eff weg nl Supervoordelige last minute busreizen voor u als lezer! ffeweg nl v31 PZC Zaterdag 14 april 2007 Slingerende zandpaden zoeken zich een weg door de heuvels. sprake is. Maar rode stippen leiden ons omhoog - en we hebben uiter aard ook de routebeschrijving op zak. Veel grote torren en sprinkha nen die als verkenners voor ons uit springen. De beloofde geiten en bokken zien we niet, wel ver welkte orchideeën. In grote aantal len. lammer dat we hier niet een paar weken eerder waren, dan had alles in volle bloei gestaan. Na zo'n 1,5 uur bereiken we de top waar het gerestaureerde hotel op ons wacht. Onderdeel van een complex, ooit gebouwd voor de Italiaanse dictator Mussolini. Het ziet er prachtig uit, maar smoel heeft het nog allerminst en het ruikt naar verse verf en niet naar Rhodos. De vrouwelijke manager, geboren op het eiland maar opge leid in Engeland, ergert zich aan het trage tempo van de eilanders. De bijna 2,5 uur durende tocht naar en van de top van de Ilias is de afsluiting van een wandeling die al wat uurtjes eerder deze dag begint in onze pleisterplaats Kala- varda. Vandaaruit lopen wij door een afwisselend landschap naar Sa- lakos, stroomdal van de Agriros. Eerst nog wat lage begroeiing waar heide de scepter zwaait, al ras wordt het kaler, opener, weidser. Slingerende zandpaden zoeken zich een weg door de heuvels en hier zijn wij wel in het gezelschap van enkele geiten, die al blatend voor ons op de vlucht slaan. Wei nig echte hindernissen op ons pad, al kruisen we een enkele maal een riviertje dat, weg of geen weg, haar eigen loop blijft volgen. Kalavarda is een leuk klein dorpje, waar een van de oudste mensen op aarde schijnt te wonen. We lo pen langs haar huisje, zien doe we haar niet, maar er gloort een streepje licht onder de voordeur. We logeren er in Vournas, simpel maar sfeervol familiehotel waar we aan lange tafels eten wat de pot schaft als de nacht al voor de deur staat. En zijn meer dan aange naam verrast hoe zoon en kok Ster- gos met lokale ingrediënten ons el Dit deel van het eiland is minder toeristisch dan het noordelijke stuk rondom hoofdstad Rho dos. Nadeel is wel dat de voorzie ningen ook minder zijn. Hier geen verhuurbare parasol of ligstoel. De bezemwagen om het strand gere geld schoon te vegen, zien wij evenmin. Maar, zo wordt ons ver zekerd, als er badgasten zijn, wor den ook hier de stranden gepoetst. Vuil is een groot probleem op het eiland. In de kleine week dat wij ke dag van een feestmaal voorziet. Om van de zelf gebrouwen witte en rode wijnen van papa Giannis' eigen veld maar te zwijgen. Maar goed, voor dergelijke culinai re hoogstandjes waren we niet ge komen - al geeft het steevast een voldaan gevoel na inspannende da gen. Wandelen is het doel en dus stappen wij elke dag zo rond een uur of negen de taverna uit, op weg naar weer een nieuwe bestem ming. diverse verschillende wandelrou tes uitproberen, passeren we stee vast minimaal twee illegale stort plaatsen. Sommige zelfs op enige hoogte in bijna ontoegankelijk ge bied, zodat de eigenaar wel erge hoge nood gehad moet hebben. Koelkasten, fornuizen, bedspiralen en onherkenbaar geraakt en over woekerd overig huisraad markeert het westers welzijn anno 2007. Daar zullen archeologen over 100 jaar zich de nagels op stukkrab- ben. En de overheid? De overheid doet niets, hadden we op het ter ras van hotel Elafos al gehoord. Het mag evenwel onze pret niet drukken. Een rotte plek in de ap pel, maakt nog niet de hele vrucht smakeloos. Zo ook met dit Griekse eiland. Als vanzelf zoeken we - de laatste dag - ook even de drukte op van hoofdstadje Rhodos, groot geworden tijdens de kruistochten. Met de bus ernaar toe. Zwart gekle de dames maken op de haverklap een schietgebedje. Vertrouwen ze de chauffeur niet? Nee, we passe ren telkens kapelletjes en kerkjes. Onze laatste wandeling voert ons door de stad. Met ietwat lichte te genzin, die echter alras plaats maakt voor even zo vrolijk enthou siasme. Vooral de oude, stevig om muurde binnenstad, is een wande ling meer dan waard. Met verras sende doorkijkjes, waar de oude steegjes er, evenals de aanwonen- den, doorleefd uit zien. Veel Turk se invloeden ook en sporen uit het Helleense en Byzantijnse verleden. Bezig toeristisch stadje, dit Rho dos, maar op een prettige en ont spannen manier. Al staan ook hier de obers als lokeenden in slagorde voor hun toko's opgesteld in een alles of niets poging ons aan een van hun tafeltjes te krijgen. Het blijft een onhebbelijke ge woonte, waar wij als vanouds niet intrappen. Pas daar waar wij onge stoord het menu kunnen bekijken voordat we een besluit nemen, schuiven we aan. En eten er pri ma, al is het minder dan de thuis- pot van Stergos. supervoordelige busreizen m supervoordelige busreizen LAST MINUTfr Vertrek 23 april, 9 juli, 6 aug., 17 sept, 1 okt Geniet van het unieke Roemenie met al haar traditie en folklore' Bezoek authentieke kloos ters, dorpjes, geniet van de mooie natuur, bekijk het huis van Dracula, Boekarest en Sibiu; Europese Culturele hoofdstad van 2007! Inclusief: 11 hotelovernachtingen 11 maal ontbijt 11 maal diner Rit met paardenwagen Folkloristische muziekavond Vervoer per luxe touringcar Vertrek: 27 april, 17, 26 mei, 1 juni, 16, 30 nov., 14 dec Geniet van de prachtige stad Frankfurt, waar modem en historisch elkaar ontmoeten' Bekijk het Goethe Haus, de Main Tower, het historische stadscentrum en de bijzondere Palmengarten1 Inclusief: 2/3 hotelovernachtingen in een 4* hotel 2/3 maal ontbijtbuffet 2/3 maal diner Stadsrondrit en -wandeling o.l.v, gids Vervoer per luxe touringcar Vertrek oa23 april, 4 mei, 18 juni, 9,23 juli Bekijk de oudste chocoladefabriek van Duits land, bezoek het Beatles museum, maak een rondvaart over de Saaie, maak kennis met uniek Leipzig, maak een gondeltocht over de Worlitzer See, door een prachtig UNESCO Park' Inclusief: 3/4 overnachtingen in een 4* hotel 3/4 maal ontbijtbuffet 4 maal dinerbuffet (bij 5-daagse) Stadsrondrit en -wandeling Halle Leipzig Vervoer per luxe touringcar LAST MINUTg! Vertrek o.a. 20 april, 6 juli. 10 aug. Bekijk het slot van Keizenn Sissi en Franz Jozef, bekijk de Donauknie. loop langs of vaar over de Boedapest' Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt 7 maal'diner Stadsrondrit o.l v gids in Boedape; Vervoer per luxe touringcar ifiït Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.ni of bel 0529 - 46 96 67 Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. (ook groepsreizen mogelijk) Genoemde prijzen zijn per persoon en exel Reservenngskosten a 10, overige verzorging, entreegelden en overige toeslagen. Actieprijzen zijn geldig van verschijning tot 1 week na verschijning, sci»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 105