Zeeland "•aft** PZC Studenten brengen rust in buurt WALCHEREN 21 27 Kind geschept door auto Raad wil stem in kwestie Murre Spijtoptant Middelburg eist vertrek krakers Activiteiten tijdens het Museumweekeinde Op de set bij nieuwe film Kapitein Rob Woensdag 11 april 2007 Tip? redwaich@pzc.nl l'Escaut verdrievoudigt huisvesting voor Vlissingse studenten. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Studenten lijken een positief effect te hebben op de Vlis singse schildersbuurt waar ze sinds een een half jaar zijn gehuis vest. Het aantal meldingen van overlast is met de helft afgeno men. Kwamen er bij l'Escaut in 2005 nog vijftien telefoontjes binnen over de Hercules Segherslaan en de Vincent van Goghlaan in Vlis- singen, in 2006 waren dat er acht. In het laatste kwartaal van 2006 was dat zelfs gedaald tot nul en ook tot nu toe heeft de woningcor poratie nog geen klagers gehoord. Meestal mopperden buurtbewo ners over rondslingerend vuil in tuinen en straten. Maar sinds l'Es caut in september vorig jaar zes tien woningen op orde maakte voor de komst van 32 internationa le studenten, lijkt de buurt te zijn verbeterd. Goed voorbeeld doet volgen, concludeert l'Escaut. „Als buurtbewoners zien dat de studen ten hun vuilniszakken in de onder grondse containers gooien in plaats van ze aan de straat te zet ten, doen ze dat zelf misschien ook", gokt woordvoerster Thea de Feijter. „Bovendien houdt onze be heerder goed toezicht in de buurt. Internationale studenten zijn vaak makkelijk te bewegen als hij ze aanspreekt op hun gedrag. Ze kun nen elk stukje sturing gebruiken." Behalve voor opruimwoede zor gen de studenten voor stabiliteit. Studenten ruimen hun rommel op en verhuizen bovendien niet zo vaak. Daardoor is het in de Vlissingse schildersbuurt veel rus tiger geworden, zegt l'Escaut. „Ze verhuizen minder vaak. Vroe ger vertrokken mensen soms al na een paar maanden, omdat ze niet plezierig woonden. Dat is veran derd. De studenten blijven meest al een halfjaar, een jaar, of langer. Dat is goed voor de buurt." Tevreden klanten en dus een tevre den organisatie. l'Escaut grijpt de positieve ervaring met studenten aan en zorgt nog deze zomer voor extra studentenhuisvesting. De cor poratie verwelkomt in september dit jaar 68 nieuwe studenten, voor wie nu 34 woningen gereed wor den gemaakt die nu leeg staan of binnenkort vrijkomen. Die worden gemeubileerd opgele verd, tot een televisie en internet aan toe. In elke woningen komen twee studenten die badkamer, keu ken en woonkamer delen, maar elk een eigen slaapkamer hebben. Het kost ze driehonderd euro per maand. Niet veel, vindt l'Escaut. „We verdienen er nauwelijks aan. Maar dat is niet erg: het is voor ons belangrijker dat onze klanten prettig wonen. Zowel de studen ten als de bewoners die er al zaten. Die zijn in Paauwenburg, aan de Van Hogendorpweg, trouwens even positief. Ook daar hebben de studenten een positief effect." Tip? redactie@pzc.nl Het Zeeuws-Vlaamse paar was vijfentwintig jaar in de echt ver bonden, en dat moest uiteraard worden gevierd met een feestje. Er werd gegeten, gedronken, ge zongen met familie, buren, vrien den en bekenden. Kortom, de stemming zat er snel goed in. Op het eind van de avond zat de bruidegom nog even na te kaar ten metz'n beste vriend, een te vreden vrijgezel. Die informeerde met oprechte belangstelling wat nu de formule was om het zo lang met een partner vol te hou den, die toch niet bepaald be hoort tot het type 'poesje dat men zonder handschoenen aan pakt'. „Tja", verzuchtte het feestvarken, „vijfentwintig jaar geleden vond ik haar zo'n moordwijf dat ik haar wel had kunnen opvreten. Nu heb ik eigenlijk alleen maar spijt dat ik dat toen niet heb ge daan." VLISSINGEN - Leg de buurtkwestie rondom de gewenste wasstraat van garage Murre voor aan de raad, was gisteravond de suggestie van de PvdA-fractie richting wet houder Ton Croné van Vlissingen. De uitbreidingsplannen van gara ge Murre aan de Gerbrandystraat stuiten op bezwaar van 22 omwo nenden en ook de raad ziet de was straat niet zomaar zitten. Na een betoog van buurtvertegenwoordi- ger Van Ouwerkerk tijdens de commissievergadering, vroeg Rijn- co-Ian Suurmond (CDA) de be trokken wethouder om duidelijk heid over toename van licht en geluid. Ook de WD vroeg om meer details en vanuit de RPCU vroeg Cock Kapaan zich af of een wasstraat wel in een woonwijk past. Maak er een politieke zaak van, zei Rinie de longe van de PvdA. „Het is jammer dat Vlissin- gers voor de zoveelste keer niet ge hoord zijn. Ik zou graag zien dat de wethouder de kwestie voorlegt aan de raad." Die zei zich daarover te beraden. ZOUTELANDE - Een Duits jongetje is gisteren ge wond geraakt bij een ongeval op de Westkapelse- weg in Zoutelande. Dat gebeurde rond half zeven 's avonds. Het kind, een jaar of zes oud, is waarschijnlijk tus sendoor twee geparkeerde auto's de weg opge rend en werd daar geschept door een auto. Het kind is met onbekend letsel per traumaheli naar een ziekenhuis in Rotterdam vervoerd. De weg is in verband met een technisch onderzoek nog ze ker tot half negen afgesloten geweest. foto Manfred Berrevoets MIDDELBURG - De rechter moet be palen of de krakers in de Middel burgse Koningstraat moeten ver trekken. De gemeente eist dat. De krakers trokken begin maart in één van de woningen die leeg staan sinds de theaterbouwput voor de deur instortte. De oor spronkelijke bewoners zijn ver huisd, de gemeente heeft alle wo ningen - op één na - gekocht. De gemeente had de krakers laten we ten dat ze de woning voor 6 april moesten verlaten. De krakers zit ten er echter nog steeds. „De dag vaarding gaat vandaag of morgen de deur uit", zegt J.W. de Wolf van de gemeente Middelburg. Het is onduidelijk op welke termijn de rechter uitspraak doet. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23