Ziekte Holleeder vertraagt rechtszaak Artsen hebben nog geld tegoed KRAS. NL TOSCANE, UMBRIE ROME Authentiek PORTUGAL Antiek GRIEKENLAND Highlights van MAROKKO waarom zou je verder zoeken pzc Woensdag 11 april 2007 J^5 8-daagse vlieg-/excursiereis Italië Hoofdverdachte wordt morgen geopereerd in Leids ziekenhuis. door Peter Elberse AMSTERDAM - Het duurt naar ver wachting nog maanden voordat Willem Holleeder fit genoeg is om in de gerechtsbunker te verschij nen. Ernstige hartproblemen heb ben een ziekenhuisopname nood zakelijk gemaakt. Chirurgen in het inmiddels zwaarbewaakte Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) zullen de 48-jarige Hol leeder morgen opereren. Hol leeder kampt ook met nieruitval. De gezondheid van Holleeder ging vorige week achteruit. Tijdens de zitting donderdag leek hij amper in staat te blijven zitten. Zijn advo caat J. Kuijpers eiste toen dat een arts naar zijn cliënt zou kijken. Na die controle verscheen Holleeder weer in de rechtszaal. Tijdens de paasdagen verslechterde zijn toe stand dusdanig dat hij maandag werd opgenomen in het LUMC op de afdeling intensieve zorg. Met deze ontwikkelingen kent het 'proces van de eeuw', zoals de zaak-Holleeder al is gekenschetst, een uiterst bizar verloop. Vlak vóór aanvang van het proces op 2 april pleegden onbekenden een zware aanslag op de bunker in Am sterdam-Osdorp. Zij schoten een tweetal raketten op het gebouw af Het proces werd daarop voor één dag verplaatst naar het reguliere gerechtsgebouw in Amsterdam- Zuid. Toen leek er nog weinig aan de hand met Holleeder. Hij was weliswaar vermagerd, maar oogde fit genoeg voor het proces. Hol leeder zelf zei dat de transporten van de Extra Beveiligde Inrichting in Vught, waar hij sinds juni vorig jaar verblijft, naar de bunker hem uitputten. De rechtbank schortte de strafzaak tegen Holleeder gisteren voor on bepaalde tijd op, met instemming van advocaat Kuijpers en officier van justitie K. Plooij. De vraag wat de rechtbank doet met de zaken te gen Holleeders medeverdachten ligt nog open. Het Leids Universitair Medisch Centrum wordt streng beveiligd sinds Wil lem Holleeder er is opgenomen. foto Phil Nijhuis/GPD De rechtbank heeft de strafzaak tegen Willem Holleeder gisteren voor onbepaalde tijd opgeschort wegens de slechte gezondheid van de verdachte. Zorgverzekeraars hebben tientallen miljoenen niet betaald. DEN haag - Stichting de Vrije Huis arts verwijt de zorgverzekeraars dat zij in 2006 ongeveer 60 tot 90 miljoen euro niet aan de Neder landse huisartsen hebben uitbe taald. Het betreft de inschrijftarie- ven. Hieruit worden voornamelijk de vaste praktijkkosten betaald. Huisartsen hebben daar recht op, sinds per 1 januari 2006 elke Ne derlander verplicht tegen ziekte kosten verzekerd is. Van ruim één miljoen Nederlan ders is echter niet te achterhalen bij welke verzekeraar zij zijn verze kerd. Een kwart van hen is ver moedelijk onverzekerd. Daardoor wordt het huisartsen onmogelijk gemaakt hun praktijkkosten te dek ken door het inschrijftarief van die mensen bij hun verzekeraar te de clareren. De verzekeraars hebben die miljoenen euro's via de pre- Tweetalig onderwijs op basisscholen Limburg MAASTRICHT - Basisscholen in de Zuid-Limburgse grensregio's wor den tweetalig. Volgend jaar begin nen acht basisscholen met dit ex periment. De komende twee jaar kunnen andere basisscholen zich bij dit project aansluiten. In de re gio Maastricht wordt Frans de tweede taal, in de regio Heerlen Duits. De scholieren volgen een deel van het onderwijs in scholen aan de andere kant van de grens. Zes jaar celstraf voor doodslag met riek DEN BOSCH - Het hof in Den Bosch heeft een 25-jarige Roosendaler veroordeeld tot zes jaar cel, omdat hij in de nieuwjaarsnacht van 2006 zijn 47-jarige buurman met een riek heeft doodgestoken. De rechtbank in Breda legde hem eer der tien jaar cel op voor moord. Het hof achtte moord niet bewe zen, maar veroordeelde de man voor doodslag. Veiligheidscampagne slaat plank volledig mis AMSTERDAM - De overheidscampag ne 'Wat voor eikel/kuddedier ben jij?' heeft gisteren van het jonge renmagazine Spunk de Blauwe Plank gekregen. De 'prijs' is voor die campagne die jongeren op een verkeerde manier aanspreekt. „De winnaar doet alles fout: overmatig gebruik van jongerentaal en het idee dat jongeren alles aannemen als het maar door een rapper of een BN'er gezegd wordt." Tilburg vraagt om foto's tegen graffiti TILBURG - De gemeente Tilburg en politie vragen gedupeerden van graffiti om foto's ervan op te stu ren. Deze 'handtekeningen' wor den verzameld in één bestand om de graffiti te kunnen koppelen aan de verschillende spuiters. Als een maker wordt opgepakt en een ver band is gelegd met meer graffiti dan kunnen de schoonmaakkos ten op de dader worden verhaald. Met o.a. Rome, Orvieto, Perugia en Assisi Vertrekdata: vrijwel iedere dinsdag van 24/4 t/m 23/10 Supercompleet naar het hart van Italië! Want bij KRAS boekt u vanaf 599 een 8-daagse reis naar dit prachtige deel van Bella Italia. Bovendien is bij deze prijs ook 6 x ontbijt en diner inbegrepen. Het golvende groene heuvellandschap van Toscane en het bergachtige karakter van Umbrie vor men het decor voor indrukwekkende steden, die gelden als 'de schatkamers van kunst en cul tuur'. Vanuit onze gezellige vakantieplaats Bolsena, gelegen aan het gelijknamige meer, bezoeken we onder meer Perugia, de stad van de heilige Franciscus: Assisi, Tarquinia, de pausenstad Orvieto en niet te vergeten de Italiaanse hoofdstad Rome. Kortom; een pracht van een reis! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en 6 x diner. Reisnummer EZ 24.017, zie www.kras.nl/24017 8-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Lissabon, Sintra, Coimbra, Porto, Nazaré en Óbidos Vertrekdata: vrijdag van 15/6 t/m 5/10 Met KRAS vanaf slechts 659 naar het land van traditie, rijke cultuur en historie, prachtige natuur en een zeer aangenaam klimaat... Portugal! De rijke geschiedenis van dit land komt uitgebreid aan bod in onder meer de universiteitsstad Coimbra en de ommuurde middel eeuwse plaats Óbidos.We bezichtigen de religieuze kunstuitingen in Alcobaga en gaan genie ten van een heerlijke portwijn in de gelijknamige stad. Uiteraard ontbreekt ook de Portugese hoofdstad Lissabon, met de ruïnes van het Sao Jorge kasteel, de Toren van Belém en de oude volkswijk Alfama, niet op ons programma. Een zeer veelzijdige reis die u niet mag missen! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.027, zie www.kras.nl/24027 8-daagse vlieg-/rondreis mies echter wel geïncasseerd. De stichting vraagt minister Klink van Volksgezondheid bij de zorgverze keraars in te grijpen. Stichting de Vrije Huisarts is vijf jaar geleden opgericht door huis artsen die vonden dat de Landelij ke Huisartsen Vereniging (LHV) hun belangen onvoldoende behar tigde. Om het probleem van de niet te innen tarieven op te lossen bepleit de organisatie dat elke ver zekerde bij zijn verzekeraar op geeft wie zijn huisarts is. Privékliniek voor rijke alcoholverslaafden OIRSCHOT - In Oirschot opent vol gend jaar een privéklmiek de deu ren waar alcoholverslaafden kun nen afkicken. Het wordt het eerste 'resort' in Nederland voor mensen met alcoholproblemen. Tegen een kostprijs van 450 tot 500 euro per dag worden patiënten gedurende zeven weken behandeld. Verzeke raars zullen een deel van de kos ten vergoeden. De kliniek ver wacht zo'n 250 cliënten per jaar. Thieme blijft aan ondanks kritiek 't Hart DEN HAAG - Marianne Thieme blijft Tweede Kamerlid voor de Partij van de Dieren, ook al heeft de schrijver Maarten 't Hart, één van de lijstduwers van de partij, haar opgeroepen haar functie neer te leggen. Een interview met Thie me viel slecht bij 't Hart. Volgens hem bestempelde Thieme, een ze- vendedagsadventiste, daarin het eten van vlees als zonde. Met o.a. Athene, Olympia, Delphi en Kalambaka Vertrekdata: vrijdag van 25/5 t/m 12/10 Wat dacht u van een boeiende kennismaking met cultuur- en historierijk Griekenland? KRAS neemt u mee naar de talloze cultuurschatten van het Griekse vasteland en de Peloponnesos! We laten u Athene zien, waar de wereldberoemde Akropolis onze welverdiende aandacht krijgt. Via het Kanaal van Korinthe bereiken we Epidaurus met het indrukwekkende theater, waarna we verder reizen naar de spookstad Mystras, Olympia met het oude Olympische sta dion en het orakelheiligdom van Delphi.Tot slot bewonderen we de hoog op de Metéora-rot- sen gelegen kloosters van Kalambaka. Laat u betoveren door Goddelijk Griekenland! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en 5 x diner. Reisnummer EZ 24.070, zie www.kras.nl/24070 15-daagse vlieg-/rondreis Met o.a. Casablanca, Meknès, Fès, Marrakech en Zagora Vertrekdata: vrijwel iedere dinsdag van 15/5 t/m 30/10 Ontdek het echte Marokko! Dat staat centraal tijdens deze rondreis die u al boekt vanaf slechts 819. De bekende koningssteden Fès, Marrakech, Meknès en Rabat laten u de rijkdommen in alle glorie zien; van schilderachtige straatjes en middeleeuwse overdekte soeks tot imposante Moorse paleizen en prachtige toegangspoorten. Tijdens onze tocht door het Midden- Atlasgebergte en de Sahara maakt u uitgebreid kennis met de prachtige cederwouden en de mooiste oases van Marokko. Geniet van het alledaagse leven.de hectiek in de steden.de rust op het platteland en de schoonheid van de natuur. Marokko zal u absoluut verrassen! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen, 14 x ontbijt en 11 x diner. Reisnummer EZ 74.727, zie www.kras.nl/74727 boek online of bel 0900 - 9697 s| sS iffiri

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5