>rt Chelsea weer stap dichter bij het grote doel PZCI35 Monsterscore Manchester United 37 36 Nederlandse marathontop wordt breder Woensdag 11 april 2007 Londense ploeg beslist kwartfinale in slotminuten. door Wilber Hack den haag - Jose Mourinho had dit seizoen met Chelsea een belangrij ke missie. Met zijn miljoenenploeg moest hij na de Engelse titel en de FA Cup ook de Champions Lea gue winnen. Door een 1-2-zege op Valencia kwam het grote doel weer een stapje dichterbij. Mourinho, die onder grote druk staat, had in de aanloop naar het duel felle kritiek op Quique Sanchez Flores. Die had in het laat ste competitieduel (1-0-nederlaag tegen Bilbao) zijn halve elftal ge spaard. „Wij spelen zuinig en be slissen veel wedstrijden in de slot fase", zei de Portugese coach. Dat gebeurde in stadion Mestalla ook. 1\vee minuten voor tijd straf te Essien een fout van doelman Ca- nizares af. Hij maakte daarmee een einde aan de mythe dat Engel se ploegen in het stadion van Va lencia niet kunnen winnen. De Spaanse ploeg had voor het laatst in 1967 van een Engelse club verlo ren en was daarna elf duels onge slagen gebleven. Het leek wel of Valencia zich aan die wetenschap vasthield. De Spaanse ploeg nam nauwelijks ini tiatief Pas na een half uur kwam 02 Chelsea wint met 2-1 van Valen cia en gaat door naar de halve fi nale van de Champions League. De beslissing valt laat door een doelpunt van Essien. er plots een tempoversnelling. Die leek ook meteen beslissend. Mo- rientes, terug in de ploeg na een schouderblessure, mikte eerst nog op de paal. Joaquin, de andere aan koop, legde twee minuten later de bal vanaf de rechterflank precies in de linkervoet van de spits. Die gleed het leer langs doelman Cech. Chelsea was tot op dat moment nog niet gevaarlijk geweest. De Londense ploeg speelde zwak en leed veel balverlies. Mourinho besloot in de rust in te grijpen. Hij haalde Diarra naar de kant. Essien werd rechtsback. Joe Cole kwam de linkerflank verster ken. Vanaf dat moment was Valen cia de greep op de wedstrijd totaal kwijt. Voor de gelijkmaker had Chelsea nog een spelhervatting no dig. Die werd door Ballack doorge- kopt. Drogba rommelde bij de tweede paal. De bal rolde voor de voeten van Sjevtsjenko, die zijn derde treffer in de Champions Lea gue liet aantekenen. Vanaf dat moment was een ver lenging voor Valencia nog het maximaal haalbare. De Spaanse ploeg kwam nauwelijks onder de verdrukking uit. Zeven minuten voor tijd was Ballack met een kop bal al dicht bij de 1-2. Canizares kon nog redding brengen. Essien besliste de wedstrijd twee minu ten voor tijd, naar Londens ge bruik. Valencia (Spa)-Chelsea (Eng) 1-2 (1-0). 32. Morientes 1-0, 52. Sjevtsjenko 1-1, 89. Essien 1 -2. Scheidsrechter: Vassaras (Gri). Gele kaart: Del Horno, Albelda, Aya- la, Moretti (Valencia), Essien, Ballack (Chelsea). Aantal toeschouwers: 53.000. rj v wil weei WdL vertrouwen opdoen op Anfield Road Tip? sport@pzc.nl Engelse ploeg maakt 2-1-nederlaag ruimschoots goed: 7-1. door onze sportredactie DEN HAAG - Manager Alex Fer guson had vooraf al gezegd dat Manchester United het goed zou doen tegen AS Roma. De 2-1-ne- derlaag in de competitie tegen Portsmouth, afgelopen weekeinde, gaf hem daar alle reden toe. „Wij herstellen ons altijd na een tegen slag. Dat is typisch Manchester." Maar dat het zo goed zou gaan had Ferguson toch ook niet kun nen bevroeden. Manchester Uni ted poetste binnen de kortst moge lijke tijd de 2-1-nederlaag uit Ro me weg. AS Roma werd als een klein kind over de knie gelegd: 7-1. Na twintig minuten stond het al 3-0. Wat Manchester United voor rust in eigen huis presteerde, was voor af voor onmogelijk gehouden. De verwachting was dat de Engelsen het knap lastig zouden krijgen te gen AS Roma, dat dit seizoen on der leiding van coach Luciano Spal- letti zeer verzorgd, opvallend aan vallend voetbal speelt. Niet eerder slaagde Manchester United de hal ve finales te bereiken nadat het de eerste wedstrijd van een tweeluik had verloren. Voor rust ging het echter al falie kant mis voor de Italianen. De om schakeling na balverlies was drama tisch. Keer op keer bleef Roma het antwoord op de counters van Uni ted - dat ook nog meedoet om de prijzen in de competitie en de FA Cup - schuldig. De middenvelders liepen achter hun man aan, de de- AS Roma wordt door Manches- ter United als een klein kind over de knie gelegd. De Engelse ploeg gaat door naar de halve finales van de Champions League. fensie was onmachtig Rooney, Ro- naldo en de rest te stuiten. Doel man Doni had keer op keer het na kijken, ex-Ajacied Cristian Chivu oogde als een beginneling. Na twintig minuten stond het via treffers van Carrick, Smith en Rooney al 3-0, Cristiano Ronaldo tilde de ruststand naar 4-0 en maakte vlak na de pauze de 5-0. Carrick tekende na een uur voor de zesde treffer van Manchester United. De Rossi deed, uit een voorzet van de verder onzichtbare Totti, nog wat terug: 6-1. Invaller Evra verraste tien minuten voor tijd de Romeinse doelman met een afstandsschot. Manchester United (Eng)-AS Roma (Ita) 7-1 (4-0). 11Carrick 1 -0,17. Smith 2-0, 19. Rooney 3-0, 44. Ronaldo 4-0, 49. Ronaldo 5-0, 60. Carrick 6-0, 69. De Ros si 6-1, 81. Evra 7-1. Scheidsrechter: Mi chel (Slw). Gele kaart: Smith, Ferdinand (Manchester United), Cassetti, Mexes (AS Roma). Aantal toeschouwers: 74.476. Hertha BSC ontslaat trainer Falko Cötz BERLIJN - Hertha BSC heeft giste ren coach Falko Götz ontslagen. Hij wordt door de Berlijnse Bun- desligaclub verantwoordelijk ge houden voor de matige resultaten. Hertha BSC stond in oktober nog fier aan kop, maar is inmiddels ge zakt naar plek negen. Götz was sinds de zomer van 2004 bij Hertha BSC in dienst en had nog een contract tot medio 2008. Duel met NAC komt voor Stam nog te vroeg AMSTERDAM - De hamstringblessu- re van Ajax-verdediger Jaap Stam is ernstiger dan Henk ten Cate aan vankelijk vermoedde. De trainer dacht na het duel met Heracles (1 april) dat de kwetsuur meeviel, maar de wedstrijd van vrijdag te gen NAC komt te vroeg. Of de aan voerder fit is voor het duel met Sparta (22 april) is nog de vraag. Renpaarden Hong Kong besmet met virus HONG KONG - Een virus heeft 132 renpaarden in Hongkong geïnfec teerd. De uitbraak is saillant, aange zien volgend jaar in dat land de olympische hippische wedstrijden worden afgewerkt. Het evenement werd juist van Peking naar Hong kong verplaatst vanwege de vrees voor uitbraak van ziektes in de Chinese hoofdstad. De paarden hebben last van lichte verhoging. Beltran wint etappe, Cobo blijft leider KARRANTZA - Manuel Beltran heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Baskenland ge wonnen. De Spanjaard liet de ove rige wielrenners in de slotklim kansloos. Juan-losé Cobo eindigde op een achterstand van 26 secon den als zevende. De Spaanse win naar van de eerste etappe blijft ei genaar van de leiderstrui. Chelsea-spits Andrei Sjevtsjenko (links) viert zijn gelijkmakende treffer met Joe Cole. foto Nick Potts/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37