Toeristen massaal naar kust Na de kroeg even relaxen in de kerk zaken doen [VERZAMELAARS JÊ JAARBEURS 1 Politie houdt alcoholcontroles 14 15 april - Jaarbeurs Utrecht www.verzamelaarsjaarbeurs.nl s PZC Dinsdag 10 april 2007 1 7 Mooie weer zorgt voor grote toestroom van dagjesmensen. door Cornelleke Blok zierikzee - Druk, druk, druk. In Schouwen-Duiveland kwam het toeristenseizoen dit weekend in één klap op gang. Vanwege het mooie weer besloten veel mensen om Pasen door te brengen aan zee. Paasnachtwake in Renesse trekt jongeren de kerk in. door Cornelleke Blok renesse - Het is pikkedonker. Doodse stilte op straat, behalve hier en daar een giechelende tie ner. In de cafés van Renesse wordt als vanouds gefeest. Een zater dagnacht, zoals alle andere. Toch niet. De Jacobuskerk verlicht van nacht het dorp. Jesus Christ Superstar!, schalt het door de kerk. Zo'n twintig men sen zijn midden in de nacht naar de kerk gekomen om de musical op een groot scherm te bekijken. Geen jongeren te bekennen. Hmm, dat was niet de bedoeling. Deze paasnachtwake moet jonge ren juist de kerk in trekken. „We willen proberen om het paasver- haal op een andere manier te brengen", licht predikant Piter Goodijk toe. „Er is een groep jon geren die 's morgens nooit meer 'Best grappig eigenlijk, om hier een keer midden in de nacht te zitten' naar de dienst komt. We hopen jongeren met deze paasnachtwake nieuwsgierig te maken om het ge heim vanPasen te ontdekken." Geen gewone kerkdienst, maar muziek, afgewisseld met meditatie ve momenten en korte bijbellezin gen. „Deze opzet past beter bij jon geren. Iedereen kan in en uit lo pen. Zo blijft het laagdrempelig." Jeugdbrandweerteams bereiken halve finale westenschouwen - Twee jeugd brandweerteams uit Westenschou- wen hebben de halve finale be reikt van de landelijke jeugdbrand- weerwedstrijden. Bij de kwalificatiewedstrijden in Harderwijk, afgelopen zaterdag, moesten de aspiranten en de junio ren uit Westenschouwen alleen de teams uit Zwolle en Hoogeveen voor zich laten. Vorig jaar wonnen de teams de landstitel. „Op de campings is het drukker dan vorig jaar", meldt T. Veerhoek van het VW-kantoor in Burgh-Haamstede. „De meeste mensen komen met de caravan. In de hotels is er nog wel plaats, maar de bungalowparken zijn afge laden. Door het mooie weer heb ben veel mensen spontaan beslo ten om eropuit te trekken." Het grote aantal toeristen zorgde ook voor grote drukte bij de dagat Even later schuifelt het eerste groepje jongeren dan toch de kerk binnen. Het zijn de leden van pro jectgroep Schouwen. Ze geven een presentatie over hun werk in ont wikkelingslanden. Nee, anders wa Duitse automobilist raakt rijbewijs kwijt renesse - Een vijftigjarige Duitse automobilist raakte zondagavond in Renesse zijn rijbewijs kwijt, om dat hij ruim vijf keer zoveel had ge dronken dan is toegestaan. Tijdens een surveillance op de Stoofweg merkten twee agenten de man op, omdat hij heel zacht jes reed. Na de blaastest zetten de agenten de man af op zijn logeer adres. Tegen hem is ook pro- ces-verbaal opgemaakt. tracties. Deltapark Neeltje )ans ont ving afgelopen weekend zo'n 4500 bezoekers. „Wij zijn niet ontevre den", meldt T. Sluijter. We had den iets meer dagjesmensen dan anders. Het was een buitengewo- Het mooie weer zorgde voor een grote toestroom van toeristen op Schouwen-Duiveland. Daar door was het ook bij de dagat tracties erg druk. ren ze niet naar de kerk gegaan, geeft Yvonne Bom uit Zierikzee toe. „Ik vind het wel een leuk ini tiatief hoor. Ik had gehoopt dat het drukker zou zijn. We hebben nog geprobeerd om een paar Duit Zeiljacht loopt vast op de Grevelingen ouddorp - Een zeiljacht is zondag middag rond vijf uur vastgelopen op de Grevelingen. Aan boord wa ren zes personen. De bemanning van de Koninklijke Reddings Maat schappij (KNRM) rukte uit om het schip uit z'n benarde positie te bevrijden. De boot werd naar die per water gesleept. De boot had geen schade opgelopen en kon z'n weg op eigen kracht vervolgen. WERKKLEDING www.werkkiedingtoteaf.nl Kromme Eflebooc 8 Zierikzee T. 0111-450751 F. 0111-450752 ne sfeer." Ook de RTM Ouddorp had een geslaagd begin van het sei zoen. Voor het eerst reden de trams ook op Schouws grondge bied, tot aan het station van Mid delplaat. „Het was heel druk. Alle trams waren afgeladen. Een groot succes", zegt H. Reins. In Zierikzee zaten de terrassen het hele weekend stampvol. Vooral gis teren was het druk in de stad, want een aantal winkels was se jongeren mee te krijgen, maar dat lukte niet." Marloes Lemsom uit Renesse komt net uit de kroeg. „Een vrien din van mij zit in de projectgroep. Daarom ben ik hier. Maar, ik vind zierikzee - De politie hield vrijdag avond en zaterdagochtend alcohol controles in Oosterland, Zierikzee, Bruinisse, Renesse, Serooskerke, Wissenkerke en Burgh-Haamste- de. In totaal zijn 205 blaastesten af genomen. Drie bestuurders had den te veel gedronken. open. C. Legemate van onderne mersvereniging Neptunis meer dan tevreden. „Het was heel erg druk. Er waren veel toeristen in de winkels, maar ook mensen met be hoefte aan contact tijdens de feest dagen. Het weer was natuurlijk ide aal: te koud om op het strand te lig gen, dus dan gaan mensen wat doen. Zierikzee heeft het goed ge daan. Er hing een sfeer die past bij een monumentenstad." het wel grappig hoor, om hier een keer 's nachts te zijn. Ik vind het heel bijzonder dat ze dit doen. Wat Pasen voor mij betekent? Nou, eigenlijk niet zo veel. Ik ga wel naar de kerk, maar dat is meer vanwege mijn ouders. Morgenoch tend om half tien zit ik hier weer." Het wordt drukker. De kroegen gaan dicht. Zo nu en dan steken jongeren hun hoofd om de hoek. Sommigen gaan er zelfs bij zitten, om vervolgens weer heel snel weg te lopen. Nico Cats uit Zierikzee, die regel matig de kerk bezoekt, wacht zijn leeftijdgenoten buiten op. „Deze paasnachtwake is een leuk initia tief, maar het is jammer dat er zo'n strak programma is. Dat schrikt af." Nico weet twee vakan tiegangers uit Utrecht mee te krij gen naar de ruimte achter de kerk, waar een koffietafel met broodjes is ingericht. Goed plan, vinden nog meer jongeren en het wordt ineens erg gezellig achter in de kerk. Er wordt gelachen en ge praat. De koffie en broodjes met kaas verdwijnen achter de kiezen. „Waarom ik hier ben? Ach ja, we kwamen de kerk toevallig tegen. Ik ben wel heel erg bezig met het ge loof Het zou alleen allemaal wat informeler moeten", zegt Wouter van der Wal uit Utrecht. Zijn maat je is het met hem eens. „Heerlijk, even relaxen in de kerk." Nico is meer dan tevreden. „Dit is absoluut geslaagd. Een meisje vroeg me of ik haar kon vertellen wat Pasen nu precies is. Grappig toch? Ze komen hier toch even tot rust, ik denk dat een hoop jonge ren daar naar op zoek zijn." Een Schouwen-Duivelander (44) moest zijn rijbewijs inleveren. TVvee andere automobilisten kre gen een rijverbod opgelegd. Een' 19-jarige bestuurder raakte zijn rij bewijs kwijt, omdat hij met een snelheid van 142 kilometer per uur over de N57 bij Serooskerke reed. Tijdens de paasnachtwake werden meditatieve momenten afgewisseld met muzikale intermezzos, vooral verzorgd door jeugdleden van één van de kerken op Schouwen-Duiveland. foto Dirk-Jan Gjeltema in een kostuum van STEÜTEL •/HM.. Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl incl. Mega Platen CD Beurs met deze advertentie 1,50 euro korting op de entreeprijs (geldig voor één persoon)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69