Parket voor buiten v47 PZC Zaterdag 14 april 2007 De keuken ging ai naar buiten, evenals de zithoek. Nu volgt het parket. Zodat woonkamer en tuin ook letterlijk in elkaar over kunnen lopen. door Paul Geerts foto's GPD Wat is eigenlijk parket? Danny Swaans van het nog jonge bedrijf Tablazz in Tilburg krabt zich even achter de oren. Een houten vloer, luidt het simpele antwoord. Maar waarin onderscheidt parket voor in de tuin zich dan van de houten vlonders en bankirai planken die al sinds jaar en dag bij tuincentrum en bouwmarkt ver krijgbaar zijn? „Parket voor in de tuin ziet eruit als parket in de woonkamer", luidt het enigszins droge antwoord. Het is een wonderlijke ontwikkeling. Na keuken en zithoek gaat nu ook het parket naar buiten. Daardoor verandert de tuin nog meer in een buitenkamer waar luxe centraal staat. Swaans heeft gelijk. Op het oog is een hardhouten tuinvloer van Tablazz (tablas is Spaans voor planken) niet te onderscheiden van bin- nenparket. Sterker. Door in de woonkamer en de - Ezydeck tegels kunnen gemakkelijk door de doe-het-zelver worden gelegd. tuin te kiezen voor dezelfde houtsoort lopen binnen en buiten letterlijk in elkaar over. Dat heeft te maken met de bevestiging van de plan ken delen. Wordt bankirai eenvoudigweg geschroefd, de hardhouten parketdelen worden met een handig clipsysteem op een houten frame bevestigd. Doordat de planken deels over elkaar vallen, is er geen naad te zien. Regenwater kan gemakkelijk wegstromen via een opening tussen de delen. Want ook al heeft het hout ruimte om te werken, volgens Swaans moet de afwatering goed geregeld zijn. Nog even terug naar bankirai. Een beetje tuinliefheb- ber weet dat de planken in combinatie met vocht spiegelglad kunnen worden. „Ook al heet de geribbel de variant anti-slip", zegt Richard Bosch. Juist tussen de ribbels kunnen vuil en algen zich ophopen waar door het risico op een lelijke glijpartij toeneemt. Bosch is de 'Ri' van PiRi Parket in Pijnacker, een even eens jong bedrijf dat vorig jaar begon met de import van Ezydeck tuinparket. Evenals de planken van Ta blazz worden de tegels vastgeklikt op een kunststof rooster. Ook Bosch benadrukt de noodzaak van snel le afwatering om te voorkomen dat de houten tegels glad worden. Al durft hij het risico op gladheid niet voor de volle honderd procent uit te sluiten. „Als de tuin op het noorden ligt en de zon er nauwelijks bij komt, kan regenwater evengoed blijven staan. Dan kunnen zich alsnog mossen vormen." Ook al pro beert PiRi parket dat te voorkomen door de tegels voorafin olie te 'dippen'. Tuinparket vergt wel enig onderhoud. Swaans verge lijkt het met het onderhoud van hardhouten tuin meubilair. Het volstaat om het parket zo'n twee keer per jaar te reinigen. Dat kan volgens Bosch simpel weg met een swifferdoekje. Door vervolgens een olie- laag aan te brengen behoudt het parket z'n kleur. Wie wil, kan gemakkelijk zelf aan de slag. „Het is echt een product voor de doe-het-zelver", zegt Bosch over de Ezydeck tuintegels. Klikken en klaar is Kees. Dankzij het patroon in het kunststof rooster zijn de tegels ook nog eens gemakkelijk op maat te zagen. Dat gaat ook op voor de planken van Tablazz, maar Swaans adviseert om voor maatwerk een timmer man of parketlegger in te schakelen. SI B Het parket van Tablazz is verkrijgbaar vanaf 79 euro per vierkante meter, de tuintegels van PiRi Parket vanaf 115 eu ro per vierkante meter. Voor verkooppunten zie de websi tes of bel 013-5810665 (Tablazz) of 015-2155195 (PiRi Parket). www.tablazz.nl www.parketvoorbuiten.nl Een goede afwatering voorkomt dat de tegels glad worden. Met buitenparket krijgt ook het balkon een sjieke uitstraling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 121