Interesse voor Pechiney Fusie Rodamco en Unibail nabij intratuin PZC Woensdag 11 april 2007 1 3 Directie voert overnamegesprekken met kandidaat-kopers. door Jeffrey Kutterink vlissingen - Er gloort hoop voor aluminiumsmelter Pechiney Ne derland. Drie bedrijven hebben se rieuze interesse getoond om de on derneming te kopen. Bovendien lij ken de technische problemen met de ovens opgelost. Dat bevestigen verschillende bron nen onafhankelijk van elkaar. Di rectie, ondernemingsraad en vak bonden doen geen mededelingen over welke concerns interesse to nen. Ze willen de onderhandelin gen daarover niet verstoren. Duidelijk is wel dat het gaat om twee Europese concerns en een niet-Europese onderneming. Het personeel is door de directie inge licht dat er kandidaat-kopers zijn en dat die ook de fabriek bezoe ken. Of de kandidaat-kopers geïnte resseerd zijn in de hele fabriek of delen ervan, is niet duidelijk. De ondernemingsraad is blij dat er se rieuze interesse is. „Het is voor werknemers belangrijk om te we ten dat het proces goed verloopt", zegt voorzitter H. Eendragt. Volgens hem is de sfeer in het be drijf een stuk rustiger dan in okto ber. Toen maakte moederconcern Alcan bekend dat het Pechiney in de etalage zette. „Er zijn mensen die een andere baan hebben gevon den. Maar dat zijn er niet veel", al dus Eendragt. Grote opsteker voor Pechiney is dat de problemen met de ovens definitief voorbij lijken te zijn. „We breken record op re cord." fW* Drie kandidaat-kopers hebben zich gemeld om Pechiney Neder land in Vlissingen over te nemen. Of ze het hele bedrijf willen over nemen is niet bekend. De gerenoveerde ovens, zo bleek eind 2005, kunnen niet tegen de hogere temperaturen die bij de nieuwe werkwijze ontstaan. Her en der vallen ovens uit. Na maan den experimenteren is er een op- Pechiney in de etalage: lossing, maar daarvoor moeten al le ovens opnieuw worden ver nieuwd. Tot nu toe lijkt de oplossing te werken, waardoor de productie en de winst stijgen. 23-10-2006: Moederconcern Alcan zet Pechiney Nederland te koop. Het doet de fabriek van de hand vanwege te hoge stroomprijzen. 24-10-2006: Energiebedrijf Delta zegt geen hulp te kunnen bieden. De stroomprijs wordt vooral bepaald door het Rijk, stelt Delta. 25-10-2006: Energiewoordvoerders in de Tweede Kamer reageren verbijs terd op het te koop zetten van de aluminiumsmelter. 26-10-2006: Twee derde van de deelnemers aan het PZC-internetforum vindt dat Pechiney niet aan zijn lot mag worden overgelaten. 13-11-2006: Personeel van Pechiney Nederland en Yara in Sluiskil doen beroep op minister De Geus van Sociale Zaken en Werkgelegenheid bij zijn bezoek aan een symposium in Heinkenszand. 17-11-2006: Met lege handen keren gedeputeerde M. Ie Roy (PvdA, eco nomie) en wethouder C. Seijbel (CDA) van Vlissingen terug uit Den Haag. De directeur-generaal van het ministerie van Economie, neemt minister Wijn waar. Financiële steun blijkt vanwege Euopese regels niet mogelijk. Maart en april 2007: kandidaatkopers bezoeken Pechiney. amsterdam - Het vastgoedbedrijf Rodamco Europe en de Franse branchegenoot Unibail willen fuse ren. Als dat lukt, dan ontstaat het grootste vastgoedbedrijf van Euro pa. Een bod van de Fransen waar deert Rodamco Europe op 11,2 mil jard euro. Daarmee gaat het om de grootste overname ooit van een Nederlandse onderneming door een buitenlandse partij. De Fransen leveren straks de be stuursvoorzitter van het nieuwe bedrijf Dat is Guillame Poitrinal, nu hoogste man bij Unibail. Bo vendien krijgt het combinatiebe- drijf waarvoor een nieuwe naam wordt bedacht, een hoofdnotering aan de beurs in Parijs. Maar het hoofdkantoor komt in Nederland. Samen exploiteren de twee onder nemingen 95 winkelcentra. De rest van de activiteiten betreft kan toorpanden en congrescentra, een branche waarin Unibail groot is. Het combinatiebedrijf is straks in veertien landen actief Stad Californië heeft te weinig Engelstaligen santa ana - Het bedrijfsleven in de Californische stad Santa Ana heeft een campagne gelanceerd om immigranten te bewegen En gels te leren. De campagne moet de stad verlossen van zijn nijpend tekort aan werkkrachten die En gels spreken. De bevolking is voor driekwart Spaanstalig, rr Procent is van Aziatische origine. Circa 323.000 van de 350.000 inwoners spreekt thuis geen Engels. Philips stapt in VS in seniorenalarmering eindhoven - Philips heeft voor 97 miljoen euro het Amerikaanse be drijf Health Watch gekocht. Bij de firma uit New Jersey kunnen oude ren een abonnement nemen op een medische alarmeringsdienst. Philips Lifeline, dat ook medische alarmering aanbiedt, heeft al een half miljoen klanten in de Verenig de Staten. Het elektronicabedrijf denkt de overname in het tweede kwartaal van dit jaar af te ronden. PPR in startblokken voor overname Puma frankfurt - Het Franse detailhan delsconcern Pinault-Printemps-Re- doute (PPR) wil Puma overne men, de Duitse fabrikant van spor tartikelen. Het bod komt neer op ongeveer 5,56 miljard euro. PPR is onder meer de eigenaar van het luxemerk Gucci. Puma was al eerder het onder werp van overnamespeculaties. Zo zou branchegenoot Nike interesse hebben getoond. Cauloises blijft nog even een Franse sigaret madrid - De Frans-Spaanse sigaret- tenmaker Altadis, producent van onder meer Gauloises, heeft op nieuw een vijandig overnamebod van het Britse Imperial Tobacco van de hand gewezen. Imperial Tobacco bood 47 euro per aandeel voor Altadis, maar Al tadis noemde dat gisteren te laag. Eerder verwierp het bedrijf al een Brits bod van 45 euro per aandeel. Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin 0900-7707700. www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13