PZC Plan reformatorisch vakantiepark 21 27 Wij geven u de helft cadeau! Middelburg eist vertrek krakers Beleid voor jop's in Reimerswaal Spijtoptant Feestweek voor jarige Kloetingseschooi Activiteiten tijdens het Museumweekeinde ^0*P Op de set bij nieuwe film Kapitein Rob Woensdag 11 april 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Casa Familia wil park met koophuisjes opzetten bij Yerseke. door Luc Oggel yerseke - In Zeeland komt waar schijnlijk een vakantiepark voor mensen van reformatorische hui ze. Casa Familia BV uit Katwijk aan Zee wil in de omgeving van Yerseke een park met recreatieve koopwoningen opzetten dat uit sluitend voor die doelgroep is be doeld. De drie initiatiefnemers van het vorig jaar opgerichte Casa Familia zien brood in vakantieparken voor gereformeerden. Vanuit de doel groep vingen ze signalen op dat er behoefte is aan zo'n voorziening. „Reformatorische mensen willen zich kunnen ontspannen in hun eigen sfeer", zegt directeur H. van Bentem. „Die bieden wij." Er is al een Casa Familia-park open in het Gelderse Voorthuizen. Uit een enquête die het bedrijf heeft gehouden, blijkt dat poten tiële kopers het liefst parken zou den zien in Gelderland, Overijssel en Zeeland. „Yerseke heeft een aan tal flinke pre's", verklaart Van Ben- tem de keus voor die plaats. „Het is een typisch Zeeuws dorpje, waarvan het karakter aanslaat bij onze achterban. Daarnaast is het goed bereikbaar en zijn er tal van mogelijkheden voor water sport." Óp dit moment wordt gekeken naar drie gebieden ten noordwes ten van Yerseke; de hoek Breedsen- weg-Postweg-Yerseke Moer. Van Bentem: „Meer kan ik daar niet over zeggen, want we zijn nog met de eigenaren in gesprek." Volgens de directeur is er behoor lijk wat belangstelling voor het pro ject. „Zo'n 150 mensen hebben via onze website aangegeven op de hoogte gehouden te willen wor den van de ontwikkelingen voor Yerseke." Daar zijn ook Zeeuwen bij, die het plan interessant vinden vanuit beleggingsoptiek. Casa Familia werkt in Zeeland sa men met projectontwikkelaar Ar- cus. Op het park komen 180 bunga lows te staan, variërend van ruime vierpersoonswoningen tot 14-per- soonshuizen. Daarnaast komen er centrumvoorzieningen zoals een winkeltje, een speeltuin en een zwembad. Een bij de doelgroep belangrijk punt, de zondagsrust, is op het toe komstige park gewaarborgd. Kerk diensten zullen er echter niet wor den gehouden, zegt Van Bentem. „De omgeving heeft op dat vlak al veel te bieden. Maar een samen- zangactiviteit behoort bijvoor beeld wel tot de mogelijkhe den." Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Rei- merswaal wil meewerken aan de plannen van Casa Familia. „Het is een mooi initiatief dat bovendien een kans is voor Yerseke", zegt wet houder J. Sinke. De huisjes staan er voorlopig nog niet, want het plan moet ook nog langs de pro vincie en de raad. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. a^unt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. ~rdc?n abonnement spaart u sneller! Dei, 0231231. f t het alfabet van Zeeland MIDDELBURG - De rechter moet be palen of de krakers in de Middel burgse Koningstraat moeten ver trekken. De gemeente eist dat. De krakers trokken begin maart in één van de woningen die leeg staan sinds de theaterbouwput voor de deur instortte. De oor spronkelijke bewoners zijn ver huisd, de gemeente heeft alle wo ningen - op één na - gekocht. De gemeente had de krakers laten we ten dat ze de woning voor 6 april moesten verlaten. De krakers zit ten er echter nog steeds. „De dag vaarding gaat vandaag of morgen de deur uit", zegt J.W. de Wolf van de gemeente Middelburg. Het is onduidelijk op welke termijn de rechter uitspraak doet. kruiningen - De gemeente Rei merswaal wil aanvragen voor jon geren-ontmoetingsplekken (jop) voortaan niet meer per geval be handelen, maar vanuit vastgesteld beleid. Omdat de gemeente de laatste tijd veel verzoeken binnenkrijgt voor een jop, maar die nergens aan kan toetsen, is behoefte ontstaan aan regelgeving op dat vlak. Aan de hand van zeven uitgangspunten wil Reimerswaal de jeugd een be ter beeld van de mogelijkheden bieden en op die manier teleurstel lingen voorkomen. Zo is één van de uitgangspunten dat er per kern maximaal twee jop's geplaatst worden. Ook wor den de voorzieningen tot een mini mum beperkt om vandalisme te gen te gaan. Verder wordt de loca tie van de jop door de gemeente bepaald en zo mogelijk opgeno men in het bestemmingsplan. De raad moet nog instemmen met het nieuwe beleid en de uitgangs punten. .mm- Tip? redactie@pzc.nl Het Zeeuws-Vlaamse paar was vijfentwintig jaar in de echt ver bonden, en dat moest uiteraard worden gevierd met een feestje. Er werd gegeten, gedronken, ge zongen met familie, buren, vrien den en bekenden. Kortom, de stemming zat er snel goed in. Op het eind van de avond zat de bruidegom nog even na te kaar ten met z'n beste vriend, een te vreden vrijgezel. Die informeerde met oprechte belangstelling wat nu de formule was om het zo lang met een partner vol te hou den, die toch niet bepaald be hoort tot het type 'poesje dat men zonder handschoenen aan pakt'. „Tja", verzuchtte hetfeestvarken, „vijfentwintig jaar geleden vond ik haar zo'n moordwijf, dat ik haar wel had kunnen opvreten. Nu heb ik eigenlijk alleen maar spijt dat ik dat toen niet heb ge daan." KLOETINCE - De Kloetingseschooi bestaat vijftig jaar en dat wordt gevierd. Gisterochtend werd de feestweek, die in het teken staat van andere cul turen, geopend. Leerkrachten die verkleed gin gen als piloten, pursers en ander luchtvaart-gere lateerde beroepsgroepen, ontvingen de ongeveer tweehonderd leerlingen van de school. De scho lieren werden gefouilleerd en kregen een stem pel in een schoolpaspoort. Daarna 'reisden' ze naar hun klas. Vandaag is er een Europees ontbijt en daarna een sponsorloop ten bate van kinde ren met aids in Oeganda. De week wordt afgeslo ten met een fancy fair en volgende week woens dag geven de scholieren een dansvoorstelling in De Mythe in Goes. Oud-leerlingen van de school kunnen zaterdag 13 oktober terecht op de reü nie van de Kloetingseschooi. Aanmelden kan via javdalen@zeelandnet.nl. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51