Meningen Jongeren halen neus op voor sleutelen aan vliegtuig 12 Zaterdag 14 april 2007 PZC Leerlingen van het ROC Hoofddorp aan het werk in een praktijklokaal. Jongeren hebben weinig belangstelling voor vliegtuigtechniek en er vallen ook nog veel studenten voortijdig uit. foto David van Dam/CPD LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl WCT Naar aanleiding van het artikel Ha venschap zit VCT dwars (PZC, 4 april). Uit de berichtgeving wordt duidelijk dat de WCT er moet wor den doorgedrukt. Geknoei met het WCT-dossier was een van de andere koppen. Als burger ga je je wel afvragen waar zijn we nu mee bezig. Tijdens de Statenvergade ring 16 februari werd op allerlei manieren door gedeputeerde Le Roy rond de hete brij gedraaid. Als of een VCT slechts een schets op een kladje was. Reeds maanden eerder waren er echter al kaarten van de overheid waar de VCT al op was ingetekend. De gevolgen van een en ander zijn, dat de Sta tenleden onvoldoende werden geïnformeerd om tot een afgewo gen besluit te komen. Het achter houden van relevante informatie om de besluitvorming te beïnvloe den is het verkrachten van een de mocratisch proces. Al met al is wel duidelijk dat de nut en noodzaak van een WCT niet met eerlijke ar gumenten kan worden aange toond, maar moet worden bereikt met het achterhouden van belang rijke feiten. Het vertrouwen in de Zeeuwse politiek is ernstig aange tast. Mevrouw Le Roy zou daar de consequenties uit moeten trekken. C. Steketee Ovezaridseweg 5, Oudelande Paasdrukte Altijd hetzelfde liedje in Vlissin- gen. Motorcross, sinterklaas, paas- markt (PZC, 10 april) altijd een omroepinstallatie die galmt, dat er auto's worden weggesleept. Stie kem bekeuren als de mensen met hun kinderen naar de sint gaan. Er is altijd een piek in mensen. Dit is voor de gemeente Vlissingen een reden om meer geld te verdienen dan de middenstand. Ja zo kan ik ook door een wanprestatie mijn te korten aanzuiveren. R Brasser Steengrachtstraat 39, Vlissingen. Tol op A4 Bericht in de PZC over tolheffing op de A4. Wethouder Melse van Veere maakt zich zorgen over de gevolgen van de toename van het verkeer op de N57. Maar de kers verse wethouder Frank Streng van Middelburg - u weet wel, die ge meente van die schouwburg, die rotonde bij de Schroeweg, die van de langzaamverkeersbrug bij de Punt die straks een brug wordt voor snelverkeer - die denkt dat het allemaal wel zal meevallen. Omdat de 'aanrijroute' over de koppen van de eilanden niet opti maal is. Nee, nu nog niet, maar straks wel. Dan is er geen betere route! Ik durf te wedden om 1000 euro dat de route Calais-Maasvlakte via Gent, de 4-baans Traktaatweg, de 4-baans Tunnel Sluiskil, de 4-baans Westerscheldetunnel, de 4-baans Schroeweg, het 4-baans aquaduct bij Middelburg, de nieu we N57 langs Middelburg straks de snelste én de kortste route is. Grap pig hè dat al deze projecten in 2010 gereed zijn. Toeval? Ia, ja. Joep Vergroesen Vrouwenplderseweg 55a Serooskerke Verkamman Mij ontgaat de leeswaarde van de artikels 'Masturberen (3, slot, PZC 13 april)'. Verkamman brengt de C van PZC op het niveau van 'K' van krantje. Niet alleen het formaat is verkleind, ook de kwaliteit. Als zo'n type Verkamman, weggesa- beld bij Trouw, zich bezighoudt met voetballen gaat het enigerma te. Maar als hij meent 'Politiek' ge tinte verhalen te kunnen schrijven (zie het echec betreffende Pim For- tuyn, waarbij hij vergelijkingen maakt met Himmler en Hitier en hem toewenst in een darkroom aids op te lopen) of nietszeggende columns over onanie, begrijp ik niet waarom de krant hem inzet. Ik moet zeggen dat ik onze Mar leen Blommaert uit Zeeuws-Vlaan- deren stukken beter vind dan deze vuilspuiter. Kan mij iemand vertellen wat de nieuwswaarde over 'masturberen' is? Ik vermoed hier een groot ge halte 'shockeren' en 'kijk mij eens wat ik durf te schrijven'. Het kan toch niet zo zijn dat de PZC geen betere kon vinden? Ik verheug mij evenwel op de toevoeging '3, slot'. Hopelijk betreft dat niet alleen de 'column' maar ook de 'columnist'. Zonder darkroom. Joseph Freijser Het Heem 1, 4511 PL Breskens Erectiepillen Toen de Schorer Stichting mij in februari 2004 vroeg of de kruiden in LibidFit de werking konden heb ben die in de advertenties werden vermeld, was mijn antwoord: 'Nee, er zit waarschijnlijk Viagra in' (reactie op artikel erectiepillen, PZC, 13 april). Maar de Schorer Stichting dacht dat ook en was al naar de VWA (v/h Keuringsdienst van Waren) gegaan. Uiteindelijk re sultaat: de rechtszitting van 12 april jl. in Middelburg. En het was dus geen Viagra, maar acetildena- fil, een ongetoetste variant van Via gra. Ondertussen zijn er grote aantal len 'kruiden'-potentiepillen in om loop; niet alleen met acetildenafil maar ook met een flink aantal an dere varianten van zowel Viagra als Cialis en Levitra. De 'merknamen' van deze midde len zijn niet bij te houden. Zodra de gezondheidsdienst van een be trokken land waarschuwt wordt de naam van het product veran derd: recentelijk werd Vigor-25 ver anderd in Rize-2. Deze varianten zijn allemaal onge toetst; de bijverschijnselen moet je maar afwachten. Bekend is onder tussen wel dat een ervan, hy- droxyhomosildenafil, leverproble men veroorzaakt. En de koper maar denken dat hij onschuldige, veilige potentiepillen koopt en nog wel zonder recept. Marie P. Prins Rijnstraat 20, Oost-Souburg Kas moet blijven De Veerenaren willen dat de kas blijft (PZC, 7 april). Roerend mee eens. Wat het stadsgezicht betreft zijn er in Veere een aantal onesthe tische grote blauwe parkeerbor- den, maar ja dat zal wel nodig zijn voor de eerbied van de heilige koe. Heb dan ook eerbied voor een 20-jarige kas en een 74-jarige man. Het zou toch van de gekke zijn en onmenselijk om dat nog af te pak ken op die leeftijd. Dus kas laten staan en verder niet zeuren. J.S. Slingerland-Memelink Valeriusstraat 1Veere Weinig jongens en meiden zijn enthousiast over vliegtuigtechniek. door Tjerk Notten DEN HAAG - Het tekort aan onder houdspersoneel voor vliegtuigen in Nederland groeit snel. Jongeren hebben te weinig belangstelling en er vallen ook nog veel studenten voortijdig uit. Ruben van der Mark (22) is vierde jaars student aan de opleiding luchtvaarttechniek in Hoofddorp. „Als jongetje wilde ik altijd al pi loot worden. Als je naast een straal jager staat, voelt dat echt als iets bijzonders. Ik ben gek op de tech niek van die machines." Te weinig jongens of meiden zijn zo enthousiast over de vliegtuig techniek als Ruben. Uit onderzoek UW MENING Pikante billboards? Is er sprake van betutteling of niet? De oproep leverde enkele reacties op via www.pzc.nl Vijf van de zeven respondenten vinden een verbod op billboards een brug te ver gaan. Twee vrou wen wilden niet dat de vrouw als lustobject wordt gezien. „Want het moet toch geen losgeslagen wereld worden? Daar werken we op deze manier wél aan. De wereld kan ze ker zo mooi zijn zonder deze aan stootgevende billboards, én rusti ger", schreven Marijke en Elisa beth voegde daaraan toe: „Het is niet normaal om vrouwen zo af te beelden. Waarom zie je nooit man nen in dergelijke poses? Gewoon verbieden, evenals roken in de ho reca en de happy hours. Van die hours komt alleen ellende." A. van de Hoeven 'vertegenwoordigde de andere kant' „Ze verfraaien de om geving gratis en maken het omge vingsbeeld levendiger." van het College van Belanghebben den in het Luchtvaartonderwijs blijkt dat veel te weinig mensen voor onderhoudsmonteur of vlieg tuigtechnicus worden opgeleid. In Nederland zijn jaarlijks zeshon derd nieuwe mensen nodig. In de praktijk halen er maar tweehon derd een diploma. De zes Nederlandse scholen die de luchtvaartopleidingen voor een baan bij de reguliere luchtvaart of de Koninklijke Luchtmacht aanbie den, hebben veel te weinig aanmel dingen. „Techniek als studierich ting is niet populair onder jonge ren en daar heeft de opleiding luchtvaarttechniek ook last van", zegt Coen Barthels, verantwoorde lijk voor de landelijke studierich ting Vliegtuigonderhoudstechniek. „Al jarenlang houdt de overheid campagnes om jongeren te motive ren voor een technische opleiding te kiezen. Maar ze hebben het ne gatieve beeld dat jongeren van een technisch vak hebben nooit kun nen veranderen. Ze denken ten on rechte dat het vies werk is." Ook vallen veel leerlingen die wél voor de opleiding tot onderhouds personeel kiezen voortijdig uit, doordat ze bijvoorbeeld tegen een taalprobleem aanlopen. De meeste handleidingen zijn in het Engels en dat maakt luchtvaarttechniek voor een mbo'er zwaar. Onlangs bleek dat met meer dan de helft van de Nederlandse Fi6's wegens achterstallig onderhoud niet wordt gevlogen. Ook voor de reguliere luchtvaart bestaat het ge vaar dat vliegtuigen aan de grond moeten blijven. Barthels sluit ove rigens uit dat vliegtuigen met ge breken tóch de lucht in gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 12