24-karaat gouden pan voor 24-karaat gouden winkelierster Jannie Tramper rijexamen valt te leven Borsele begint met project wonen J PvdA-vragen 'illegale' bouwweg BPZC Zaterdag 14 april 2007 31 Anton Vermunt (links) en André van de Ven (rechts) reiken de gouden pan uit aan Jannie Tramper. foto Ronald den Dekker Onderneemster (80) gaat er nog vol tegenaan in 's-Gravenpolder. door Mieke van der Jagt 's-GRAVENPOLDER - Een gouden koekenpan: 24-karaat goud van binnen en van buiten op een roest vrij stalen kwaliteitspan, dat zie je niet zo vaak. Je moet hem ook niet gebruiken. De firma Fissier, al meer dan 160 jaar in pannen, laat ze alleen voor heel speciale gele genheden maken. T\vee vertegen woordigers kwamen er gisteren één brengen bij Jannie Tramper van Geschenkenhuis Tramper in 's-Gravenpolder. Zij is ook 24-ka raat goud, van binnen en van bui ten. lannie Tramper verkoopt niet al leen meer pannen van Fissier dan welke detaillist ook, volgende week wordt ze tachtig jaar. Al 48 jaar runt ze het geschenkenhuis aan de Gravenstraat in 's-Graven polder. Sinds haar man overleed, 24 jaar geleden, in haar eentje. Winkels als Geschenkenhuis Tram per zijn net zo zeldzaam gewor den als gouden pannen. Jannie Tramper verkoopt er alles: huis houdelijke artikelen, speelgoed, tuinmeubelen, cadeauartikelen en ze heeft overal verstand van. Mocht ze dat bij iets nieuws niet hebben, dan zorgt ze wel dat ze het krijgt. Haar verkoopfilosofie is gebaseerd op een lange ervaring: je moet weten wat de klant nodig heeft, kwaliteit leveren en vooral eerlijke informatie geven. Zo begon ze, pas vijf jaar geleden, met de Fissler-collectie. „Er kwam een vrouw hier van het dorp met een pannetje dat ze in Bergen op Zoom had gekocht. Ze wilde er nog zo eentje, maar ik had het niet. Het was een mooi pannetje, en ik kende het merk wel van vroe ger. Ik belde met Fissier, het werd opgestuurd en een poosje later kwam er een vertegenwoordiger." Dat was Anton Vermunt, die vrij dag als verkoopleider samen met rayonmanager, André van de Ven, de gouden pan kwam brengen. „Mevrouw Tramper is niet te stop pen als ze overtuigd is van de kwa liteit van iets. Ze houdt kookcur sussen, maakt huis-aan-huis-fol- ders voor aanbiedingen; ze is ge woon één van de zeldzaam gewor den detaillisten die verstand heeft van wat ze verkoopt." Haar ervaring heeft ze natuurlijk in al die jaren in de winkel opge daan, maar ook als klein meisje doorliep ze al een zakelijke leer school. „Mijn vader was een klei ne aannemer met een timmer manswinkeltje en ik herinner me de spanning als er ergens voor in geschreven was. Dan werden de za ken in de offerte doorgenomen. Ik leerde dat je eerlijk moet zijn, goe de materialen moet gebruiken en je nooit rijk moet rekenen." De waan van de dag laat Jannie Tramper aan zich voorbijgaan. „1\vee keer per jaar ga ik naar de beurs in Utrecht, met de trein. Door modedingen laat ik me niet gek maken, hoe goed het ook el ders verkoopt. Ik vaar mijn eigen koers op kwaliteit en op wat mijn klanten willen." Ondanks haar hoge leeftijd, peinst ze er niet over om op te houden. „Ik vind het nog elke dag fijn om de winkel open te doen." Adviseurs voor woningaanpassingen gaan op pad. heinkenszand - Inwoners met een beperking en 55-plussers helpen vooraf hun woning aan te passen. In Borsele begint volgende week een project met dat doel, het pro ject Woon* Borsele. 'Vooraf een woning aanpassen' be tekent dat een woning alvast beter toegankelijk of comfortabeler kan worden gemaakt, voordat de bewo ners daar echt aan toe zijn. In Bor sele gaan daarvoor speciaal opgelei de, vrijwillige woningadviseurs op pad. De aftrap voor het project is ko mende donderdag in De Stenge in Heinkenszand. Alle geïnteresseer den zijn daar vanaf 14.00 uur wel kom. Bert van Leerdam van Om roep Zeeland presenteert de voor lichtingsbijeenkomst. Vrijwillige woningadviseurs ko men desgevraagd bij de mensen thuis, zowel in koop- als huurhui zen. Woningcorporatie R&.B Wo nen is erbij betrokken. Na een be zoek wordt een gericht advies uit gebracht. Dat kan uiteenlopen van eenvoudige dingen - het weghalen van drempels of het plaatsen van douchebeugels - tot ingrijpendere wijzigingen, bijvoorbeeld het ma ken van een gelijkvloerse slaapka mer. De gemeente Borsele geeft 2000 euro subsidie als een woonplus-ad- vies wordt opgevolgd. Het doel is ouderen langer in hun vertrouwde huis te laten wonen. www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle vanochtend nog gekeken. Pas hal verwege augustus is er plaats voor mij. Normaal is de wachttijd onge veer zes weken." De wat grotere verkeersscholen ko pen van tevoren examenplaatsen in. Ze weten uit ervaring hoeveel instructeurs ze hebben rijden, hoe veel leerlingen les hebben, en ook hoeveel er per week klaar zijn voor het examen. Bij rijschool Dek wordt elk halfjaar een planning ge maakt met het inkopen van exa menplaatsen. „Als een leerling nu bij ons examen aanvraagt, kan die over vier weken terecht." Aarnoud- se heeft het als kleine rijschoolhou der moeilijk om examens van tevo ren in te plannen. „Als ik niemand heb om examen te doen, loop ik het risico dat ik ermee blijf zitten." Hij denkt dat het invoeren van de tussentijdse toetsen (TTT) invloed heeft op de wachttijd. „Die toet sen worden afgenomen door een examinator. Dat kost tijd en onder tussen kan hij geen normale exa mens afnemen." Volgens Aarnoudse zijn de proble men niet nieuw. „Ik krijg al 25 jaar elke zomer bericht van het CBR dat de aanvraagtijden verlengd zijn." Bij Leeuw Verkeersopleidin gen in Goes beamen ze dit. „We hebben ook wel eens zomers ge had dat de wachttijd twaalf weken was. Nu is het bij ons een week of acht Als dat heel de zomer zo blijft, ben ik tevreden." Rijschoolhouders in Terneuzen klaagden eerder deze week dat de situatie onacceptabel is. Rijexamen Voor het rijexamen is de wachttijd in sommige regio's opgelopen tot zestien weken. Normaal is dat ongeveer zes tot acht weken. Het Centraal Bureau Rijvaardig heidsbewijzen (CBR) ziet een landelijke stijging van 12.000 rijexamens per maand. Een rijexamen kost ongeveer tweehonderd euro. Het theorie-examen kost onge veer dertig euro en is één jaar geldig. In die tijd moet het rij examen gehaald worden. Een rijles kost tussen de 37 en 42 euro. 's-HEERENHOEK - Voor nieuwbouw wijk De Blikken in 's-Heerenhoek moet zo snel mogelijk een defini tieve, tweede ontsluitingsweg ko men. De Borselse PvdA-fractie heeft daar gisteren op aangedron gen in schriftelijke vragen aan het college van B en W. Een bouwweg wordt nu als tweede ontsluitings weg gebruikt, maar aanwonenden zijn daartegen. Zij wonnen recent een rechtszaak. B en W moeten opnieuw beslissen over de status van de 'illegale' weg. Voor een defi nitieve ontsluitingsweg is nog grond (en geld) nodig. AKTIE: BIJ IEDERE OPDRACHT IN APRIL EN MEI i H BIJ IEDER KOZIJN HR++ GLAS VOOR HALVE PR1|S! 'a kunststof kozijnen, deuren, schuifpuien, overkappingen VOOR GROOTHANDELSPRIJZEN eigen fabricage en montage ►1 10 jaar garantie op ramen. deuren en sluitwerk vrijblijvend prijsopgave en advies crucDEki import 1 jvnchcr export 1 Veerweg 57-59, Kamperland Oil 3-370979/045-531s244/00-s1842438

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 133