Sport PSV moet zuinig op de centen zijn Bekendmaking Vertrouwen opdoen is inzet van PSV Carrièrewending AZ neemt het vliegtuig naar Hristo Stoichkov uitduel met Werder Bremen 3 I Woensdag 11 april 2007 PZC Voorzitter Schuitema erkent dat zijn club problemen heeft. door Frank van den Heuvel en Frans van den Nieuwenhof LIVERPOOL - Hij zal 'prima tevre den' zijn met een behoorlijke wed strijd vanavond. Als het resultaat tegen Liverpool acceptabel is en PSV weer een beetje vertrouwen tankt voor de slotfase van de com petitie, dan moet de landstitel haal baar zijn. Was getekend PSV-voor- zitter Frits Schuitema. Bent u geschrokken van de suppor tersacties de laatste dagen? „We wisten dat er wat dingen ston den te gebeuren, maar niet dat het in die mate zou zijn. Zaterdaga vond bij NEC heb ik letterlijk Phil lip Cocu onder de douche uitge trokken om de supporters te woord te staan bij de spelersbus. Hij had er natuurlijk ook de ziekte in. Maar zijn boodschap was posi tief Wij hebben jullie nodig, zei hij." Schrok u zaterdag tegen NEC van de kwetsbaarheid van het team? „Nou, vooral van de grote mate van onrust. Het team is minder volwassen dan in de eerste helft van het seizoen. Wat Cocu op zijn 36e allemaal kan opbrengen, ook in wedstrijden tegen Excelsior en NEC, is fantastisch. Zulke spelers hebben wij te weinig. PSV heeft er varen krachten nodig, die de ploeg in zwaar weer op topniveau er doorheen kunnen trekken. Zie die spelers maar eens te vinden. Da's een hele klus." Ook een gebrek aan spitsen breekt jullie nu op. „Ronald Koeman heeft dat pro bleem tijdig gesignaleerd en het is ook niet dat we geen middelen be schikbaar hadden om iets te doen. Tijdens de winterstop hebben we van alles geprobeerd, het is ons ge woon niet gelukt. We wilden niet zomaar wat halen." Verwijt u manager Stan Valckx iets? „Misschien, achteraf, hadden we een andere transfer eerder moeten doordrukken en het risico moeten lopen dat we dan twéé nieuwe spe lers zouden hebben. Ik had zélf en kele dagen eerder moeten zeggen: geen gelul, we wachten niet langer op Newcastle United en Luque." Moet trainer Koeman nu vrezen voor zijn positie? „Is niet aan de orde. Hij heeft een goede, volwassen controle over de ploeg. Zowel intern als naar buiten toe. Wij gaan geen gekke dingen doen, maar de dingen eenvoudig houden." Is de directie te zuinig met geld? Frits Schuitema: „PSV heeft ervaren krachten nodig, die de ploeg in zwaar weer erdoorheen kunnen trekken. Zie die spelers maar eens te vinden." foto Evert-Jan Daniels/ANP „Zou je bijna gaan zeggen. Lees het jaarverslag en je weet hoe PSV ervoor staat. Het negatieve vermo gen is groot en dat maakt het moei lijk om bij de banken faciliteiten geregeld te krijgen. Er is geen ande re keus dan prudent te zijn met de centen." Een voetbalclub kent toch altijd crea tieve oplossingen om aan geld te ko men, door spelersfondsen of wat dan ook? „Alles wat je leent, moet je terug betalen. De hoofdreden van het probleem van nu is dat het elas tiek vroeger te vaak te ver werd uit getrokken. Onze hoogste prioriteit vóór dit seizoen was behoud van de kwaliteit van de selectie. Daar in Hoewel PSV in zwaar weer zit, ge- looft voorzitter Frits Schuitema nog steeds in het landskampioen schap voor de Eindhovense voet balclub. om hebben we de contracten van Gomes en Farfan verlengd. Verder hebben we Kromkamp, Salcido, Méndez en Kluivert gehaald, plus nog enkele huurlingen. Niemand kan hard maken dat wij overdre ven op de centen hebben gelet." Wat is in dat opzicht het perspectief voor de komende jaren? „Als Alex vertrekt, moeten we voor hem een ervaren vervanger vinden. Het zou fantastisch zijn als Cocu nog een jaar blijft, in wel ke constructie dan ook. We heb ben met Jonathan en Fagner twee talenten aangetrokken, Alcides is erbij gekomen, we moeten een be slissing nemen over Sun en ieder een kent onze belangstelling voor Danko Lazovic van Vitesse. Verder zijn we afhankelijk van wat er met onze spitsen gebeurt." Wat kan PSV? „Ik noem geen bedragen, ook in tern niet. Vraag één is: op welke posities hebben wij versterking no dig? Twee: aan welke spelers denkt het technisch apparaat? Drie: wat zijn de kosten? En vier: is dat haal baar? We moeten eerst in brede zin de noodzaak van een investe ring inzien en niet het opportunis me van de voorbije jaren herha len. Want je mag je best afvragen of die aankopen op de laatste da gen van de transferperiode rende ment hebben gehad." 1 r. t1TT" t*7£>in irr 7n mnpf io 71'in \4nr ttrnrzir run nrrroccixri»-oil- V10I Wet verontreiniging oppervlaktewateren Ontwerpbesluit inzake een aanvraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren van UMC International Plc te Rotterdam De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Op 30 november 2006 is van UMC International Plc te Rotterdam een aan vraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) ontvangen en op 9 januari 2007 een aanvulling daarop. De aanvraag betreft het wijzigen van de bij beschikking d.d. 29 april 1999, met nr. WM 2493 verleende vergunning voor het lozen van afvalwater en het in het oppervlaktewater brengen van afval stoffen, verontreinigende of schadelijke stoffen, afkomstig van het onder water polijsten van scheepsschroeven en het uitvoeren van reparaties onder water aan zeeschepen. De wijziging heeft betrekking op de lozingseis. Het voornemen bestaat om, onder het stellen van voorschriften, hiervoor vergunning te verlenen. Terinzagelegging De aanvragen, alsmede het ontwerp en andere van belang zijnde stukken liggen vanaf 12 april 2007 tot en met de termijn waarbinnen tegen het besluit op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1. Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaele- singel 18 te Middelburg, op vooraf gaande afspraak (tel. 0118 - 62 23 87), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; 2. Gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand van Ministerie van Verkeer en Waterstaat maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur; 3. Gemeente Terneuzen, Stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 te Terneuzen, de vestiging op Markt 1 te Axel en de vestiging op Vlaanderenplein 1 te Sas van Gent, op maandag van 13.00 uur tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 uur tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 uur tot 20.00 uur; 4. in de centrale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen gelegen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen tijdens kantooruren. Na voorafgaande afspraak (tel. 0118 - 48 73 39/ 48 73 00 of whe@vlissingen.nl) kunnen de stukken ook op donder dagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur ingezien worden. Zienswijzen Eenieder kan tot en met 23 mei 2007, zowel schriftelijk als mondeling, ziens wijzen inbrengen bij de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Degene die schriftelijke zienswijzen inbrengt, kan gelijktijdig en bij aparte brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 11 april 2007. De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdingenieur-directeur, drs. J.H.G. Jacobs Rijkswaterstaat Van trainer Koeman heeft zijn ploeg niet eens te winnen. door onze sportredactie LIVERPOOL - De kans dat PSV van daag de halve finale van de Cham pions League haalt, is na de 3-0- overwinning van Liverpool in de eerste wedstrijd van de kwartfina le vrijwel nihil. Toch staat er voor de Brabantse ploeg wel degelijk wat op het spel in de Engelse stad. PSV heeft - in de jacht op de lands titel - hoognodig een portie ver trouwen nodig en hoopt dat op Anfield te vinden. Trainer Ronald Koeman: „Met de uitslag in het eerste duel kun je weinig, zo reëel moet je zijn. Maar er gaan ook 1400 supporters mee, dus ik denk dat we verplicht zijn om een beter gezicht te laten zien dan zaterdag tegen NEC. We moeten in ieder geval aantonen dat we ons niet willen laten af slachten." Voor Koeman is een zege niet eens heilig. „Ik richt me meer op de uitvoering dan op het resultaat. Als dat goed is maakt het niet uit of het een gelijkspel, een kleine ne derlaag of zelfs een overwinning UJ PSV heeft weinig kans de kwartfi- nale van de Champions League te overleven. Daarom hoopt de ploeg tegen Liverpool weer eens een goede wedstrijd te spelen. wordt. Vooral qua agressiviteit heb ben we het de laatste wedstrijden op een verschrikkelijke manier la ten liggen." De oefenmeester wilde nog niets over de opstelling zeggen, maar gaf wel aan dat hij met het sterkst mogelijk team zal starten. „Ook dat is belangrijk richting zaterdag. Maar we nemen geen onnodige ri sico's." Koeman heeft Jan Kromkamp, Ibrahim Afellay en Edison Men- dez al thuis gelaten omdat ze van wege lichte blessures - en gedeelte lijk uit voorzorg - niet kunnen spe len. Koeman hintte alvast in de rich ting van een mogelijk debuut van verdediger Dirk Marcelis. SOFIA - De Bulgaarse oud-topvoet- baller Hristo Stoichkov heeft giste ren een fraai staaltje van carrière planning ten beste gegeven. De voormalige aanvaller van on der meer Barcelona nam eerst ont slag als bondscoach van Bulgarije, ingedeeld bij Nederland in de kwa- lificatiegroep voor het Europees kampioenschap. Volgens de officiële lezing hield hij de eer aan zichzelf wegens de aan houdende matige resultaten van de Bulgaarse ploeg en het negatie ve sentiment rond het nationale team. Luttele uren na de bekendmaking van zijn vertrek tekende Stoichkov doodleuk een contract bij de Spaanse degradatiekandidaat Celta de Vigo. Trainer Van Gaal wil twee uur winnen door de bus thuis te laten. door Ruud Ramler ALKMAAR - AZ vertrekt vanmiddag per vliegtuig naar Duitsland. Daar wacht morgenavond de return wedstrijd in de kwartfinale voor de Uefa Cup tegen Werder Bre men. Het eerste duel eindigde vori ge week in Alkmaar zonder doel punten. Bremen arriveerde toen met de eigen touringcar bij het DSB Stadion. Trainer Louis van Gaal heeft becijferd dat vervoer door de lucht zo'n twee uur reis tijd scheelt. De trainer van AZ neemt een selec tie van achttien spelers mee naar het Weser Stadion. Gretar Steins- son ontbreekt wegens een schor sing. Hoewel AZ protest heeft aan getekend tegen de gele kaart die de IJslander in de eerste kwartfinale kreeg, wordt er geen rekening mee gehouden dat de Uefa het beroep honoreert. Stijn Schaars is teruggekeerd bij de groep. De international, die sinds eind januari als invaller tegen ADO Den Haag niet meer in actie kwam, is hersteld van een enkel operatie. Afgelopen maandag maakte hij zijn rentree al bij Jong AZ. Schaars zegt als het moet een hele wedstrijd te kunnen spelen. Toch zal Van Gaal er waarschijnlijk voor kiezen om hem op de bank te la ten beginnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38