Zeeland PZC 29 Aardenburgse tuinen vervuild ZONDAG GEOPEND N61 dicht in verband met werkzaamheden ZEEUWS-VLAANDEREN 45 42 en 43 WÉW.BRUGMANilL BtUgiïlBÊl Geluidsoverlast aan spoorlijnen Van de kaart Levende legendes vlammen op de vijfde bluesroute in Terneuzen Weekendagenda met de Canadese sopraan Barbara Hannigan Grote verschillen in gemeentelijke lasten voor ondernemers Zaterdag 14 april 2007 Tip? redtem@pzc.nl Aantal percelen in de Landstraat heeft te veel lood in de bodem. door Frank van Cooten AARDENBURG - Een aantal tuinen aan de Landstraat in Aardenburg is vervuild met te hoge concentra ties lood. De gemeente Sluis voert overleg met de provincie over een eventueel op te stellen sanerings plan. Eerste onderzoek toont aan dat in ieder geval twee tuinen te zwaar vervuild zijn. Andere tuinen zit ten op de grens. Volgens wethou der H. Luijendijk is er geen reden tot paniek. „We gaan hier wel heel zorgvuldig mee om. De bewoners zijn op de hoogte. Waar de vervui ling vandaan komt weten we nog niet. In ieder geval niet van de voormalige gasfabrieken waar de tuinen aan grenzen. Kijk, vroeger is veel lood gebruikt.- Op zich is lood niet gevaarlijk, maar je moet het natuurlijk niet in je mond stop pen." Raadslid W. Gijsel van Gemeente belangen stelde gisteren vragen over de vervuiling. Hij legt een link met de vorig jaar afgeronde sa nering van de vervuilde grond van de voormalige gasfabriek. „De vraag die gesteld mag worden is hoe het mogelijk is dat voor het braakliggend terrein de grond gesa neerd is, en dat er geen aandacht is geweest voor de aanpalende tuinen. Dit betekent ook dat de gemeente erfpachtgrond heeft m Bewoners van de Landstraat in Aardenburg hoeven niet onge rust te zijn over aangetroffen ver vuiling in hun tuinen. Nagedacht wordt over een saneringsplan. verkocht zonder schone-grond- verklaring. Een niet al te frisse zaak." Gijsel doelt op twintig jaar gele den, toen bewoners van de Land straat de mogelijkheid kregen de erfpachtgrond onder hun woning te kopen van de gemeente. „In die tijd was er echter nog geen scho- ne-grondverklaring", weet Luijen dijk. „Dat is pas iets van de laatste jaren. Feit is dat we de zaak goed en verantwoord oplossen." Landstraat-bewoner T. de Witte hoopt in ieder geval niet dat er ge saneerd moet worden. „Dan kan ik helemaal opnieuw beginnen. Maar ik heb de indruk dat het alle maal wel meevalt. Het nieuws ver rast me wel." Bewoner H. Cocquit denkt ook dat het zo'n vaart niet zal lopen. „Ik woon hier al sinds 1961 en heb al die tijd groenten uit de tuin gegeten. Ik ben nu 77. Dat zegt toch wel genoeg. Ik kan me wel voorstellen dat mensen die hun woning willen verkopen, on gerust zijn. Die kunnen immers niet verkopen, omdat de grond ver vuild is." Ook die mensen hoeven niet ongerust te zijn, verzekert Lui jendijk. TERNEUZEN - De legendarische gitarist Eelco Gel ling, voormalig lid van Cuby The Blizzards, mocht gisteravond in Porgy Bess officieel de vijfde bluesroute in Terneuzen openen, maar ei genlijk was de route toen al even aan de gang. Kaz Lux (foto), die vooral naam en faam maakte als zanger-gitarist van Brainbox, gaf al vanaf zes uur acte de présence in Checkpoint, waar hij dine rende gasten vermaakte. foto Peter Nicolai Asfalteren en belijnen tussen Zaamslagveer en Terhole. TERHOLE - De rijksweg N61 tussen Terhole en Zaamslagveer is tot morgenavond 20.30 uur in beide richtingen gestremd voor het door gaand verkeer. Er worden dan as falteer- en belijningswerkzaamhe den uitgevoerd. Vogelwaarde is voor lokaal verkeer bereikbaar van uit richting Zaamslagveer. De om leidingsroute vanuit Terhole naar Terneuzen loopt via N290 (N60), N258, N62. Vanuit Terneuzen naar Hulst moet het verkeer de route via N62, N258, N290 (N60) ne men. De werkzaamheden worden uitgevoerd in het kader van het verbeteren van de verkeersveilig heid. De afgelopen tijd zijn paral lelwegen aangelegd langs de N61. van 12.00 tot 18.00 uur Hulst' Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 m SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS TERNEUZEN - Bij woningen langs de Zeeuws-Vlaamse goederen spoorlijnen zijn in de toekomst te hoge geluidsbelastingen te ±verwachten. Dat voorspelt het Akoestisch Spoorboekje van Pro rail, waarin alle geluidsgegevens voor het gehele spoorwegennet staan. Dit jaar wordt nader onderzoek ge daan en wordt ook bekeken of dè saneringskosten volledig voor reke ning van de veroorzaker (Prorail) komen. Dat zal naar verwachting resulteren in een nieuw geluidssa neringsproject, voorspelt het Mi lieujaarverslag 2006 van de ge meente Terneuzen. In 1987 werden geluidszones aange duid voor spoorlijnen. Daaraan was een saneringsregeling gekop peld voor woningen die een te ho ge geluidsbelasting hadden. Die moesten worden gemeld op een zogenoemde Raillijst, waarna het Rijk geld beschikbaar stelde voor geluidswerende maatregelen of sloop. Omdat de goederenspoorlijn Zeeuws-Vlaanderen toen geen ge luidzone kende, meldden de voor malige gemeenten Axel, Sas van Gent en Terneuzen destijds geen woningen aan voor de Raillijst. Im mers, zonder zone kon geen subsi die worden aangevraagd. Tip? redactie@pzc.nl De oudste collega op het Terneu- zense kantoor kan niet zoveel meer hebben. De jaren beginnen te tellenhet gezeur neemt met de minuut toe en als de tempera tuur dan ook nog eens in april al tot zomerse hoogte stijgt... tja, dan wil het niet meer zo vlotten met onze vijftiger. Neem gister middag, toen hij zich ontzettend stoorde aan bijgeluiden. De Ter- neuzenaar griste de televisieaf standsbediening van zijn bureau, zodat met een paar drukjes het geluid zou afnemen. Logisch ge dacht, alleen hielp het niet. Na een paar keer venijnig drukken richtte hij dan toch maar op de tv in plaats van de computer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 139