas te zitten. In het al gemeen is geconstateerd dat de in woners van Oost-Zeeuws-Vlaande ren goed en op de juiste wijze zijn geïnformeerd over de situatie. Er worden wel aanbevelingen gedaan om een aantal processen in het ka der van de crisisbeheersing te ver beteren. Het gaat hierbij om het aanscherpen van de rampenplan nen, het informeren van alle be trokkenen en de inzet van de ram penzender Omroep Zeeland. Het is nu aan Delta, Gasunie en de Vei ligheidsregio Zeeland om die aan bevelingen op te pakken. De directe oorzaak voor de gassto ring was een te krappe diameter van een afsluiter in een tijdelijke aansluitleiding van ene mobiel gas- ontvangststation. Gasunie heeft in middels maatregelen genomen om dergelijke problemen in de toe komst te voorkomen. Het rapport beveelt Delta en Gas unie hun ervaringen uit te wisse len met hun collega's elders in het land en te proberen landelijke richtlijnen op te stellen voor een bestuurlijke en operationele aan pak van grootschalige gasstorin- gen. Ook wordt aanbevolen om de in- zetmogelijkheden van private in stallateurs in beeld te brengen. Er was op 24 november geen spra ke van een ramp of crisis, zo luidt de conclusie, maar de situatie wordt achteraf wel als bedreigend gekwalificeerd. Omdat het mobie le station te weinig gas leverde werd besloten de gastoevoer van ongeveer 9800 huishoudens te on derbreken. Om de hersteloperatie veilig te la ten verlopen zijn in de avonduren alle woningen en drie grootver bruikers huis aan huis bezocht door ongeveer 180 medewerkers van Delta en Gasunie en 25 mede werkers van particuliere installatie bedrijven. Zij sloten de hoofdkra nen af, waarna het regionale lei dingnet gecontroleerd weer op druk kon worden gebracht. Het was voor de eerste keer dat twee gasbedrijven op zo'n grote schaal met de overheid hebben sa mengewerkt om de gevolgen van een gasstoring op te heffen. EEDE - Het Dorpsplein in Eede krijgt een nieuwe inrichting. Het plein wordt uitgevoerd in de stijl van de jaren vijftig van de vorige eeuw. De werken worden na de zo mervakantie uitgevoerd. Gelijker tijd met de uitvoering wordt de wateroverlast in het gebied aange pakt. Het riool wordt vernieuwd en krijgt een grotere capaciteit. Het Dorpsplein krijgt een grotere pleinfunctie en er wordt een bol baan aangelegd. Om de stijl te ac centueren wordt voor de school een speeltoestel geplaatst in de vorm van een oude Cadillac. Nos talgische lantaarns gaan het plein 's avonds verlichten. Het vlasmo nument komt op dezelfde plaats terug. Inwoners vroegen verder tijdens de jaarvergadering om mogelijkhe den voor woningbouw. In het uit voeringsplan woningbouw van de gemeente Sluis voor de kern Eede is geen woningbouw voorzien voor de komende jaren. Tweedehands spullen op rommelmarkt Hulst HULST - Op het parkeerterrein van het winkelcentrum op het Sta tionsplein in Hulst wordt vandaag een snuffelmarkt gehouden. Er zijn bij zo'n honderd kramen onder andere tweedehands spul len, munten, oude ansichtkaarten en handgemaakte kaarten te koop. Koopjesjagers kunnen tussen acht en vier uur op de snuffelmarkt te recht. KINDEROPVANG OP MAAT' Dagopvang 0 101 4 jaar tdÉNT Buitenschools* opvang 4 lot 17 jaw -Ai*':' Waakondopvang 0 lol 12 jaar Tel. 0115-686100 Locaties: Philippine Schorrcnkruidlaan 27a Terneuzen van Stecnbergenlaan 30 Professor Zeemanstraat 216 Wagnerhof 3 Zuiddorpe Hulst Blaauwe Hofke 88 Komt o gerust vrijblijvend langs s geopend van maandag I'm zondag van 06.30 lol 19 00 uur vrvrw.juuHie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 141