PZC Balans is weg uit Goese woningmarkt Vaart achter herstructurering bedrijventerrein Noord in Tholen 1EVELANDEN-TH0LEI 23 15 21 Vreugdevuur en jubelzang Antonisse weer kampioen met zijn herder Jargon Literaire rock van Freek de Jonge in jarig Porgy en Bess Binnenvaartwet bedreigt scouting Dinsdag 10 april 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Pro j ectontwikkelaar ziet overschot aan appartementen. door Frank Balkenende goes - De Goese woningmarkt raakt uit balans. Er is op dit mo ment nauwelijks bouwgrond be schikbaar, maar appartementen worden er in overvloed gebouwd. Projectontwikkelaar J. van Garde ren van Van Garderen 8c Dekker uit Goes waarschuwt daarvoor. Van Garderen ziet vooral in het middensegment een overschot aan appartementen ontstaan: de nrijsklasse van 250.000 tot 350.000 uro. „Daarin wordt te veel ge- ouwd." Tmdat de gemeente Goes eigen lijk te laat een nieuw bestemmings plan heeft ontwikkeld, is er de af gelopen jaren een gat ontstaan. Nieuw-West, Ouverture en Oost- molenpark zijn volgelopen, maar een nieuwe wijk die er direct op zou moeten volgen, bestaat nog steeds op papier. Het is wachten op Mannee (begin bouw dit jaar), Aria (2008), Riet- hoek (uitbreiding Oostmolenpark, 2009) en het prestigieuze Water stad (eerste fase 2008/2009). Bij el kaar gaat het om duizenden wo ningen. Projectontwikkelaar Van Garde- ren voorziet een overschot aan middeldure appartementen in Goes, terwijl de markt vraagt om goedkope én zeer exclusieve. vlissingen - De Duitse herder staat bekend als een zeer leergieri ge, gehoorzaame en intelligente hond. Hij is sociaal, maar ook tem peramentvol, waaks en bescher mend, moedig en trouw aan zijn baas en diens gezin. Tenminste, als hij goed wordt opgevoed. Van alle Zeeuwse bazen is B. Anto nisse uit 's-Heer Arendskerke ver uit de beste. Met zijn driejarige Duitse herder Connor v. Matchen- ka won hij zaterdag in Vlissingen afgemeten het provinciaal affich- tingskampioenschap. Dat was geen verrassing. Antonis se won dat kampioenschap de afge lopen elf jaar al zes keer. De twee de plaats was voor P. Jansen uit Kruiningen met de bijna 5-jarige Early v. Rietnisse. Op de derde plek eindigde H. Haak uit Axel met 4-jarige Axel v. Scalindjo. De organisatie was in handen van de Kringgroep Walcheren. Er zijn in de tussentijd wel wat kleinschaligere bouwprojecten op geleverd, maar de projectontwikke laars en woningcorporaties heb ben vooral hun heil gezocht in de bouw van appartementen. In Goes-Zuid bijvoorbeeld de com plexen Onder de Beuken, De Schans, Rossinipark, als ook een plan van de Regionale Woning bouwvereniging Samenwerking (RWS) voor de kavel van de ge sloopte Casembrootmavo. Verder twee forse jongens in Ouverture: Presley Park en Sinfonia. Daarnaast komen er in het oude Landbouwcentrum en het voorma lige stadskantoor appartementen. Bovendien zijn er flink wat opgele verd, zoals De Stadspoort en een deel in Hof van Oranje. Tevens zijn appartementen gepland in Waterstad. „Het gaat om grote aantallen, hon derden", zegt projectontwikkelaar Van Garderen. „Voor prijzen waar voor je ook een huis met een tuin tje kan kopen." Van Garderen wil dan ook in het project Waterstad, de omvorming van het havenindustriegebied tot woonwijk, de balans bewaken. Van Garderen 8t Dekker is partner in dat project en bezit de oude AKF-loods en de kavel van hout handel Van Riessen. „Je moet kijken wat de markt wil", zegt Van Garderen. „Ik denk zeer luxe, grote appartementen, want die zijn er niet in Goes. En daar naast kleine, goedkope onder de twee ton." goes/colijnsplaat - Twee verschillende paaservarin- gen in Goes en Colijnsplaat. Zondagavond warmen zo'n honderd 'eilanders' zich in de Nieuw-Noord-Beveland- polder aan een vreugdevuur dat is ontstoken om de op standing van Jezus te vieren. Zondagmorgen in Goes ju belt een even grote groep gelovigen op de Grote Markt. Ze trotseren de waterige ochtendkou om samen paasiiederen te zingen. foto's Willem Mieras Eigenaren moeten pand bij verkoop eerst aan gemeente aanbieden. door Rob Paardekam tholen - Er lijkt vaart te komen in het ambitieuze plan om bedrijven terrein Noord in Tholen een flinke opknapbeurt te geven. Het college heeft het structuur plan voor het gebied vastgesteld en bovendien een* voorkeursrecht gevestigd op het hele terrein. Dat betekent dat eigenaren die hun pand willen verkopen het eerst aan de gemeente moeten aanbie den. Het gaat om het gebied tussen de Ten Ankerweg en de Nieuwe Post weg. De plannen om het verouder de terrein te herstructureren date ren al van vijf jaar geleden, toen de gemeente bekeek of het Slacht- veld (aan de zuidkant van het ge bied) kon worden ontwikkeld. Al snel werd het idee geopperd om daar het naastliggende bedrijven terrein bij te betrekken. In de structuurvisie wordt het zui delijkste deel van het gebied be stemd voor de komst van een su permarkt en woningen. Ook het middengebied zal vooral worden gebruikt voor zogeheten grondgebonden huizen. In het meest noordelijk gelegen deel, te gen de Nieuwe Postweg aan, kun nen de wat hogere gebouwen ko men. Daar is ruimte voor kanto ren en appartementen. Duidelijk is dat het plan veel geld gaat kos ten. Vooral omdat de bedrijven die nu op het terrein zijn gevestigd De omvorming van bedrijventer- rein Noord in Tholen tot een wijk met huizen, kantoren en een supermarkt lijkt na jaren langzaam op gang te komen. weggekocht of verplaatst moeten worden. Onderzoek in samenwer king met enkele projectontwikke laars wees zelfs uit dat het haast ondoenlijk is om het in één keer uit te voeren. Daarom wordt nu uitgegaan van een gefaseerde aan pak. Dan nog kan de gemeente de kosten niet alleen dragen. Het col lege zegt drie miljoen euro van de provincie en het Rijk nodig te heb ben om tot een succesvolle her structurering te komen. De provin cie heeft nog geen ja gezegd, maar heeft al aangegeven het belang van het project in te zien. De contac ten met het ministerie van Vrom zijn inmiddels ook gelegd. Verder wordt bekeken of woningcorpora tie Castria een rol kan vervullen bij de totstandkoming van de nieu we woonwijk. Het onderwerp komt aan de orde tijdens de vergadering van de com missie ruimte op 16 april. ZEEUWSE "JT Tip? redactie@pzc.nl Wegens een verschil van inzicht over gedane danwel nagelaten zaken onderhoudt die Vlissinger al geruime tijd contact met een advocaat. Hij had al snel door dat de advo catuur minstens zo zwaar rilt aan het meesterlijk hanteren van ingewikkelde taal als aan het meester zijn van wetskennis. Zo wordt elke brief die 'zijn' meester in de rechten hem voor legt aleer die naar de tegenpartij te zenden, besloten met de frase: „On persistat!" Dat betekent zoveel als: wij hou den vol. Bij het zoveelste epistel in de zich grotendeels schriftelijk voortsle pende affaire besloot de Vlissin ger daar nog een extra signaal aan toe te voegen. En wel gesteld in de bewoordin gen die passen bij de gelegen heid: „Hort Sik!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73