Soedan en Tsjaad slaags in Darfoer Elfhonderd burgerdoden bij gevechten in Somalië Rusland betwist doorbraak in Iran Voor al uw verhuizingen pzc Woensdag 11 april 2007 7 SANDYWAY - Verhuizers reageren onthutst nadat zij een een muziekfestival, dat twee jaar bezig is geweest het ruim 66.000 euro kostende Bosendorfer piano (volgens benodigde geld bijeen te krijgen. De festivaldirectie kenners de 'Rolls Royce' onder de piano's) bij het uitla- vreest dat de piano total loss is. Over het lot van de ver den hebben laten vallen. De piano was bestemd voor huizers is niets bekend. foto Penny Adie/AP moskou - Rusland zet vraagtekens bij de claim van Iran dat het bij de uitvoering van zijn nucleaire pro gramma een doorbraak heeft be reikt. De Russische minister van Defensie, Sergei Lavrov, zei giste ren dat Moskou geen bewijs heeft dat Iran in staat is uranium op in dustrieel niveau te verrijken. Ondanks de woorden van Lavrov maakt de internationale gemeen schap zich grote zorgen over de nu cleaire ambities van het bewind in Teheran. Voorzitter van de Europe se Unie, Duitsland, stelde in een verklaring dat het met 'grote zorg', kennis heeft genomen van de Iraanse beweringen. Diplomatieke druk op Khartoem om vredes macht toe te laten. door onze correspondent liona Eveleens nairobi - Het leger van Soedan is gisteren in de provincie Darfoer slaags geraakt met troepen van buurland Tsjaad. Het Tsjadische le ger ontkende aanvankelijk de ope raties op Soedanees grondgebied, maar het gaf later toe per ongeluk de grens te zijn overgestoken tij dens een achtervolging van Tsja- disch rebellen. De strijdkrachten van zowel Soedan als Tsjaad mel den tientallen doden en gewon den in de eigen gelederen. Het is de eerste keer dat beide le gers direct met elkaar in gevecht raakten. Tot voorheen vochten zij indirect met elkaar via milities of Voor het eerst vechten de legers van Soedan en Tsjaad met elkaar. Intussen neemt de internationale druk op Soedan toe om het ge weld in Darfoer te stoppen. rebellen. Tsjaad beschuldigt Soe dan van steun aan rebellen die te gen de regering in N'Djamena strij den. Soedan beweert dat Tsjaad re bellen in Darfoer helpt. Het conflict in Darfoer, dat in 2003 begon en inmiddels tienduizen den doden en honderdduizenden vluchtelingen kent, staat deze week hoog op de internationale di plomatieke agenda. De Zuid-Afri kaanse president Thabo Mbeki pro beert Soedan over te halen een vre desmacht voor Darfoer toe te staan. Later deze week komt ook de Amerikaanse onderminister voor Buitenlandse Zaken, John Ne- groponte, naar Soedan. Hij kon digt zwaardere sancties aan als de Soedanese regering niet instemt met het VN-plan voor Darfoer. De huidige vredesmacht van de Afrikaanse Unie (AU) in Darfoer bestaat uit zevenduizend militai ren en kampt met een groot ge brek aan materiaal. De AU-macht staat dan ook meestal machteloos om het geweld in een gebied zo groot als Frankrijk het hoofd te bie den. mogadishu - Zeker 1086 mensen zijn om het leven gekomen tijdens vier dagen van zware gevechten onlangs in de Somalische hoofd stad Mogadishu. Dat meldde een woordvoerder van de belangrijke Hawiye-clan gisteren. Somalische en Ethiopische troe pen begonnen op 29 maart een of fensief tegen radicaalislamitische strijders die steun kregen van clan leden. De zwaarste gevechten in vijftien jaar in Mogadishu duur den tot en met 1 april. Volgens de woordvoerder, Hussein Aden Korgab, zijn de afgelopen week nog honderden rottende lij ken onder de puinhopen vandaan gehaald. Het aantal gewonden zou 4334 bedragen. De getallen zijn ge baseerd op gesprekken met bur gers en ziekenhuispersoneel en een rondgang langs de plekken waar gevochten is. Hulporganisaties spraken eerder van circa vierhonderd dode bur gers. Primera Burger Korte Delft 7 Hoek Damplein Middelburg Tel. 0118-63 35 74 Primera Oost-Souburg Kanaalstraat 4 Oost-Souburg Tel. 0118-46 12 70 Primera van 't Westende Vrijlandstraat 87-89 Middelburg Tel. 0118-61 36 80 Doolaege Drogisterij Szydlowskipieinl 2 Axel Tel. 0115-56 51 86 Turkse kaper geeft zich na landing over ankara - Een Turk heeft gisteren een Turks passagiersvliegtuig ge kaapt op een binnenlandse vlucht. Na landing in de hoofdstad Anka ra gaf de man zich over. De autori teiten spraken over een mogelijk geesteszieke man. Volgens media zou hij drugs hebben gebruikt. Pas sagiers zeiden dat hij naar Iran wil de. De kaper slaagde er niet in de cockpit binnen te dringen. Marokkaanse agenten doden vier terroristen Casablanca - Bij een actie van de Marokkaanse autoriteiten tegen ra dicaalislamitische terroristen giste ren in Casablanca zijn vier verdach ten omgekomen. Tijdens de opera tie werd ook een agent gedood. Hij werd het slachtoffer van een de verdachten, die zichzelf opblies. Ook twee andere vermoedelijke zelfmoordterroristen bliezen zich zelf op. Agenten schoten de vierde verdachte dood. Elftal van jongens verdrinkt in rivier lucknow - Elf jonge voetballers zijn in een Indiase rivier verdron ken. Zij sprongen één voor één in het water om hun kameraden te redden, nadat een jongen in het water was gevallen om hun bal uit de rivier te vissen. Het hele elftal werd slachtoffer van de sterke stroom, meldde de politie gisteren. De jongens waren tussen de acht en dertien jaar. Bedreigingen proces Decembermoorden paramaribo - De Surinaamse par lementariër Sharmila Mangal Mansaram heeft een klacht inge diend wegens bedreigingen vanuit de Nationale Democratische Partij van Dési Bouterse. De bedreigin gen houden verband met het straf proces rond de Decembermoor den van 1982, dat binnenkort be gint. Mangal Mansaram zegt dat haar in dreigtelefoontjes wordt aangeraden te zwijgen. Snelle groei van groep dikste Amerikanen washington - De groep dikste Amerikanen die 45 kilogram of meer te zwaar zijn, dijt het snelste uit in de Verenigde Staten. Het aantal allerzwaarsten is volgens on derzoek tussen 2000 en 2005 met 50 procent toegenomen. Dat is een uitzonderlijk snelle groei van de groep, zeker gezien de grotere aan dacht voor de risico's van overge wicht. Warchild: een op tien soldaten is een kind den haag - Een op de tien solda ten in een gewapend conflict is een kind. Dat staat in een rapport van War Child dat gisteren is ge presenteerd in Den Haag. Het rap port richt zich in het bijzonder op Colombia. Jaarlijks worden daar veertienduizend kindsoldaten inge zet in de burgeroorlog, die al ruim veertig jaar woedt. Wereldwijd worden er driehonderdduizend kinderen ingelijfd als kindsoldaat. Primera Vlissingen Carpentier Petra Nellie Walstraat 189 Eenhoornplantsoen 7 Vlissingen Oostburg Tel. 0118-44 00 37 Tel, 0117-45 28 30 Tabakswinkel De Pupekop Tabac Gifts Vuik Appelmarkt 27 Havenstraat 38 Zierikzee Terneuzen Tel. 0111-41 50 63 Tel. 0115-61 65 70 Primera Amemuiden Tabac en Gifts C.F. Diesch Langstraat 45 Markt 35 Amemuiden Middelburg Tel. 0118-60 60 35 Tel. 0118-61 22 58 Tabakspeciaalzaak Ben Everse Sas van Gent Tel. 0115-45 17 06

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7