PZC Extra geld voor jeugdpanels O SCHOUWEN-DUIVELAND 21 27 Duizend euro voor eco-kweek Spijtoptant Strandpark De Zeeuwse Kust krijgt vorm Parkeren op rotonde verboden iüftr Activiteiten tijdens het Museumweekeinde Op de set bij nieuwe film Kapitein Rob Woensdag 11 april 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Jongeren mogen advies geven over inrichting van speelterreinen. door Ton van den Nouweland zierikzee - Tot en met 2009 wordt op Schouwen-Duiveland jaarlijks een jeugdpanel op poten gezet dat de gemeente van advies gaat die nen. Burgemeester en wethouders heb ben daarvoor gisteren 4000 euro per jaar beschikbaar gesteld. In 2008 wordt een groep jongeren - het panel - gevraagd advies te ge ven over de inrichting van speelter reinen in de Zierikzeese nieuw bouwwijk Poortambacht 11. Voor dit jaar en voor 2009 zijn er nog geen opdrachten voor panels. Het gemeentebestuur verwacht van het Welzijnshuis dat er voor 1 juli een opdracht ligt, die komend schooljaar door een jeugdpanel kan worden aangepakt. Een jeugdpanel is een groep jonge ren die in hun vrije tijd of in schoolverband een onderwerp on derzoekt en bespreekt. Vervolgens vertalen ze hun mening in een ad vies. De opdrachtgever - meestal een gemeente of een provincie - heeft van tevoren aangegeven iets met het advies te doen. Zo zijn het jongerenprogramma op Radio Schouwen-Duiveland en de jonge- renraad er gekomen op advies van een jeugdpanel. In Meliskerke zijn ouderen en jongeren met elkaar in gesprek geraakt op advies van een panel, nadat de oudere inwoners hadden geklaagd over overlast door hangjongeren. In Zuid-Holland ten slotte, heb- Het gemeentebestuur van Schou wen-Duiveland trekt jaarlijks 4000 euro uit voor jeugdpanels. Door deze panels worden jonge ren betrokken bij het beleid. ben jongeren in opdracht van de provincie een campagne bedacht die hun leeftijdgenoten ertoe moet bewegen hun fietsverlich ting in orde te maken. Wethouder G. Houtekamer is te vreden over de Schouwse projec ten. Het radioprogramma wordt wekelijks gemaakt en de jongeren- raad is actief. De raad komt volgen de maand met een beleidsplan. „Wij willen veel verantwoordelijk heid bij jongeren neerleggen. We hebben daar alle vertrouwen in," aldus de wethouder. Volgend jaar mag een jeugdpanel zich dus op kosten van de gemeente storten op de inrichting van enkele speel terreinen in de nog te bouwen wijk Poortambacht 11. Houteka mer denkt daarbij aan jongeren uit Poortambacht 10 en eventueel toe komstige jeugdige bewoners van Poortambacht 11. Het jeugdpanel wordt begeleid door het Welzijnshuis. Volgens J. Portier van het Welzijnshuis kan ook worden gedacht aan leerlin gen van een basisschool bij de wijk. „Er mogen ook jonge kinde ren in het panel. Je zou ze bijvoor beeld kunnen vragen een ontwerp- je te maken voor de nieuwe speel plaatsen." zierikzee - Duizend euro reser veert de gemeente Schouwen-Dui veland bij voor het project van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF), waarbij op ecologisch verantwoor de wijze schelpdieren worden ge kweekt. Concreet gaat het om de binnendijkse kweek van kokkels in Kerkwerve en de ontwikkeling van een mosselzaadvanginstallatie in Bruinisse. „Ecologische ontwik keling van aquacultuur is belang rijk voor onze gemeente en dit ZMF-project sluit aan op onze be leidsplannen," licht wethouder G. Houtekamer toe. Rijkswaterstaat, het Nationaal Park Oosterschelde en de ZMF financieren het project. De Zeeuwse gemeenten zouden elk 800 euro moeten bijdragen. Noord-Beveland, Reimerswaal, Tholen en Kapelle hebben dit be drag toegezegd. Goes heeft laten weten niet mee te doen. Schouwen-Duiveland betaalt ook 800 euro, maar houdt nog 200 eu ro achter de hand voor het geval de kosten hoger worden. ZEEUWSE Tip? redactie@pzcnl Het Zeeuws-Vlaamse paar was vijfentwintig jaar in de echt ver bonden, en dat moest uiteraard worden gevierd met een feestje. Er werd gegeten, gedronken, ge zongen metfamilie, buren, vrien den en bekenden. Kortom, de stemming zat er snel goed in. Op het eind van de avond zat de bruidegom nog even na te kaar ten met z'n beste vriend, een te vreden vrijgezel. Die informeerde met oprechte belangstelling wat nu de formule was om het zo lang met een partner vol te hou den, die toch niet bepaald be hoort tot het type 'poesje dat men zonder handschoenen aan pakt'. „Tja", verzuchtte hetfeestvarken, „vijfentwintig jaar geleden vond ik haar zo'n moordwijf, dat ik haar wel had kunnen opvreten. Nu heb ik eigenlijk alleen maar spijt dat ik dat toen niet heb ge daan." renesse - Zee en strand is het thema en - bijna letterlijk - onder handbereik voor de toekomsti ge gasten van De Zeeuwse Kust. Het strandpark aan de rand van Renesse krijgt langzaam maar ze ker vorm. De Zeeuwse Kust wordt ruim van op zet. Het is de bedoeling dat op 165 kavels - in grootte variërend van 165 tot 450 vierkante me ter - chalets verrijzen. Verder wordt ruimte vrijge houden voor 168 toeristische standplaatsen. Het strandpark wordt aangelegd op een ruim beme ten perceel langs de rampweg bij Renesse. Het terrein werd al enige jaren geleden aangewezen als compensatielocatie voor campings die vanwe ge natuurherwinning moesten verdwijnen. foto Dirk-Jan Cjeltema. zierikzee - Op het middenterrein van de rotonde bij Zierikzee mag niet geparkeerd worden om recla me te maken. Dat zegt Rijkswater staat. Afgelopen maandag stond er een vrachtwagentje van een meu belwinkel uit Zierikzee om klan ten te lokken naar de winkel. „Hij heeft daar illegaal gestaan. Nor maal gesproken zouden we hand havend optreden maar we hebben het niet gezien", zegt een woord voerder van Rijkswaterstaat. Winkelier K. Walhout reageert la- koniek op de overtreding. „Ik zag daar een keer een onderhoudswa- gen staan en dacht dat is een goed idee. En het heeft goed gewerkt. Ik heb er veel veel positieve reacties op gehad." mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson i van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u i via onze website www.pzc.nl/spaaractie. yifhalen bij onze klantenbalie, t spaart u sneller! het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53