Diva zij aan zij met ranrare ai grotendeels AF 's-H Krachten van de oerelementen divers verbeeld uitverkocht ïiM mm PZC Woensdag 11 april 2007 29 t->v a_ C C Concert at Sea Margriet Eshuijs staat zaterdag op de planken met Advendo-EMM. door Frank Balkenende KORTGENE - De knietjes knikken nog net niet, maar spannend wordt het zaterdag wel. Dan staan de blazers van Advendo-EMM zij aan zij met een diva van de Neder landse popmuziek: Margriet Es huijs. „Ik kende haar niet", zegt het jon ge fanfarelid Robert Proos uit Wolphaartsdijk, „ze is tenslotte van een oudere generatie. Dan zoek je op internet en kom je tot de ontdekking dat het een geweldi ge, energieke zangeres is met een fantastisch geluid." Het concert, dat de plaatselijke on dernemersvereniging op touw zet onder de titel MuzieKortgene, wordt het jaarlijks hoogtepunt van de gejumeleerde fanfares van Kort- gene (EMM) en Wolphaartsdijk (Advendo). Vorig jaar was er al een muzikale vrijage met Cor Bak ker, waaruit een mooi optreden voortkwam. Nu liggen de kaarten anders. EMM heeft het kwakkelende Ad vendo (schaars ledenbestand, bon je met een dirigent, verduisterings zaak binnen de vereniging) in 2006 liefdevol opgenomen. Het pakt goed uit, zegt voorzitter Cor Verburg van EMM. „We vul len elkaar prima aan. Advendo bracht precies de blazers - bugels, trompetten - mee die EMM te kort kwam. Bovendien hebben we nu ook weer een drumband, want die was er niet meer op Kortgene." Nu mogen de fanfareleden vijf nummers lang Margriet Eshuijs be geleiden. Nationale popster in de jaren zeventig met haar band Luci- 'Ze is een geweldige, energieke zangeres met een fantastisch geluid' fer. House for Sale is haar bekend ste hit. Ze won enkele Edisons en een Gouden Harp. Dan nu naar Kortgene met de loka le 'toeter en blaas'. „laja", grijnst di rigent Mathieu van Duiven, „maar ze heeft zich gespecialiseerd in sa menwerking met orkesten, ook amateurgezelsdhappen. Daar heeft ze het druk mee. Voor ons is het natuurlijk fantastisch om met ie mand van dit kaliber te spelen." Het is 'u vraagt, wij draaien'. Es huijs stuurt vijf nummers op en die moet de fanfare instuderen. „Da's best lastig, zo zonder zang. Bovendien is meespelen met een cd toch al moeilijk." Zaterdagmid dag is de generale repetitie, de eni ge met de zangeres. „Daarom zal ze de fanfare moeten volgen." Es huijs speelt enkele nummers met twee vaste begeleiders. Ook de fan fare treedt 'solo' op. Het concert in de hervormde kerk begint om 20 uur. Kaarten zijn te koop bij Le Grand Bazar in Kortgene en kapsa lon Anlida in Wolphaartsdijk. renesse - De tweede editie van het festival Concert at Sea, zater dag 30 juni op de Brouwersdam, is al bijna uitverkocht. Van de 55.000 beschikbare kaarten, zijn er al zo'n 48.000 van de hand gegaan. „Dat is echt ver boven verwachting", zegt organisator Machiel Hofman. „We lopen 10.000 kaarten voor op vorig jaar rond deze tijd." Het voor ste vak is inmiddels uitverkocht. De grote belangstelling is ook af te lezen aan de vraag naar overnach tingen in de omgeving en de spe ciale bussen die het festival laat rij den. Een groot aantal campings biedt speciale arrangementen aan. Daar zijn nog een kleine 400 plaat sen beschikbaar. Ook is besloten het aantal busdiensten in Zeeland fors uit te breiden. Er komen nog eens 26 trajecten - samen onge veer honderd opstapplaatsen - bij, verspreid over heel Zeeland. De tails daarover staan binnenkort op de website www.concertatsea.nl Op 30 juni treden vijf aas op: Van- Velzen, Trijntje Oosterhuis, De Dijk, medeorganisator Blof en een nog onbekende vijfde. Daarover wordt nog gesproken. De organisa tie overweegt als er zekerheid over is, de naam niet bekend te maken. „Omdat het festival toch waar schijnlijk uitverkocht is, gaan er stemmen op die naam geheim te houden en als verrassing voor de dag zelf te bewaren." ART FAIR 15 APRIL T/M 22 APRIL 2OO7 BRABANTHALLEN 'S-HERTOGENBOSCH www.afsh.nl Krachtig werk bij lente expositie in Galerie Het Oude Raadhuis. door Ali Pankow burgh-haamstede - Fascinatie voor de oerelementen water, lucht, aarde en vuur lijkt de toeval lige verbinding tussen de drie gast- exposanten bij de lente expositie van galerie Het Oude Raadhuis in Burgh-Haamstede. Het werk van Dicky den Boogert (schilderijen en digitaal werk), Lei Hannen (keramische objecten) en Ton Sparla (schilderijen) verschilt sterk van elkaar, maar is wel uit eenzelfde gedrevenheid ontstaan. Mooi contrast met alle krachtige expressie van deze kunstenaars le veren de veel ingetogener brons sculpturen van Joop van Nugte- ren. Hij heeft de bedrijfsvoering van de ze galerie zojuist overgenomen van Willie Kort, die nog wel als gastvrouw betrokken blijft bij het Oude Raadhuis. Uit zijn sculptu ren spreekt vooral de intense lief de die tussen man en vrouw kan opbloeien en de koestering die mensen elkaar kunnen bieden. De kracht van de elementen komt specifiek tot uiting in de schilde rijen van Ton Sparla. Met acryl op doek verbeeldt hij imposante zee ën, tomeloze energie van de zon, planeten en zwarte gaten in het universum. 'Het keramiekproces is voor mij synoniem met het spel der elementen' Een verrassende variant daarop biedt zijn tweeluik Mysterious Cats met de contouren van twee katten in een wolkendecor. Sparla specia liseerde zich aanvankelijk als interi eurarchitect maar raakte door zijn reizen binnen Europa en on-. der invloed van schilders als Nico Molenkamp en Joop Birker steeds meer geïnspireerd om als beel dend kunstenaar in het platte vlak te gaan werken. Lei Hannen kiest voor drie-dimen sionaal. De opleiding natuur en chemie vormt de basis-voor zijn carrière. Rond zijn dertigste ont dekte hij keramiek als kunstvorm. In het Oude Raadhuis exposeert hij een collectie fraaie objecten waaronder een paard in volle vaart, de kracht van de mens met zijn serie Tors en het tweedelig werk OV55. „Het keramiekproces is voor mij synoniem met het spel der elementen. Ook de mogelijk heid dat proces van begin tot eind te beïnvloeden, spreekt me sterk aan", zegt hij er zelf over. Van Dicky den Boogert zijn zowel goed geslaagde eindproducten te zien als werk dat meer als belofte volle studie-objecten moet wor den beschouwd. Zelf spreekt ze over een lyrisch, expressieve stijl. Zij werkt met olie-, acryl- en aqua relverf, doek, papier, een digitale camera en photoshop. Het resul taat varieert van een uitvergroot spinnenweb in de boomtakken tot weerspiegelingen in het water of een verstild, ijzig landschap. Lente expositie, t/m 28 mei, wo. t/m zat. en laatste zon. van de maand, 13.00- 17.00 uur. Beeldend kunstenaar Joop van Nugteren te midden van de lente-expositie in galerie Het Oude Raadhuis. foto Marijke Folkertsma De gecombineerde fanfare Advendo-EMM oefent voor het concert met Margriet Eshuijs, dat zaterdag plaatsvindt in de hervormde kerk in Kortgene. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31