Pauze cao-acties AF 's-H w Pt I 11 Onzedelijk gedrag op basisschool Vergeefs beroep na ruzie om borsten PZC 41 2 en 3 Vroege zomeravond aan de kust VACATURES -023° HET WEER: '"N Veel zon Ook voor AZ is Europees toernooi voorbij Kinderen op de golfbaan aaeü Vrijdag 13 april 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 87 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl door Rudi Buis den haag - Het ministerie van On derwijs begint een onderzoek naar het seksuele gedrag van leerlingen op basisscholen. Dat heeft een woordvoerder gisteren gezegd. Het ministerie wil ook in kaart breng en hoe basisscholen omgaan met seksueel misbruik van kinderen door hun schoolgenoten. Het afgelopen half jaar vonden op drie scholen incidenten plaats. Twee weken geleden betastte een twaalfjarige leerling van een basis school in Amersfoort een leeftijd genoot onder het maken van sek suele toespelingen. In het televisie programma Netwerk zei de direc teur van de school gisteren dat de jongen daarmee 'een grens heeft overschreden'. Kinderpsychologe Martine Delfos krijgt regelmatig vragen van scho len over seksueel wangedrag van kinderen. De melding van de school in Amersfoort is volgens haar 'absoluut geen incident'. „Ik denk dat we bezig zijn kinderen te overvoeren met seksuele beelden zonder dat we in de gaten hebben wat dat voor ze betekent", zei zij. De Algemene Onderwijsbond roept basisscholen op om ouder avonden te beleggen over het on derwerp seksualiteit bij kinderen. Wim Hofkens wordt nieuwe trainer Hoek hoek - De voetbalclub Hoek heeft een nieuwe trainer aangetrokken voor volgend seizoen. De ex-inter national Wim Hofkens (49), die afkomstig is uit Brabant en in Ant werpen woont, is gisteren be noemd tot opvolger van Cees Houtepen. Hofkens kwam als voetballer on der meer uit voor Beveren, Ander- lecht, KV Mechelen, Beerschot en AZ. Met Anderlecht en Mechelen won hij twee internationale titels: de Uefa Cup in 1983 en de Europa Cup II in 1988. De nieuwe trainer van Hoek speelde vijf interlands. pagina 42: voetbal is passie en schoonheid VLISSINGEN - Mensen genieten aan de kust bij Vlissin- maand oud is, voelt dit voorjaar al aan als een zomer, gen van het warme weer. Hoewel de lente nog geen En het wordt nog warmer. foto Ruben Oreel Rijksambtenaren ruilen werkonderbrekingen in voor onderhandelingen. door Dylan de Gruijl utrecht - De rijksambtenaren heb ben hun cao-acties opgeschort. Na een urenlange bijeenkomst in de Utrechtse Jaarbeurs stemden kader leden van de vakbonden gistera vond in met het loonbod van mi nister Ter Horst van Binnenlandse Zaken. Onderhandelaars van Abva Kabo en CNV Publieke Zaak kun nen na maanden van acties door onder meer de douane op Schip hol en belastingambtenaren weer rond de tafel met Binnenlandse Za ken om verder te praten. Zij hopen volgende week een akkoord te slui ten over de hele cao. Daar mogen vervolgens alle leden van de ambte narenbonden over stemmen. Het deelakkoord over de loonpara- graaf in de ambtenaren-cao voor ziet in een salarisverhoging van 10,5 procent in drie jaar. De vak bonden spreken van 'het maxi maal haalbare'. Volgens hen ligt ART FAIR 'S-HERTOGENBOSCH 15 APRIL T/M 22 APRIL 2OO7 BRABANTHALLEN 'S-HERTOGENBOSCH www.afsh.nl Bent u de ingenieur elektrische systemen die Schelde Marinebouw BV zoekt Kijk morgen in Op veler verzoek kocht KRAS extra data in voor onze populaire rondreis over Sicilië! Vanaf slechts 699 maakt u kennis met alle hoogtepunten en zijn zelfs het ontbijt, diner en luchthavenbelastingen inbegrepen! EEN COMPLEET REISPROGRAMMA: Tijdens deze reis komen werkelijke alle Sici- liaanse highlights aan bod. Zo bewonderen we Taormina, de'Gelukkige Stad' Palermo.de imposante tempelruines van Agrigento en het mooie Syracuse. En dit alles onder het wakende oog van de Etna! het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. Vertrek op wo. of do. van 26/4 t/m 18/10 April v.a. 769 Aug. v.a.€699 Mei v.a. 749 Sept. v.a. 749 Juni v.a. 699 Okt. v.a.€749 Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 pers. Reisnr. EZ 24.128, zie www.kras.nl/24128 KRAS.NL I boek online waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 ifir goes - Een vrouw die door de Mid delburgse politierechter was ver oordeeld na een uit de hand gelo pen ruzie met een buurvouw over de maat van hun boezems, is daar tegen vergeefs in beroep gegaan bij het gerechtshof in Den Haag. De Goese was in april vorig jaar tot 160 euro boete veroordeeld we gens mishandeling. Zij had haar buurvrouw gestompt tijdens een ruzie waarbij de vrouwen eikaars borsten verbaal de maat hadden genomen. Zo kreeg de ene buur vrouw toegeschreeuwd dat zij 'klei ne borsten' had en de ander dat zij 'neppers' had. Daarna vielen er klappen. De verdachte was de aanval begon nen, zo had zij bij de politie toege geven. De ander liep blauwe plek ken en een bloedlip op. Gisteren diende de advocaat van dat slacht offer een smartengeld- en schade claim van 700 euro in. Die claim werd gisteren afgewezen door het hof Maar ook een pleidooi namens de verdachte voor niet-ontvankelijk- heid, omdat de boete al betaald zou zijn, sneuvelde. Dat was name lijk te laat gebeurd. Wel hield het hof de boete op 160 euro en niet op 190 euro zoals de officier van justitie tijdens de zit ting bij de politierechter, en de aanklager gisteren bij het hof had den geëist. het bod bovendien boven de ge middelde cao-stijging van 2,28 pro cent per jaar. Toch hadden de bijna driehonderd kaderleden in de Jaarbeurs gistera vond felle kritiek. De loonstijging compenseert volgens hen niet de achterstand die zij hebben opgeio pen doordat hun salaris jaren ach tereen bevroren is geweest. Uitein delijk gaven zij de bonden toch groen licht om verder te onderhan delen. Daarmee schortten zij ook de stiptheidsacties en werkonder brekingen op. Golf is niets voor kinderen reageer op www.pzc.nl ■BffilBMa iü m De overheid onderschat geluid hinder eens 78% BÜÜl22% EN Zeeland: 2 en 3, 25 t/m 33, 36 en 37; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 6 t/m 9; Meningen: 10 en 11; The ma spread: 12 en 13; Auto: 15; Extra: 19 t/m 21; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 34; Agenda 35; Beurs: 38; Economie: 39; Sport: 34 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 i i a i 711688 555530 'Wegens 'succes ext L data'. vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1