Zeeland Kweekvijver voor politici in Sluis Studenten brengen rust in de buurt Getrouwd om een huis te krijgen Familie Mortier al 35 jaar in de weer voor de EHBO Inwoner van Hoek ruziet met Terneuzen over herstel bestrating Zpzc Woensdag 11 april 2007 25 Jo en Marieke Mortier kregen gisteravond van burgemeester Mulder een koninklijke onderscheiding voor hun werk bij de EHBO. foto Wim Kooyman Gemeente stelt adviesraad voor jong-volwassenen in. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis wil met het instellen van een adviesraad jong-volwassenen een kweekvij ver scheppen voor potentiële raadsleden. Dit is een vrij nieuw fe nomeen in bestuurlijk Nederland. De gemeente wil met deze raad ook het politiek bewustzijn onder jongeren stimuleren. De adviesraad moet jong-volwasse- nen (leeftijdscategorie van twintig tot dertig jaar) enthousiast maken voor de politiek in het algemeen en het werk in de gemeenteraad in het bijzonder. Het is voor politieke partijen im mers steeds moeilijker om aan jon ge politici te komen. Dat komt ook doordat jongeren, die buiten West-Zeeuws-Vlaanderen gaan stu deren, vaak niet snel terugkeren Lezing 'testamenten en erven' in bibliotheken SAS VAN GENT - Op uitnodiging van Welzijn voor Ouderen Assenede/Terneuzen geeft notaris G. Hendrikse uit Axel twee lezingen over alles wat te maken heeft met erfrecht en testamenten. De locaties zijn de bibliotheken in Sas van Gent en Terneuzen. De aanwezigen kunnen over deze on derwerpen ook vragen stellen. De lezing in Sas van Gent is mor gen en die in Terneuzen op don derdag 19 april. Aanvang telkens om 10.00 uur. Belangstellenden moeten zich vooraf aanmelden bij de bibliotheek tijdens de ope ningsuren. Burgerlijk huwelijk echtpaar Epskamp in 1947 was geen feest. door Joeri Wisse TERNEUZEN - Ze hadden hun zon dagse kleren aangetrokken, maar een feest, dat was de bruiloft van Jaap Epskamp (nu 85) en Nel Com mandeur (84) zestig jaar geleden niet. Na de sobere huwelijksvol trekking in het gemeentehuis van Beverwijk ging ieder weer zijns weegs. Het stel trouwde geleden om woonruimte te bemachtigen. Want wie in aanmerking wilde ko men voor een woning, moest wel voor de wet getrouwd zijn. Vlak na de oorlog waren woningen in bijna alle delen van het land een schaars goed. Maar in de streek waar het echtpaar Epskamp woon de, was het nog een tandje erger. Jaap: „Om het schootsveld aan de kust en rond het kanaal te verrui men, braken de Duitsers tijdens de oorlog veel huizen af" Een trieste gebeurtenis in diezelf de oorlog zorgde ervoor dat de twee elkaar leerde kennen. „Een week na Pasen werden alle jon- naar hun streek. In de grotere ste den is het aanbod van banen, met name ook voor hoger opgeleiden, groter. Door het enthousiast maken van jongeren in de politiek via de ad viesraad wordt volgens het dage lijks gemeentebestuur als het ware een kweekvijver gecreëerd voor po tentiële raadsleden. De adviesraad jong-volwassenen is geen jeugd raad die zich uitsluitend uitspreekt over onderwerpen die direct met de jeugd te maken hebben. De ad viesraad kan wel gevraagd en onge vraagd adviseren op alle beleidster reinen. Voor de samenstelling van de ad viesraad doet het college een aan tal voorstellen. Iedere politieke par tij in de gemeente Sluis, dat zijn er De adviesraad jong-volwassenen is een vrij nieuw fenomeen in be stuurlijk Nederland. Het gemeen tebestuur van Sluis wil jongeren enthousiast maken voor politiek. Hulstenaar wint tattooconventie hulst - Paul Boom van tattoostu- dio New Tattoo Hulst aan de Bier kaaistraat in Hulst heeft de eerste prijs gewonnen op de Tattoo Piercing Convention 2007 in Ant werpen. Dit evenement is in Bel gië het grootste in zijn soort. Boom liet in het Bosuilstadion meer dan dertig tatoeëerders uit binnen- en buitenland achter zich. Zijn winnende creatie is een dra kenkop met vleugels. Die bestrijkt ruim een derde van de rug van de getatoeëerde persoon. Boom heeft ongeveer tien uur aan de tatoeage gewerkt. Het gaat om een uitvoe ring in zwart-wit. gens opgepakt.", zegt Jaap. Het was een vergeldingsactie van de Duitsers. Eén van de jongens ver telde in het kamp dat hij vijf zus sen had, Nel was er daar één van. Na het paardenrennen in Bever wijk sloeg de vonk over. In november '47 wisten ze woon ruimte te bemachtigen en konden ze trouwen voor de kerk. Deze keer mét een feestje. tien, wordt gevraagd één lid voor te dragen in de leeftijdscategorie 20-30 uur die affiniteit heeft met de regio en met de beleidslijnen van het gemeentebestuur. Met de ondergrens van deze leef tijd wordt flexibel omgegaan. On derzoek naar de ondergrens bij jongerenafdelingen van landelijke partijen leert dat deze gemiddeld rond de 16 jaar ligt. Verder worden via een wervende oproep vier personen voor deze raad opgeroepen die geen directe verbinding hebben met een politie ke partij. Dat kunnen ook jonge ren zijn die buiten de provincie studeren maar in het weekeinde nog thuis komen. De adviesraad bestaat uit mini maal acht en maximaal veertien personen. Burgemeester Jaap Sala treedt op als voorzitter. De advies raad vergadert vijf keer per jaar. Het uitgebrachte advies wordt be trokken bij behandeling in de ge meenteraad. Zuid-Chemie krijgt een officiële waarschuwing SAS VAN CENT - Zuid-Chemie in Sas van Gent heeft een waarschu wing gekregen wegens het niet na leven van milieuvergunningen. De overtredingen werden in decem ber door ambtenaren van de pro vincie geconstateerd. Bij Zuid-Che mie is niet goed geïnventariseerd welke welke apparatuur in het on- derhoudssysteem beschreven moe ten worden. Van een aantal los- slangen was de herkeuringster mijn verlopen. Ook was geen pro cedure aanwezig voor het lossen van tankauto's met fosforzuur. Zuid-Chemie krijgt tot juni de tijd om de zaakjes op orde te brengen. Het echtpaar verhuisde in '58 naar Terneuzen, waar Jaap Epskamp een goede baan bij de PTT kreeg. Hij reisde bijna een jaar op en neer voordat hij een huis aan de Kastanjelaan wist te bemachtigen. De eerste jaren was het wennen in Terneuzen, maar zelfs toen Jaap Epskamp gepensioneerd was, wilden de echtelieden niet meer weg. Koninklijke waardering voor vrijwilligerswerk van echtpaar. door Raymond de Frel SINT-JANSTEEN - Je bent in de eer ste plaats vrijwilliger omdat je het leuk vindt. Omdat je het nuttig vindt en het een mooie invulling van vrije tijd is. Waardering? Nee, daar doe je het niet echt voor, al is een schouderklopje natuurlijk nooit weg. Maar... als jouw werk de koningin wel behaagt, ja, dan voel je je natuurlijk trots. Het echtpaar Jo en Marieke Mor- tier-Kints ging gisteravond niets vermoedend naar de jaarvergade ring van de EHBO-afdeling in Meldingen van overlast in Vlissingse wijk met de helft afgenomen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Studenten lijken een positief effect te hebben op de Vlis singse schildersbuurt waar ze sinds een een halfjaar zijn gehuis vest. Het aantal meldingen van overlast is met de helft afgeno men. Meestal mopperden buurtbewo ners over rondslingerend vuil in tuinen en straten. Maar sinds l'Es- caut in september vorig jaar zes tien woningen op orde maakte voor de komst van32 internationa- Man weigert nota te betalen tot gemeente afspraak nakomt. door Eugène Verstraeten hoek - Inwoner E. van Geffen uit de Lovenpolderstraat in Hoek wacht al sinds 2005 op het herstel van de bestrating voor zijn perceel. Zolang dat niet gebeurd is, weigert hij een een gemeentelijke nota van ruim 2000 euro te betalen. In 2005 is riolering aangelegd in de straat. Daarbij is volgens Van Gef fen schade aangebracht aan de be strating. De ambtenaar die belast was met de werkzaamheden be loofde dat het allemaal hersteld Sint-Jansteen. Dat Hulster burge meester Jan Frans Mulder hun daar tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau (in de zesde graad) zou benoemen was een complete verrassing. Jo Mortier is sinds 1974 in de weer voor de EHBO. In 1980 werd hij voorzitter van de Lotus kring Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Zijn vrouw meldde zich in 1970 bij de EHBO. T\vee jaar later raakte zij betrokken bij Lotuskring. Voor al haar inspanningen in die club werd zij gisteren ook onderschei den met het bondskruis tweede klas. Brigitta d'Hooghe viel dezelfde blijk van waardering ten deel, om dat zij 35 jaar bestuurslid is van de EHBO. Ie studenten, lijkt de buurt te zijn verbeterd. Goed voorbeeld doet volgen, concludeert l'Escaut. „Als buurtbewoners zien dat de studen ten hun vuilniszakken in de onder grondse containers gooien in plaats van ze aan de straat te zet ten, doen ze dat zelf misschien ook", gokt woordvoerster T. de Fe- ijter. „Bovendien houdt onze be heerder goed toezicht in de buurt. Internationale studenten zijn vaak makkelijk te bewegen als hij ze aanspreekt op hun gedrag." Ook zorgen de studenten voor sta biliteit. „Ze verhuizen minder vaak. De studenten blijven meest al een half jaar, een jaar, of langer. Dat is goed voor de buurt." zou worden. „Tot op heden is er nog niets gebeurd", schrijft de be woner in een brief aan het dage lijks gemeentebestuur van Terneu zen. De gemeente stuurde hem wel een nota voor een eigen bijdrage van 2042 euro voor de riolering. Dat hij die moet betalen staat vol gens Van Geffen niet ter discussie. Hij wil echter dat eerst de bestra ting hersteld wordt. „Tot die tijd stel ik u aansprakelijk voor alle schade die voortkomt uit de on deugdelijke bestrating." Tot verbazing van de man is de be strating niet hersteld, maar stuur de de gemeente hij wel een deur waarder op zijn dak. Jaap Epskamp en Nel Epskamp-Commandeur vierden gisteren hun zestigja rig huwelijk. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49