PZC CDA wil grip houden op bieb Goemanszorg is weer als nieuw SCHOUWEN-DUIVELAND 23 15 21 Spinningfestijn is druk bezocht zeeuwse''TSESSnSSÊÊÊM Jargon Mr. Breetveltspeeltuin is klaar voor nieuwe seizoen Literaire rock van Freek de Jonge in jarig Porgy en Bess Dinsdag 10 april 2007 Binnenvaartwet bedreigt scouting Tip? redzzee@pzc.nl Fractie wil financiële tegenvallers voorkomen door kaders te stellen. door Melita Lanting zierikzee - De CDA-fractie in de gemeenteraad wil grip houden op de gemeenschappelijke regeling van de bibliotheek. „Wij betalen jaarlijks 600.000 euro aan deze organisatie, daarom vin den wij dat we invloed mogen uit oefenen op het ambitieniveau van de bibliotheek", zegt fractielid N. de Danschutter. De bibliotheken in de Oosterschel- deregio zijn sinds afgelopen jaar wisseling gefuseerd, maar daarmee is de kous nog niet af In de ko mende tijd moeten de betrokken gemeenten het nog eens worden over tal van zaken, zoals toekomst plannen, afspraken over te leveren diensten en onderdelen van de fi nanciering. Het juiste moment om nu duide lijk te maken waar Schouwen-Dui- veland naar toe wil met de biblio theek op het eiland, zegt het CDA. „Wij willen kaders stellen, zodat de bibliotheek dat straks verder kan invullen." Volgens De Danschutter kan op die manier worden voorkomen dat de bibliotheek straks te veel ambitie blijkt te hebben voor het budget dat beschikbaar is. De af spraak is dat de overgang naar de samenwerking budgettair neutraal verloopt. „Kijk, de medewerkers van de bi bliotheek willen het allemaal heel graag heel mooi en heel goed doen. Ze hebben grootse plannen De CDA-fractie is bang dat de ge- fuseerde bibliotheek te veel geld gaat kosten. Daarom wil de partij afspraken maken over de ambi ties van de bieb. zoals tentoonstellingen, en willen mooie dingen doen met de boe kenweek. We moeten alleen wel voorkomen dat er overlap ontstaat met bijvoorbeeld FiZi. Dan denk ik aan films over boeken die de bi bliotheek wil draaien en ook in Fi Zi komen. Of als de bibliotheek een schrijver wil uitnodigen of een culturele avond wil organise ren. Dat kan dan beter in samen werking met een boekhandel of Pontes Pieter Zeeman." De Danschutter zegt dat hij zich zeker niet met ieder ditje of datje wil bemoeien. „We willen alleen heel graag voorkomen dat we straks aan een regeling vastzitten die meer geld gaat kosten dan de bedoeling was. Ik denk dat je dan beter nu, aan de voordeur, afspra ken kunt maken." Het CDA heeft de wens voor af spraken neergelegd bij de collega's in de gemeenteraad. Die reageren vooral afwachtend. „We zullen re-actief moeten reageren", zegt H. Winfield van de PvdA. „Wij zijn immers geen deskundigen." Ook andere fracties geven aan lie ver te wachten op voorstellen van uit de gefuseerde bibliotheek om daarna de voorstellen op waarde te beoordelen. Nieuwe inrichting, filmzaaltje en trekpaardenexpositie. door Cornelleke Blok dreischor - Het streek- en land bouwmuseum Goemanszorg in Dreischor kan er weer tegenaan. Met een compleet nieuwe inrich ting mét 'bioscoop', een authen tieke entree en een tentoonstelling over het trekpaard hoopt het mu seum dit seizoen meer bezoekers te trekken. Zaterdag zette wethou der W. Renden de deuren van het museum symbolisch voor het eerst weer open. „Het museum heeft: een enorme opwaardering ondergaan", zei voorzitster L. Zijlstra in haar toe spraak. „De vrijwilligers hebben er- Streek- en landbouwmuseum Goemanszorg heeft het museum flink aangepast voor het nieuwe seizoen. Er is ook een trekpaar dententoonstelling. voor gezorgd dat alles er weer pico bello uitziet." Zo ongeveer alle spullen zijn van hun plaats geweest. De tentoon stellingen over de meekrap en vlas hebben een prominentere plaats gekregen op de begane grond. Ook is er een 'bioscoop' in het mu seum gemaakt. Bezoekers kunnen er zelf een film uitkiezen over mee krap, vlas of paarden. Boven is een hele nieuwe route ge maakt langs landbouwmaterialen en -werktuigen. Zijlstra: „Het is een logische route geworden die volgt wat je het eerst op het land doet. Het begint met ploegen, eg gen, zaaien tot aan het oogsten." Na de aankoop van de woning die naast het museum staat, in okto ber vorig jaar, is de entree in oor spronkelijke staat teruggebracht. In de schuur is de wisseltentoon stelling over trekpaarden. In de zo mer worden verschillende demon straties gegeven over het werken met trekpaarden. „We willen laten zien hoe het vroeger ging." zierikzee - Het was een fantas tische avond, met bovendien een mooie opbrengst. Organisator P. van de Zande van Sportworxs kijkt tevreden terug op de spinningmarathon, die afge lopen zaterdag gehouden werd in sportcentrum Onderdak in Zierik zee. Van vier uur 's middags tot tien uur 's avonds werkten de 220 deel nemers van de marathon zich in het zweet. De band Bad Hair Day stak de sporters een hart onder de riem met opzwepende muziek. Van de Zande is nog onder de in druk. „Iedereen heeft een waanzin nig leuke avond gehad. We heb ben flink geswingt op de fiets. Er waren ongeveer vierhonderd be zoekers", meldt hij trots. De marathon heeft negenduizend euro opgebracht. Een deel van het geld is bestemd voor de Roparun, de jaarlijkse estafetteloop van Rot terdam naar Parijs. „De rest gaat naar twee eilandelijke projecten van het Pontes Pieter Zeeman en kinderboerderij De Punt in Zierik zee." zierikzee - De speeltoestellen hebben een vers likje verf en het gras is netjes gemaaid. De Mr. Breetveltspeeltuin in de Zierikzeese wijk Malta is helemaal klaar voor het nieuwe seizoen. Zater dag was de aftrap met bijbehorende paashaas en een paaseierenzoektocht. De kinderen konden niet wachten om de splinternieuwe rotonde van de skelterbaan uit te proberen. Er zijn nog meer plannen: binnenkort krijgt de speeltuin een nieu we overkapping van dertig vierkante meter naast de kantine, zodat kinderen er ook met slecht weer terecht kunnen. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Wegens een verschil van inzicht overgedane danwel nagelaten zaken onderhoudt die Vlissinger al geruime tijd contact met een advocaat. Hij had al snel door dat de advo catuur minstens zo zwaar tilt aan het meesterlijk hanteren van ingewikkelde taal als aan het meester zijn van wetskennis. Zo wordt elke brief die 'zijnmr. hem voorlegt aleer die naar de te genpartij te zenden, besloten met de frase: „On persistat!" Betekent zoveel als: wij houden vol. Bij het zoveelste epistel in de zich grotendeels schriftelijk voortsle pende affaire besloot de Vlissin ger daar nog een signaal aan toe te voegen. En wel gesteld in pas sende taal: „Hort Sik!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67