Disneyland gaat als een trein V Y 5. Disneyland Resort Paris bestaat uit: - Het Disneyland Park - Het Walt Disney Studios Park - Uitgaanscentrum Disney Village - Zeven gethematiseerde Disney Hotels - Golf Disneyland met haar 27 holes De verschillende parken over de wereld: - 1955: -1971: - 1983: - 1992: - 2005: Disneyland Park, Californië Walt Disney World Resort, Florida Tokyo Disney Resort Disneyland Resort Paris Hongkong Disneyland Kijk voor meer informatie op www. disneys 15e verjaardagsspel. nl Kijk voor meer informatie over het park en de nieuwe attracties op www. disneyiandparis. com Disney's 15e verjaardagsspel Uw dagblad viert het feest rondom het 15-jarig bestaan van Disneyland Resort Paris mee met het unieke Disney's 15e verjaardagsspel! Tijdens de route in een speelgoedtrein op het spelbord, waant u zich in de Disney Parken met haar vele attracties en beleeft u de avonturen van al uw favoriete Disneyfiguren mee. En ook zonder het bord biedt de speelgoedtrein met 10 originele Disneyfiguurtjes uren plezier. Walter Elias Disney (1901-1966) werd geboren in Californië. Als kleine jongen had hij al grote dromen. Disney maakte furore met oscarwinnende tekenfilms, maar het bleef niet bij tweedimensionale animaties. In 1955 opende het Disneyland Park in Californië, geïnspireerd op de beroemde tekenfilms van Disney, zijn deuren. Dit park zou model staan voor nog 4attractieparken over de wereld. Op 12 april 1992 werd zijn Europese droom werkelijkheid met de opening van Disneyland Resort Paris. Dit jaar viert het park, uitgegroeid tot de nummer één toeristische bestemming van Europa, haar 15-jarig bestaan. Kortom: Disneyland gaat als een trein. Meer dan een attractiepark alleen Disneyland Resort Paris is niet zomaar een attractiepark, maar een driedimensionale uitbeelding van de dromen van Disney. Deze waren toen al vertaald in talrijke wereldberoemde films zoals Sneeuwwitje en de zeven dwergen, Alice in wonderland en Assepoester. In het park vindt u elementen uit al zijn films terug. Daarnaast liet Disney zich tijdens zijn vele rondreizen door Europa inspireren door de Europese cultuurgeschiedenis. Zo vindt u in Fantasyland elementen uitalle Europese landen, zoals een Nederlandse nolen. En ook in de nieuwe delen van het park als F ontierland, Adventureland en de in 2002 geopende Walt Disney Studios leven de films van Walt Disney vcort in spectaculaire attracties en spetterende shows. 'ft Dit jaar is het feest! Het 15-jarig bestaan van Disneyland Resort Paris wordt uitgebreid gevierd. Zo openen in juni 2007 een aantal spectaculaire nieuwe attracties hun deuren. Wat te denken van Crush's Coaster, waarbij bezoekers een kijkje kunnen nemen in de wondere waterwereld van Finding Nemo? Houdt u van racen, dan mag u Cars Race Rally niet missen. En bent u een echte waaghals dan is de Tower of Terror die begin 2008 geopend wordt echt iets voor u. Zijn de attracties iets te heftig voor u dan kunt u nu al genieten van een gloednieuwe parade, Disney's Once Upon a Dream Parade, waarbij al uw zintuigen geprikkeld worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 130