muurschildering wm I v43 PZC Zaterdag 14 april 2007 ETALAGE Rini Coolen komt naar eigen zeggen 'tijd tekort' om te voldoen aan de vele verzoeken voor muurschilderingen. Hij heeft onder meer schilderingen ge maakt op muren bij privézwembaden (foto's links) en op plafonds (foto boven). foto's Vincent van den Hoogen Tien jaar geleden besloot Coolen voor zichzelf te beginnen. „De op drachten werden steeds creatiever. Heel wat ruimtes en muren heb ben dankzij mijn werk een ware metamorfose ondergaan, zoals Za lencentrum de Pandoer in As- ten-Heusden. Ook particulieren dien ik graag van advies over kleur en sfeer." Volgens Rini Coolen neemt de be langstelling voor muurschilderin gen toe. „Dat heeft te maken met de algemene trend dat er meer in teresse is voor het interieur. Daar naast brengen muurschilderingen in de horeca mensen op een idee." Coolen stelde zelf een verf samen om een muurschildering snel en vakkundig aan te brengen. „Soms moet een muur vooraf gestuukt wor den, maar het hoeft niet per se glad te Veel klanten geven mooie toerelö \kmb*l aan mijn buik nn speel met mijn teentjes Ikgeefjnama een kusje en 7u?aai naar 6e eentjes CHaar nu is 6e 6ao voorbij en moet inslapen §aan *Dag mooie ioerel6 ik kom er morden toeer aan hem de vrije hand; anderen ko men met ideeën voor een afbeel ding. „Er is een voorkeur voor nos talgie. Ook het inwassen van mu ren, waarmee ik ze er oud laat uit zien, is erg populair, net als de hout- en marmerimitaties. Die imi taties zijn ooit bedacht uit geldge brek, nu heet het kunst." Zo nodig maakt Coolen eerst een schets op papier. Maar vaak begint hij gewoon op de muur, waar hij wel eerst lijnen uitzet. Ook projec tie is een mogelijkheid. Afhanke lijk van de voorstelling werkt hij met acryl- of olieverf De muur schildering wordt afgemaakt met een coatinglaag, waardoor deze voor onbepaalde tijd meegaat. Aan een afbeelding die een hele PBERGKUNST Goed opbergen is geen makkie. Om orde te scheppen in de chaos zijn op- bergboxen nodig. De firma Sun- ware voorziet daarin met de se rie Square. Verkrijgbaar zijn drie bij elkaar passende modellen met verschillende functies: Square folda, Square closed en Square open. Ze zijn te koop vanaf 6,99 in wit, lime en zwart. El www.sunware.com INTENSIEF ZUIGEN Om onge wenste luchtjes uit de keuken te verdrijven, draait een afzuigkap een paar uur op volle toeren. Dat geldt volgens Atag niet voor zijn afzuigkappen met Centrallo- gic (vanaf 1599 euro). Met dit systeem wordt per uur 500 m3 lucht ververst, 425 m3 meer dan andere kappen presteren. Het ge heim schuilt volgens Atag in her gebruik van gezuiverde lucht. SOLAfi Bloemenbureau Hol land heeft de Solanum uitgeroe pen tot terrasplant van het jaar. Bijzonder aan de plant is vol gens het bureau de lange bloei tijd, waardoor een 'zomer vol kleur in het verschiet ligt'. De fa milie van de Solanum is groot. Verkrijgbaar zijn zowel kleine als grote varianten, waardoor voor ieder terras een geschikt exemplaar te vinden is. De Sola num is overigens niet winter- vast. Vriest het harder dan drie graden, dan legt hij het loodje. Onder een te heet strijkijzer smelten kunst stoffen in kleding als sneeuw voor de zon. Met de Slider S5 Automatic (vanaf 119 euro) be hoort dit als het aan fabrikant Siemens ligt tot het verleden. De Slider is uitgerust met een sensor die bij het strijken auto matisch een veilige temperatuur Iciest. Ook nieuw is het lcd-scherm waarop zowel de in gestelde als werkelijke tempera tuur afleesbaar is. Wordt het strijkijzer niet gebruikt, dan schakelt het apparaat zich na dertig seconden vanzelf uit. ra www.siemens.nl/huishouden wand beslaat, heeft Coolen enkele dagen werk. Plafondschilderingen zijn moeilijker en daardoor tijdro vender, vertelt hij. Soms is dat op te lossen door eerst op een paneel te schilderen, dat daarna wordt aangebracht aan het plafond. „Kijk, een Disneyfiguur op de muur schilderen kan elke hob byist. Maar een échte muurschilde ring is toch wel vakwerk." Wie gek is op letters, kan goed terecht bij Janneke Sinot uit Waalre. Als lief hebber van kalligrafie groeide bij haar het idee om teksten in kalli grafie op muren te verwerken. Een recept in de keuken, een wiegelied je in de babykamer, een rustge vend gedicht boven het bed. De werkwijze van Sinot is vergelijk baar met die van andere muur schilders. „Ik begin met een vrij blijvend gesprek met de klant over het ontwerp en de te gebruiken techniek. Een spreukenboek om de mensen te inspireren breng ik mee, maar eigen teksten mogen na tuurlijk ook. Elke ondergrond is in principe bruikbaar. Dan ga ik schetsen. Met de uitvoering zelf ben ik uiteindelijk gemiddeld een halve dag bezig. Ik 'schrijf de tek sten uit de hand met een penseel." Rini Coolen hanteert een uurtarief van 50 euro. De prijzen voor de 'muurkalligrafie' van Janneke Sinot variëren afhanke lijk van formaat en techniek, van 200 tot 600 euro. www.rinicoolen.nl www.lettersinjeleven.nl www.irismuurschilderingen.nl www.itseasyart.nl www.harmodos.nl www.bjpaintings.nl www.merlijnvormgeving.nl www.decorumarnhem.nl EU www.atag.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 117