Plan reformatorisch vakantiepark 'Ik krijg regelmatig een brief of een telefoontje, maar stalkers heb ik niet' Bergse kritiek op uitbreiding woonboulevard s PZC Woensdag 11 april 2007 25 Casa Familia wil park met koophuisjes opzetten bij Yerseke. door Luc Oggel yerseke - In Zeeland komt waar schijnlijk een vakantiepark voor mensen van reformatorische hui ze. Casa Familia BV uit Katwijk aan Zee wil in de omgeving van Yerseke een park met recreatieve koopwoningen opzetten dat uit sluitend voor die doelgroep is be doeld. De drie initiatiefnemers van het vorig jaar opgerichte Casa Familia zien brood in vakantieparken voor gereformeerden. Vanuit de doel groep vingen ze signalen op dat er behoefte is aan zo'n voorziening. „Reformatorische mensen willen zich kunnen ontspannen in hun eigen sfeer", zegt directeur H. van Bentem. „Die bieden wij." Er is al een Casa Familia-park open in het Gelderse Voorthuizen. Uit een enquête die het bedrijf heeft gehouden, is gebleken dat po tentiële kopers het liefst parken ge realiseerd zouden zien in Gelder land, Overijssel en Zeeland. „Yerse ke heeft een aantal flinke pre's", verklaart Van Bentem de keus voor die plaats. „Het is een typisch Zeeuws dorpje, waarvan het karak ter aanslaat bij onze achterban. Daarnaast is het goed bereikbaar en zijn er tal van mogelijkheden voor watersport." Op dit moment wordt gekeken naar drie gebieden ten noordwes ten van Yerseke; de hoek Breedsen- weg-Postweg-Yerseke Moer. Van Bentem: „Meer kan ik daar niet over zeggen, want we zijn nog met de eigenaren in gesprek." Volgens de directeur is er behoor lijk wat belangstelling voor het pro ject. „Zo'n 150 mensen hebben via onze website aangegeven op de hoogte gehouden te willen wor den van de ontwikkelingen voor Yerseke." Daar zijn ook Zeeuwen bij, die het plan interessant vinden vanuit beleggingsoptiek. Casa Familia werkt in Zeeland sa men met projectontwikkelaar Ar- cus. Op het park komen 180 bunga lows te staan, variërend van ruime vierpersoonswoningen tot 14-per- soonshuizen. Daarnaast komen er centrumvoorzieningen zoals een winkeltje, een speelt7uin en een zwembad. Een bij de doelgroep belangrijk punt, de zondagsrust, is op het toe komstige park gewaarborgd. Kerk diensten zullen er echter niet wor den gehouden, zegt Van Bentem. „De omgeving heeft op dat vlak al veel te bieden. Maar een samen- zangactiviteit behoort bijvoor beeld wel tot de mogelijkhe den." Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Rei- merswaal wil meewerken aan de plannen van Casa Familia. „Het is een mooi initiatief dat bovendien een kans is voor Yerseke", zegt wet houder J. Sinke. De huisjes staan er voorlopig nog niet, want het plan moet ook nog langs de pro vincie en de raad. Organist Henk van Putten bespeelt het historische Batz-Witte orgel in de Hervormde Kerk van Kapelle. foto Willem Mieras Ondernemers vrezen concurrentie van gigant in Poortvliet. door Rob Paardekam POORTVLIET - De uitbreiding van de meubelboulevard in Poortvliet stuit op verzet van ondernemers op de woonboulevard in Bergen op Zoom. De gemeente Tholen is niet onder de indruk. De Poortvlietse meubelgigant ver dubbelt de komende jaren in op pervlak. Die uitbreiding geschied voor het grootste deel op het aan gekochte terrein van buurman Bu- delpack. Het aantal vierkante me ter stijgt van 22.000 naar 50.000 en ook komen er flink wat meer parkeerplaatsen. Ondernemers van de Goese meu belboulevard maakten hun zorgen al eerder kenbaar en nu doen hun collega's uit Bergen op Zoom er een schepje bovenop. Themacen trum Bergen op Zoom, het bedrijf achter de meubelboulevard, heeft bij de gemeente bezwaar aangete kend. Ze vreest voor meer concur rentie en stelt verder dat de wegen rond Poortvliet de verkeersdruk in de toekomst niet meer aankun nen. Het Thoolse college denkt dat het allemaal wel losloopt en vraag de raad om gewoon akkoord te gaan met het bestemmingsplan dat de uitbreiding van de meubel boulevard mogelijk maakt. MARKT GOES Aardappelen: frites geschikt uit de schuur: €26,50- 29,00; export uit de schuur: €21,50- 24,00. Uien: zaaiuien droog uit de schuur tot 30% grof: €22,50 - 25,50; - tot 60% grof: €25,50 - 32,00. Granen, zaden en peulvruchten: tar we maal; €140,00 per ton; tarwe voer: €140,00 per ton; brouwgerst: €188 per ton; blauw maanzaad: €1700 per ton; kar- wij: €575 per ton; bruine bonen nieuwe oogst, goede kwaliteit: €600 - 650 per ton; capucijners: €180 per ton. iHooi en stro: veldbeemd droog uit de ■zhuur: €45,00 per ton, Engbls raai grote Hkken gesneden droog uit de schuur: B ,00 - 40,00 per ton; Engels raai kleine 7 droog uit de schuur: €55,00 - wi]Kton. gerstestro grote pakken G schuur: €40,00 - 45,00 per IMLoor de -s kleine pakken droog uit I^Hfening in 1.) - 62,50 per ton; tarwe- I^Hfcwverkeei blank€72,50 - 85,00 leidete pakken blank: daa^rwestro bruin: HHfiKiJjS^^telijke p. Organist Henk van Putten viert dit jaar gouden jubileum. door Gertjan Vis kapelle - Henk van Putten heeft een hekel aan vakgenoten die 'po pulair spelen'. Klassieke werken van een modern sausje voorzien om het publiek te bekoren is nor done. „Ik blijf het liefst dicht bij de originele compositie." Van popmuziek moet hij niks heb ben. Nee, geef hem Bach maar. Om naar te luisteren en om te spe len. Hij is organist in hart en nie ren. Liefde voor het orgelspel is er thuis met de paplepel ingegoten. „Toen ik negen was, kreeg ik al or gelles van mijn vader." Van Putten is dit jaar vijftig jaar or ganist. Hij viert dat met een reeks concerten. Als elfjarig mannetje werd hij benoemd tot vaste orga nist in zijn geboorte- en woon plaats Nieuw-Beijerland. Keken de mensen niet raar op? „Nee, ze ken den me, ik had er al wat gespeeld." Al vroeg wist Van Putten dat hij zijn leven zou wijden aan het or gelspel. „Ik heb nooit overwogen iets anders te doen." Een getalen teerd student. Afgestudeerd als uit voerend musicus en daarna naar Wenen voor een vervolgopleiding aan de Universitat fur Musik und Darstellende Kunst. Waarom daar? „Vanwege organist Anton Heiller. Als hij ergens anders les had gege ven, was ik ook naar hem gegaan." Na kerkorganist te zijn geweest in Nieuw-Beijerland, Spijkenisse en De Lier is hij sinds 1988 organist in de Nederlands Hervormde kerk in Kapelle. Van Putten houdt van het daar aanwezige Batz-Witte or gel uit 1866. „Het geeft een warme, volle klank en het kerkgebouw heeft een mooie akoestiek." Het beste orgel bestaat niet. „Elk orgel heeft zijn eigen kwaliteit." Het Batz-Witte orgel is volgens hem het geschikst om werken op te spelen uit de romantiek. Hij noemt Duitse componisten als Fe lix Mendelssohn en Max Reger. Een andere passie is de beiaard. Wekelijks, op donderdag en vrij dag, speelt hij in Middelburg en Vlissingen. Omdat hij dan in Zee land is, reist hij daarna vaak nog door naar Kapelle om te studeren op het orgel. Soms maakt hij werk weken van tachtig uur. Studeren, reizen en musiceren. Hij stopte onlangs als stadsbeiaar- dier van Spijkenisse. Zijn baan aan muziekschool Hoeksche Waard gaf hij twee jaar geleden op. „Mijn loopbaan aan het afbouwen? Een beetje, maar hier blijft het bij." Hij blijft spelen zolang het gaat. Or gelspelen is niet aan leeftijd gebon den. Bij de jeugd ziet hij de interes se voor het orgelspel afnemen. „Or ganisten komen nog voort uit de gereformeerde hoek, maar die mo gen niet spelen in een hervormde kerk." De verminderde interesse ligt volgens hem aan de ontkerke lijking. In Kapelle valt dat overi gens mee. „Elke zondag zitten hier drie- tot vierhonderd mensen." Van Putten treedt regelmatig op in binnen- en buitenland. Ook heeft hij enkele cd's op zijn naam staan. In kleine oplages. „Ik ben nou een maal geen lantje Smit." Hij is be scheiden, maar aandacht is hem niet onbekend. In 1997 werd hij be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Zijn werk wordt gewaardeerd en liefhebbers laten dat weten. „Met een brief of tele foontje. Maar stalkers heb ik niet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57