Drie seconden roem en een duw Aantal sportvissers in de Voordelta neemt af Openbare executoriale verkoop pzc Woensdag 11 april 2007 27 Een dag als figurant op de set van de nieuwe Kapitein Robfilm. door Ronald Huissen veere - „Ik heb jullie nu allemaal nodig", klinkt er uit de richting van de set. Er komt een medewer ker van de filmploeg aangelopen en even leeft het groepje figuran ten dat buiten de set haar beurt af wacht, op. Maar de hoop vervliegt al snel wanneer duidelijk wordt dat de medewerker het tegen de vier (bijna identieke) versies van Skip, de trouwe viervoeter van Ka pitein Rob, heeft. Nog eventjes ge duld dus. Het is op dat moment tien voor vijf's middags en er zitten al enke le uurtjes geduld op. De negen le den van de geheime dienst van Ge neraal (gespeeld door Jack Wou ters) wachten buiten op de steiger. Het oude mijnendepot bij Veere dient als decor voor de militaire ba sis van Generaal. De leden van de geheime dienst mogen van de lei ding niet ter plekke bij de opna mes aanwezig zijn. Carlos Fassaert uit Hulst heeft er geen problemen mee. Het is de derde dag die hij doorbrengt op de set. „Als je goed oplet zie je me straks tijdens de film steeds brui ner worden, haha. Nee, dat wach ten vind ik niet erg. Je moet er im mers ook wat voor over hebben om in een A-film te mogen ver Figuranten en filmploegmedewerkers op de set van 'Kapitein Rob en het geheim van Professor Lupardi'. De afgelo pen dagen vonden opnames plaats in het voormalige mijnendepot bij Veere. foto Lex de Meester schijnen." En dat heeft hij. Er is zelfs een vrije dag opgenomen van zijn werk op de Antwerpse haven om vandaag te kunnen figureren. Ook Stefan Uittenhoeve uit Kam perland, derdejaars student aan de HZ, laat zijn lessen vanmiddag voor wat ze zijn voor een paar se Lezing oud-premier Van Agt over Palestina middelburg - Oud-minister-presi- dent Dries van Agt verzorgt van daag in de burgerzaal van het stad huis te Middelburg een lezing over het conflict tussen Israël en Palesti na. Dat gebeurt op initiatief van de nieuwe studentenvereniging van de Roosevelt Academy. Aan vang 16.00 uur. De toegang is gra tis (de lezing is in het Engels). Kaarten tevoren reserveren via TurningTables@roac.nl. Vooraf gaand is de documentaire The Iron Wall te zien (14.30 uur). Recreatietellingen uit de lucht tonen meer mensen op platen aan. door Rinus Antonisse middelburg - Het aantal sportvis bootjes in de Voordelta - het ge bied voor de Zeeuwse en Zuid-Hollandse eilanden - daalt. Volgens de provincie heeft dat te maken met een flinke afname van het sportvissen. Tijdens de jaarlijkse recreatietellin gen vanuit de lucht werden gemid deld 31 boottrailers en 13 bootjes geteld. In 1991 waren dat nog 76 trailers. Het verschil tussen de trai lers en bootjes komt doordat boot jes verder de zee op gaan, waar door ze buiten het telbereik vallen. Het aantal recreatievaartuigen in de Voordelta blijft de laatste jaren rond de 200 schommelen. Dat duidt op een gelijkblijven van de activiteiten. De helft van de vaar tuigen behoorde tot de grote water sport (kajuitzeilboten en motor kruisers). Acht procent betrof zeil planken en zeven procent sportvis- boten. Er zijn veel kitesurfers ge teld, met name voor de Brouwers- dam. Het aantal mensen dat op de pla ten werd gezien, steeg fors. Er wer den op de plaat Bollen van de Nieuwe Zand twee grote groepen (63 en 43 mensen) waargenomen. De plaat is bij laagwater wadend te bereiken. Tijdens de acht teldagen met laag water zijn totaal 856 zeehonden ge teld. De meeste lagen op de plaats jes voor de Kop van Goeree en voor Voorne. Voor de Brouwers- dam lagen er gemiddeld 15. Op sommige platen was de kolonie zo groot, dat de beesten vanuit de lucht niet meer precies te tellen waren. Daar is geschat. conden roem. Hij komt net uit het mijnendepot, waar hij een opna me achter de rug heeft. „Ik moest een stukje lopen, een cd uit een mapje halen en vervolgens weer te ruglopen. En dat twaalf keer, om dat dat hondje telkens niet wilde meelopen met Generaal", grinnikt hij. Het is zijn eerste keer als figu rant. „Ik kreeg ook de keus om vandaag in een pindakaasreclame mee te doen, maar ik lust geen pin dakaas. Bovendien leek de film me ook veel interessanter." „Stiekem doen figuranten het ook wel een beetje in de hoop dat er meer, misschien zelfs een carrière, uit voortkomt", biecht Fassaert op. Dit is inmiddels zijn derde film. Hij heeft eerder al kleine bijrollen gespeeld. Eén als Ottomaanse monnik en één als verminkte bouwvakker. En daar zijn de erva ringen hetzelfde. Urenlang wach tend doorbrengen voor een scène van hooguit enkele minuten. „Maar dat moeten de acteurs, hoe wel in mindere mate, net zo goed hoor. Bovendien wordt er hier erg goed voor de figuranten gezorgd", zegt hij, doelend op de tafels dié zojuist nog vol stonden met scha len vlees, vis, en salades. „Het eten is hier toppie, 's ochtends broodjes en 's middags warme lunch." Aan het diner komen de bewakers niet meer toe, want ze worden naar binnengeroepen voor de laat ste scène die vandaag opgenomen zal worden. Hierin loopt Generaal driftig de controleruimte met com puters en machines door. De rol van de bewakers blijft beperkt tot een stukje lopen of wegdeinzen voor Generaal. Of achter een beeld scherm zitten. In een paar takes is het gebeurd en kan de gehele ploeg naar huis. Voor Stefan is de middag geslaagd. De ervaring en de spanning wo gen uiteindelijk toch op tegen het lange wachten. „Ik denk dat ik wel vaker wil figureren. Al ben ik maar drie seconden in beeld geweest, in die tijd heb ik toch mooi een duw van Jack Wouterse gehad." Philadelphia praat over AWBZ en zorgzwaarte vlissingen - Mensen met een han dicap die in instellingen wonen krijgen volgend jaar te maken met de zorgzwaartebekostiging. Phila- delphiaSupport, vereniging voor mensen met handicaps, geeft daar maandag 16 april 2007 in Vlissin- gen uitleg over en vertel over indi catie en persoonsgebonden bud get. De lezing is van 20.00 tot 22.00 uur in Ons Plekje, ingang achterzijde Falckstraat 4 in Vlissin- gen. Aanmelden via 078-6133673 of zuidwest@philadelphiasupport.nl. Oostinga Hage Ammerlaan Platier NOTARISSEN Op maandag 14 mei 2007 bij inzet en afslag om 14.00 uur, in De Gekroonde Suikerbiet, Nieuwe Haven 141 te Zierikzee (ex artikel 3:268 en 3:254 Burgerlijk Wetboek) t.o.v. één der notarissen van Oostinga Hage Ammerlaan Platier Notarissen te Goes, van: de showroom met magazijn, ondergrond, erf en verder toebehoren, plaatselijk bekend Haringvlietplein 13 te 4301 XG Zierikzee, gemeente Schouwen-Duiveland, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie M, nummer 793, groot 12 aren 30 centiaren Voor rekening van koper komen alle kosten, waaronder inzetpremie (1% van het hoogste bod bij inzet),publicatiekosten, zaalhuur, exploit-en royementskosten, eventuele advocaat- en procureurskosten en het notarieel honorarium (ook het verkopersgedeelte), alsmede de eventuele achterstallige waterschapslasten. De veilingvoorwaarden (AWE 2006 en bijzondere voorwaarden) liggen uiterlijk 4 mei 2007 ter inzage ten kantore van bovengenoemde notarissen. Tot en met 27 april 2007 kan onderhands schriftelijk een bod worden uitgebracht ten kantore van bovengenoemde notarissen. Info: www.veilingnotaris.nl Oostinga Hage Ammerlaan Platier Notarissen, Kloetingseweg 45, Postbus 202 te 4460 AE Goes, tel. 0113-232800, fax 0113-211801.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29