&eeian<] PZC Verwarring over inzet traumaheli ZEEUWS-VLAANDEREN 21 27 Sloop start voor Schuttershof Spijtoptant Studenten brengen rust in buurt Activiteiten tijdens het Museumweekeinde Op de set bij nieuwe film Kapitein Rob Woensdag 11 april 2007 Tip? redtern@pzc.nl Helikopters Brugge en Rotterdam tegelijk ter plaatse bij één ongeval. door Frank van Cooten terneuzen - In Zeeuws-Vlaande- ren is verwarring ontstaan over de inzetbaarheid van de traumaheli kopters uit Brugge en Rotterdam. De verwarring ontstond medio maart, tijdens een ongeval in de ge meente Sluis, toen twee helikop ters tegelijkertijd arriveerden: die uit Brugge en die uit Rotterdam. De meidcentrale en de ambulance ter plaatse riepen twee verschillen de helikopters op. Volgens het da gelijks gemeentebestuur van Ter- neuzen is dat in strijd met gemaak te afspraken. Vanwege de kortere afstand en de tijdwinst wordt eerst Brugge opgeroepen. De Zeeuws-Vlaamse gemeenten en de provincie geven daar subsidie voor. De Brugse heli bestrijkt een gebied van vijftig kilometer rond om Brugge. Volgens het Terneuzense college is eind 2006 echter een afspraak ge maakt dat met ingang van 1 janua ri dit jaar als eerste de traumaheli uit Rotterdam wordt opgeroepen. Als die niet kan, dan wordt 'Brug ge' ingeschakeld. Deze afspraak is gisteren bevestigd door J. de Boo-van-Uijen, manager van de ge zamenlijke meidcentrales. „De am bulancediensten willen liever sa menwerken met Rotterdam om dat de werkwijzen beter op elkaar aansluiten. Dat was voor ons re den het protocol te veranderen." De Zeeuws-Vlaamse gemeenten waren volgens het Terneuzense Zeeuws-Vlaamse gemeenten hou- den vast aan eerste oproep van Brugse traumaheli's. De provin cie heeft een financiële regeling met het Belgische ziekenhuis. college echter niet op de hoogte van deze koerswijziging. Gedeputeerde M. Ie Roy van de provincie Zeeland wist gisteren niet beter dan dat de oude af spraak nog steeds van kracht is. „De tijdwinst vanuit Brugge is in het belang van de patiënt. Dat be seft Rotterdam ook. Wat ons be treft is er dus niets veranderd." Door de kritiek uit Zeeuws-Vlaan- deren is de koerswijziging inmid dels teruggedraaid, aldus De Boo-Van-Uijen. „Toen we de werk wijze veranderden, wisten we niet dat er een bijdrage-regeling is aan Brugge door de provincie en de Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Daar om is besloten de maatregel terug te draaien. De helikopter uit Brug ge wordt nu weer als eerste opge roepen. Als die beschikbaar is na tuurlijk." Het is het belangrijkste dat de pa tiënt zo snel mogelijk de hulp krijgt, die die nodig heeft, stelt De Boo-van-Uijen. De inzet wordt be paald vanuit de verpleegkundige deskundigheid en niet door de ge meenten. Dat staat voorop. Maar uiteraard vinden we de samenwer king met Brugge belangrijk. Zo wordt geïnvesteerd in nieuwe digi tale verbindingsapparatuur." terneuzen - Vanaf vandaag wor den in Terneuzen de voormalige panden van C1000, de oude glas- handel en Harry's motorshop ge sloopt om plaats te maken voor de nieuwbouw van het Schuttershof Ook wordt er begonnen met het verleggen van kabels en leidingen, vanaf mei is de riolering aan de beurt. Daarna moet de rijbaan weer worden hersteld. Het werk moet voor de zomervakantie af zijn. De Verlengde Van Steenbergen laan wordt vanaf de Kennedylaan voor alle verkeer afgesloten. Ver keer tussen de Axelsestraat en de Kennedylaan wordt met borden omgeleid. In de eerste fase kan in de Verlengde van Steenbergenlaan niet worden rondgereden, zoals nu. Dit omdat het kruispunt waar de twee wegen samenkomen wordt afgesloten. Om het verkeer er toch in te kunnen laten, komt het eenrichtingsverkeer tijdelijk te vervallen. De maximumsnelheid tijdens het werk is 30 kilometer. ZEEUWSEgJEQjnaMB Tip? redactie@pzc.nl Het Zeeuws-Vlaamse paar was vijfentwintig jaar in de echt ver bonden, en dat moest uiteraard worden gevierd met een feestje. Er werd gegeten, gedronken, ge zongen met familie, buren, vrien den en bekenden. Kortom, de stemming zat er snel goed in. Op het eind van de avond zat de bruidegom nog even na te kaar ten met z'n beste vriend, een te vreden vrijgezel. Die informeerde met oprechte belangstelling wat nude formule was om het zo lang met een partner vol te hou den, die toch niet bepaald be hoort tot het type 'poesje dat men zonder handschoenen aan pakt'. „Tja", verzuchtte het feestvarken, „vijfentwintig jaar geleden vond ik haarzo'n moordwijf dat ik haar wel had kunnen opvreten. Nu heb ik eigenlijk alleen maar spijt dat ik dat toen niet heb ge daan." TERNEUZEN - Ter ere van het vijftienjarig bestaan houdt de Zonneschooi in Terneuzen een project dat in het teken van de wereldvrede staat. Niet alleen is er met gedichten en schilderijen veel aandacht besteed aan dit onderwerp, ook brandt er sinds gisteren een wereldvredesvlam. Alper en Marisha uit groep 7 en 8 ontvingen de vlam gisterochtend uit handen van Els van Ven- rooy van de Stichting Wereldvredesvlam in Cad- zand. De vlam blijft er tot en met vrijdag. Net zoals in Memphis, Sydney en Den Haag staat in Cadzand een vredesvlam. Die staat symbool voor vrede, eenheid en waarheid. De vlam gaat in een mijnwerkerslamp uit Wales van school tot school in Zeeuws-Vlaanderen. foto Wim Kooyman vlissingen - Studenten lijken een positief effect te hebben op de Vlis- singse schildersbuurt, waar ze sinds een een halfjaar zijn gehuis vest. Het aantal meldingen van overlast is met de helft afgeno men. Meestal mopperden buurtbewo ners over rondslingerend vuil in tuinen en straten. Maar sinds l'Es- caut in september vorig jaar zes tien woningen op orde maakte voor de komst van 32 internationa le studenten, lijkt de buurt te zijn verbeterd. Goed voorbeeld doet volgen, concludeert l'Escaut. Behal ve voor opruimwoede zorgen de studenten voor stabiliteit. „Ze ver huizen minder vaak. Dat is goed voor de buurt", aldus T. de Feijter. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bei 0800-0231231. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45