Plan reformatorisch vakantiepark Aan alle bewoners van Middelburg Kruitmolenlaan en omgeving Kopzorgen over paalhoofden Ecoscope opent nectarkroeg voor onderzoek klimaatverandering Ons onderhoud vraagt even uw aandacht: es WPZC Woensdag 11-april 2007 25 Concurrenten vrezen groei woonboulevard POORTVLIET - De uitbreiding van de meubelboulevard in Poortvliet stuit op verzet van ondernemers op de woonboulevard in Bergen op Zoom. Ondernemers van de Goese meu belboulevard maakten hun zorgen al eerder kenbaar. Themacentrum Bergen op Zoom, het bedrijf ach ter de meubelboulevard, heeft bij de gemeente bezwaar aangete kend. Het Thoolse college is niet onder de indruk. MARKT MARKT GOES Aardappelen: frites geschikt uit de schuur: €26,50- 29,00; export uit de schuur: €21,50- 24,00. Uien: zaaiuien droog uit de schuur tot 30% grof: €22,50 - 25,50; - tot 60% grof: €25,50 - 32,00. Granen, zaden en peulvruchten: tar we maal; €140,00 per ton; tarwe voer: €140,00 per ton; brouwgerst: €188 per ton; blauw maanzaad: €1700 per ton; kar- wij: €575 per ton; bruine bonen nieuwe oogst, goede kwaliteit: €600 - 650 per ton; capucijners: €180 per ton. Hooi en stro: veldbeemd droog uit de schuur: €45,00 per ton, Engels raai grote pakken gesneden droog uit de schuur: €35,00 - 40,00 per ton; Engels raai kleine pakken droog uit de schuur: €55,00 - 60,00 per ton; gerstestro grote pakken WESTKAPELLE - Ze zijn beschermd, maar ze zijn ook rot. De gekoppelde paalhoofden bij Westka- pelle en Vlissingen zijn aangewezen als Zeeuws cultureel erfgoed. Om ze te behouden, is drin gend groot onderhoud nodig. Maar juist omdat ze tot het erfgoed behoren, mag er niet zomaar aan gesleuteld worden, benadrukt het water schap Zeeuwse Eilanden. Dat was daarom ook niet blij met de aanwijzing tot cultureel erfgoed door de provincie, twee jaar geleden. Het water schap gaat nu uitzoeken wat de gevolgen precies zijn; wat mag aan de gekoppelde paalhoofden worden veranderd, zonder hun bijzondere status aan te tasten? „De palen? De dwarsverbindingen? Wat valt precies onder het erfgoed?", legt een woordvoerder van het waterschap uit. Bij Westka- pelle staan zestien gekoppelde paalhoofden, bij Vlissingen vijf. foto Ruben Oreel UlUUg UIL UC 3L.IIUUI. CTU,VU - f J,VV ^Cl ton; gerstestro kleine pakken droog uit de schuur: €55,00 - 62,50 per ton; tarwe- stro kleine pakken blank€72,50 - 85,00 per ton; tarwestro grote pakken blank: €60,00 - 70,00 per ton; tarwestro bruin: €47,50 - 62,50 per ton Casa Familia wil park met koophuisjes opzetten bij Yerseke. door Luc Oggel yerseke - In Zeeland komt waar schijnlijk een vakantiepark voor mensen van reformatorische hui ze. Casa Familia BV uit Katwijk aan Zee wil in de omgeving van Yerseke een park met recreatieve koopwoningen opzetten dat uit sluitend voor die doelgroep is be doeld. Er is al een Casa Familia-park open in het Gelderse Voorthuizen. Uit een enquête die het bedrijf heeft gehouden, blijkt dat poten tiële kopers het liefst parken zou den zien in Gelderland, Overijssel en Zeeland. „Yerseke heeft een aan tal flinke pre's", verklaart directeur H. van Bentem. „Het is een ty pisch Zeeuws dorp, waarvan het karakter aanslaat bij onze achter ban. Daarnaast is het goed bereik baar en zijn er veel mogelijkheden voor watersport." Op dit moment wordt gekeken naar drie gebieden ten noordwes ten van Yerseke; de hoek Breedsen- weg-Postweg-Yerseke Moer. Vol gens de directeur is er behoorlijk wat belangstelling voor het pro ject. „Zo'n honderdvijftig mensen hebben via onze website aangege ven op de hoogte gehouden te wil len worden van de ontwikkelin gen." Daar zijn ook Zeeuwen bij, die het plan interessant vinden vanuit beleggingsmotieven. Casa Familia werkt in Zeeland sa men met projectontwikkelaar Ar- cus. Op het park komen 180 bunga lows te staan, variërend van ruime vierpersoonswoningen tot 14-per- soonshuizen. Daarnaast komen er centrumvoorzieningen zoals een winkeltje, een speeltuin en een zwembad. De gemeente Reimerswaal wil meewerken aan de plannen van Casa Familia. „Het is een mooi ini tiatief dat bovendien een kans is voor Yerseke", zegt wethouder J. Sinke. De huisjes staan er voorlo pig nog niet, want het plan moet ook nog langs de provincie en de raad. Bezoekers werken mee aan studie Universiteit van Wageningen. renesse - Ecoscope in Renesse opent een nectarkroeg. Geen hip pe tent met zoete, tropische drank jes en dito sfeer, maar een plek waar bezoekers van het milieu- en natuureducatiecentrum gevraagd wordt mee te werken aan weten schappelijk onderzoek. De 'kroeg' staat aan de rand van een tuin vol met bloemen en plan ten waar bijen, vlinders en andere insecten dol op zijn. De taak van de bezoekers is te noteren wat daar allemaal rondvliegt en zoemt. De gegevens die verzameld wor den, gaan naar de Universiteit van Wageningen en worden gebruikt bij onderzoek naar klimaatveran dering. De nectarkroeg gaat 12 mei open. Vanaf eind volgende week kunnen de bezoekers alvast een beeld krij gen wat de opwarming van de aar de betekent voor plant en dier door een tijdelijke tentoonstelling te bezoeken. Daarnaast krijgt de kijker ook tips om klimaatverande ring te voorkomen. De reizende klimaattentoonstelling is van 20 april tot 15 mei te zien in Renesse. Het derde project in het kader van de klimaatverandering is de aanleg van een klimaatbosje. op woensdag 11 april 2007 Op bovenstaande dag gaat DELTA N.V. onderhoudswerkzaamheden verrichten in de omgeving van Middelburg, Kruitmolenlaan. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen in Middelburg, omgeving Dauwendaele. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Ook kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. DELTA levert in Zeeland Evides Water. Informatie Wij informeren u over het juiste tijdstip van de werkzaamheden via een huis-aan-huis-bericht. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 of op internet http://www.delta.nl/ e-mail: info@delta.nl DE1TA N.V. aanvaardt geen enkeie vorm van aansprakelijkheid voorde schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27