Zielig voor Sloeber dat Soepie dood is Kunstenaar mag niet langer in Souburgse toren overnachten Oostinga Hage Ammerlaan Platier 4 Notarissen I verzamelaars jê jaarbeurs 4 NOTARISSEN Succesvol zaken doen Kloetingseweg 45, Goes tel.O 1 1 3-232800 www.deviernotarissen.nl 14 15 april - Jaarbeurs Utrecht www.verzamelaarsjaarbeurs.nl Kettingbotsing leidt tot file op snelweg A58 Souburgs stel slaat met hoofd tegen autoruit WETEN MEER DAN 1 OF 2 www.deviernotarissen.nl BPZC Dinsdag 10 april 2007 17 haar water. Leuk beest, die Sloe ber, zegt Hans; Beresterk én zacht aardig. Sloeber vindt Hans ook aar dig, denkt Hans. Soms is Sloeber zó blij hem te zien, dat ze hem zwiepstaartend tegemoet komt schommelen. Zielig voor Sloeber dat Soepie dood is. Zielig ook voor Hans. Hij had zo lang voor hem gezorgd. Soepie is vermoedelijk aan ouder dom gestorven, zegt Francke. Daar gelooft Hans niks van: de verhui zing, die was Soepie te veel ge weest. Dik een jaar geleden - op dierendag - verhuisde Kom Us Kie- ke van de Beukenstraat naar - wat in de volksmond heet - 'het weitje van Krijger' aan de Watervlietweg, tegenover brede school De Symfo nie. „Als het volle bak is", zegt bege leidster Francke, werken er zestien cliënten van Het Gors op de boer derij. Ze doen er méér dan het ver troetelen van dieren. Ze verrichten (zij het op beperkte schaal) tuinon derhoud aan huis, ze doen in oud papier en versnipperen hout. Ze staan achter de toonbank van een boerderijwinkeltje, waar aardappe len, fruit en eieren uit eigen hok worden verkocht; als er schaarste is aan eieren van 'eigen leg', dan wordt de voorraad aangevuld met scharreleieren van elders. Een res taurantje hebben ze er ook. Rond deze tijd van het jaar is het er niet zo druk. Maar zodra de knoppen in de bomen schieten, Hans (links) en Wim verzorgen de dieren op stadsboerderij Kom Us Kieke van Het Gors. begint de aanloop op gang te ko men; vaders en moeder met kinde ren, maar ook ouderen uit de wijk en bewoners van het zorgcentrum Ter Weel. Hans Mol (kleine man, handen diep in de zakken van zijn groene jack) opent het hek naar de bok ken en de geiten. Die bokken en geiten zijn de zorg van Wim. Hoe oud Wim is en hoe zijn achter naam luidt, weet hij zelf niet zo goed. Maar is dat belangrijk dan? En verder gaat de rondleiding. Langs de schapen, en de konijnen, naar het restaurantje, waar straks een groep schoolkinderen een to sti komt eten. Jaqcueline van de Bosch (44) heeft een lange spijker- rok aan en een rode trui met daar op groot de letters BZN. Vindt ze mooi, die muziek van BZN. Jacque- foto Dirk-Jan Gjeltema line doet de bediening in het res taurant. Ze brengt er soep rond, es presso's en cappuccino's. Wat ze zelf de lekkerste koffie vindt? Nou, eerlijk gezegd, drinkt ze het liefst de eigen koffie die in personeels- kantine wordt geserveerd. Wim zit er al, in die kantine. Hij is allang afgehaakt. Want het is twaalf uur geweest. En dan moet er worden gegeten. Cliënten Het Gors verzorgen dieren op Goese stadsboerderij. door Willem van Dam GOES - Soepie is dood. Een poosje alweer. Soepie, het hangbuik- zwijn, stierf vorig jaar. Alom ver driet heerste er op de stadsboerde rij Kom Us Kieke aan de Water vlietweg in Goes-zuid. Nee, geen tranen in de ogen, dat nou ook weer niet. „Maar de impact was groot", zegt Annemiek Francke. Ze werkt als begeleidster op Kom Us Kieke, waar cliënten van de stichting Het Gors (gehandicapten zorg) een zinvolle dagbesteding wordt geboden. Ze verzorgen er kippen, konijnen, geiten, schapen, eenden én Sloeber, het hangbuik- zwijn dat sinds de dood van Soe pie als weduwe door het leven moet. De verhuizing, die was het hangbuikzwijn Soepie te veel geweest Kijk, wijst Hans Mol (45), naar het varken dat vrolijk met het staartje zwaait en de roze neus nog eens extra diep in de modder dipt, dat nou Sloeber. 'is van het varken'. Dat wil hij verzorgt Sloeber elke hij geeft haar eten, ververst incl. Mega Platen CD Beurs met deze advertentie 1,50 euro korting op de entreeprijs (geldig voor één persoon) Vlissingen dreigt Jan van Munster uit watertoren te jagen. door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Drie jaar geleden haalde Vlissingen kunstenaar Jan van Munster juichend binnen. Hij kreeg ruim baan om de Souburgse watertoren tot middelpunt te ma ken van een ambitieus kunst-ei land. Nu wil de gemeente Vlissin gen hem wegjagen uit de toren. Hij bewoont die als huismeester. En dat mag niet. De gemeente was zo blij met het initiatief van Van Munster dat hij de toren mocht kopen voor slechts één euro, plus de helft van de kunstwerken die achterblijven na zijn dood. Maar daarmee was hij er niet. Hij telde vier ton neer voor de omliggende grond. Daar komt nog anderhalve ton bij voor de restauratie en nog eens drie ton voor een paviljoen op de toren. Al met al een investering van 1,5 mil joen. Vorig jaar al nam Van Munster de toren in gebruik als atelier. Hij nam zijn kunstcollectie mee. Waar de? Een dikke twee miljoen. Offici eel woont hij nu nog in een gast- atelier van kunstcentrum Willem III, tot zijn huis bij de toren over zes maanden af is. Maar hij laat zijn kunstcollectie niet graag onbe heerd. „Op bedrijventerreinen wordt veel gestolen en ons terrein ligt hele maal open. Een verzekering afslui- Om zijn kunstwerken te kunnen bewaken, blijft Jan van Munster regelmatig slapen in zijn waterto ren te Oost-Souburg. Dat mag hij nu ineens niet meer. ten is niet te doen; geen maat schappij die dat wil. Daarom zor gen we dat altijd wel iemand in de toren aanwezig is. Of ik blijf er sla pen, of mijn vrouw." Maar 'slapen' in de toren is in strijd met het bestemmingsplan. De gemeente deed die 'ontdek king' in augustus, maar zag het zes maanden door de vingers. Tot Van Munster onlangs een brief kreeg: hij moet eruit. „Formeel hebben ze gelijk, maar het is wel een beet je kinderachtig. Om leegstaande panden te beschermen laat de ge meente wel de anti-kraakbewe ging toe." De kunstenaar wordt er moe van: „Ze hebben me drie jaar geleden hierheen gehaald met de belofte dat de papierwinkel binnen een half jaar klaar zou zijn. Dat heeft me ongelofelijk veel geld gekost, en we zijn nog steeds niet klaar." GOES - Door een kettingbotsing ontstond zondagmiddag op snel weg A58 ter hoogte van Goes een file van 3,5 kilometer lang. Tegen vijf uur waren twee auto's bij de afslag Goes met elkaar in botsing gekomen. Omdat het overi ge verkeer daarvoor moest afrem men, knalden nog meer auto's op elkaar. Bij de kettingbotsing waren zeven auto's betrokken. Er vielen geen gewonden. OOST-SOUBURG - Op het kruispunt A58-Bermweg bij Oost-Souburg, zijn zondagavond drie personen gewond geraakt. Een vrouw (28) uit Deurne kwam aangereden uit Souburg en reed vol in de flank van een auto die van de Sloebrug kwam. De bestuurder van die auto, een man (25) uit Oost-Souburg en zijn vriendin (20) sloegen met hun hoofd tegen de voorruit. Ze droe gen geen gordel. Een baby achter in zat wel goed vast. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht voor on derzoek. Een inzittende van de andere auto raakte gewond aan zijn neus. De stoplichten bij de kruising werk ten niet. in een kostuum van STERTEL Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, ©0113-27 00 25 www.steutelgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75