7 1 Studenten brengen rust in Vlissingen 30 SLAAP LEKKER! CC www.slaapvoorlichters.nl Kopzorgen over paalhoofden Jongetje door auto geschept Brandweer waarschuwt voor brandgevaar in duinen en bossen PZC Woensdag 11 april 2007 25 westkapelle - Ze zijn beschermd maar ze zijn ook rot. De gekoppelde paalhoofden bij Westka- pelle en Vlissingen zijn aangewezen als Zeeuws cultureel erfgoed. Om ze te behouden, is drin gend groot onderhoud nodig. Maar juist omdat ze tot het erfgoed behoren, mag er niet zomaar aan gesleuteld worden, benadrukt het water schap Zeeuwse Eilanden. Dat was daarom ook niet blij met de aanwijzing tot cultureel erfgoed, twee jaar geleden. Het waterschap gaat nu uitzoe ken wat de gevolgen precies zijn; wat mag aan de gekoppelde paalhoofden worden veranderd, zon der hun bijzondere status aan te tasten? Bij West- kapelle staan zestien gekoppelde paalhoofden, bij Vlissingen vijf. foto Ruben Oreel zoutelande - Een Duits jongetje is gisteren gewond geraakt bij een ongeval op de Westkapelseweg in Zoutelande. Dat gebeurde rond half zeven 's avonds. Het kind, waarschijnlijk een jaar of zes oud, is waarschijnlijk tussendoor twee geparkeerde auto's de weg op en werd daar geschept door een auto. Het kind is met onbekend letsel per traumaheli naar een zieken huis in Rotterdam vervoerd. MARKT MARKT GOES Aardappelen: frites geschikt uit de schuur: €26,50- 29,00; export uit de schuur: €21,50 - 24,00. Uien: zaaiuien droog uit de schuur tot 30% grof: €22,50 - 25,50; - tot 60% grof: €25,50 - 32,00. Granen, zaden en peulvruchten: tar we maal; €140,00 per ton; tarwe voer: €140,00 per ton; brouwgerst: €188 per ton; blauw maanzaad: €1700 per ton; kar- wij: €575 per ton; bruine bonen nieuwe oogst, goede kwaliteit: €600 - 650 per ton; capucijners: €180 per ton. Hooi en stro: veldbeemd droog uit de schuur: €45,00 per ton, Engels raai grote pakken gesneden droog uit de schuur: €35,00 - 40,00 per ton; Engels raai kleine pakken droog uit de schuur: €55,00 - 60,00 per ton; gerstestro grote pakken droog uit de schuur: €40,00 - 45,00 per ton; gerstestro kleine pakken droog uit de schuur: €55,00 - 62,50 per ton; tarwe- stro kleine pakken blank€72,50 - 85,00 per ton; tarwestro grote pakken blank: €60,00 - 70,00 per ton; tarwestro bruin: €47,50 - 62,50 per ton Corporatie l'Escaut verdrievoudigt huisvesting studenten. door Wendy van den Hurk vlissingen - Studenten lijken een positief effect te hebben op de Vlis- singse schildersbuurt waar ze sinds een een half jaar zijn gehuis vest. Het aantal meldingen van overlast is met de helft afgeno men. Kwamen er bij l'Escaut in 2005 nog vijftien telefoontjes binnen over de Hercules Segherslaan en de Vincent van Goghlaan in Vlis singen, in 2006 waren dat er acht. In het laatste kwartaal van 2006 was dat zelfs gedaald tot nul en ook tot nu toe heeft de woningcor poratie nog geen klagers gehoord, t Meestal mopperden buurtbewo- 1 ners over rondslingerend vuil in tuinen en straten. Maar sinds l'Es caut in september vorig jaar zes tien woningen op orde maakte voor de komst van}2 internationa le studenten, lijkt de buurt te zijn verbeterd. Goed voorbeeld doet volgen, concludeert l'Escaut. „Als buurtbewoners zien dat de studen ten hun vuilniszakken in de onder grondse containers gooien in plaats van ze aan de straat te zet ten, doen ze dat zelf misschien ook", gokt woordvoerster Thea de Feijter. „Bovendien houdt onze be heerder goed toezicht in de buurt. Internationale studenten zijn vaak makkelijk te bewegen als hij ze aanspreekt op hun gedrag. Ze kun nen elk stukje sturing gebruiken." Behalve voor opruimwoede zor- Studenten ruimen hun rommel op en verhuizen bovendien niet zo vaak. Daardoor is het in de Vlissingse schildersbuurt veel rus tiger geworden, zegt l'Escaut. Ecoscope Renesse opent nectarkroeg renesse - Ecoscope in Renesse opent een nectarkroeg. Geen hip- pe tent met zoete, tropische drank- Mes en dito sfeer, maar een plek Yvaar bezoekers van het milieu- en patuureducatiecentrum gevraagd 2rden mee te werken aan weten- gelijk onderzoek. Doel is dat „noteren wat er rond- kroeg' opent 12 mei. Bewoonster betrapt en Avondje zware kost in overmeestert inbreker poppodium Brogum renesse - Een 30-jarige inwoner van de Belgische plaats Geel is gis terochtend aangehouden. Hij werd tussen 05.00 en 06.00 uur in een pand aan de Vroonweg op heter daad betrapt door de bewoonster toen hij aan het inbreken was. De 37-jarige vrouw wist de man te overmeesteren en hem aan de poli tie over te dragen. zierikzee - Doom, een variant van death metal, staat zaterdagavond op het programma in poppodium Brogum in Zierikzee. Tijdens de doom-night treden op: Heawy Lord uit Hellevoetsluis, In Age and Sadness uit Flakkee en als hoofdact Officium Triste. Het avondje zware metal in Brogum begint om 21.30 uur. De beste voorlichting over goed en gezond slapen vindt u bij uw Slaapvoorlichter! gen de studenten voor stabiliteit. „Ze verhuizen minder vaak. Vroe ger vertrokken mensen soms al na een paar maanden, omdat ze niet plezierig woonden. Dat is veran derd. De studenten blijven meest al een half jaar, een jaar, of langer. Dat is goed voor de buurt." Tevreden klanten en dus een tevre den organisatie. l'Escaut grijpt de positieve ervaring met studenten aan en zorgt nog deze zomer voor extra studentenhuisvesting. De cor poratie verwelkomt in september dit jaar 68 nieuwe studenten, voor wie nu 34 woningen gereed wor den gemaakt die nu leeg staan of binnenkort vrijkomen. Die wor den gemeubileerd opgeleverd, tot een televisie en internet aan toe, In elke woningen komen twee stu denten die badkamer, keuken en woonkamer delen, maar elk een ei gen slaapkamer hebben. Het kost ze driehonderd euro per maand. slaapvoorlichters door Emile Calon domburg - De brandweer is mo menteel extra paraat in verband met het warme en droge weer. De afgelopen week moesten de ver schillende korpsen van de gemeen te Veere al vijfmaal uitrukken voor duinbrandjes. Brandweercommandant Baijens- kent de oorzaak van die brandjes niet. Hij gaat er voorlopig vanuit dat het geen brandstichting be treft, maar dat bijvoorbeeld slordig weggegooide sigaretten die brand jes veroorzaakten. Baijens bena drukt dat het Walcherse duin- en bosgebied momenteel erg droog is. Om die reden raadt hij aan zeer voorzichtig te zijn met open vuur. De brandjes konden zich niet uit breiden omdat de brandweer tel kens vroeg werd gewaarschuwd en omdat het maar matig waaide. Ook krijgt de brandweer regelma tig assistentie van mensen die in de buurt zijn. Zo gingen vorige- week enkele mensen bij Koudeker- ke een beginnend duinbrandje te lijf met brandblussers. Die hulp is volgens Baijens zeer welkom, maar hij adviseert wel om voor zichtig te zijn. Brandblussers zijn volgens hem meestal niet de idea le middelen om een duinbrand te bestrijden. De Veerse brandweer wagens zijn allemaal voorzien van zogenaamde vuurzwepen om dat werk te doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61